Więźba dachowa

Solidny dach to podstawa

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiału do wykonania konstrukcji dachowych?

Prace dekarskie przeprowadzane są w trudnych warunkach, a każdy błąd w ich wykonaniu czy wybór nieodpowiedniego materiału może odbijać się bardzo niekorzystnie na solidności dachu, jego właściwościach izolacyjnych, a w dalszej konsekwencji na kosztach eksploatacji budynku. Późniejsze usunięcie takich błędów jest skomplikowane, czasochłonne i kosztowne.

Uwzględniając wszystkie wyżej wymienione czynniki warto jako materiał do wykonania sztywnych poszyć dachowych zastosować płyty MFP®. Za ich wykorzystaniem przemawiają wytrzymałość, odporność na wilgoć, a także inne parametry. Płyty są nie tylko doskonałym izolatorem akustycznym, co sprawdza się na przykład podczas ulewnych nocy, ale zapewniają także skuteczną izolację termiczną. Dzięki swojej gęstości płyta o grubości 12mm stanowi lepszy izolator ciepła niż cegła o grubości 11,4 cm. Dom z poszyciem z MFP® jest zatem gwarancją spokoju i niższych rachunków za ogrzewanie.

Na korzyść MFP® przemawia nie tylko wysoka wytrzymałość, zapewniająca bezpieczeństwo dekarzom podczas pracy, ale również szereg innych cech, istotnych dla powstania profesjonalnie zbudowanego i spełniającego swoje funkcje dachu.

Łatwość montażu płyt pozwala uniknąć błędów budowlanych, które są kosztowne i trudne do naprawienia. Podczas szkoleń dla dekarzy, Mariusz Piszczek, doradca techniczny Pfleiderer podkreśla, że ułożenie poszycia z płyt MFP® zajmuje czterokrotnie mniej czasu niż poszycia z desek, co jest kolejną okazją do oszczędzenia czasu i pieniędzy, które można przeznaczyć na inne elementy budowy. Dzięki swojej trudnozapalności płyta MFP® nie wymaga również dodatkowej impregnacji przeciwogniowej, czym zyskuje się mniejsze koszty i większe bezpieczeństwo użytkowników.

Dzięki uniwersalności płyty MFP®, sprawdza się ona idealnie nie tylko jako materiał na sztywne poszycie pod pokrycie dachowe. Mniejsze elementy mogą zostać użyte do wykończenia konstrukcji lukarn czy podbitek dachowych. Płyt MFP® nie trzeba układać w jednym kierunku jak w przypadku innych materiałów drewnopochodnych. Swobodne mocowanie, docinanie i układanie pozwala ekonomicznie wykorzystać całość zakupionego materiału.

Solidny dach to podstawa
Solidny dach to podstawa

Więcej informacji na www.pfleiderer.pl

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 20 listopada, 2012

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jan
    sobota, 3 lipca, 2021

    Dach stanowi ważny element bezpiecznego domu. Każda propozycja idąca w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy montażu jest godna pochwały. Płyty MFP są właśnie tego przykładem.

Podobne artykuły