Porady

Sufity napinane lub montaż mebli: od czego zacząć?

Urządzanie wnętrza mieszkania nie jest dziś kompletne bez zastosowania pojemnych, wielofunkcyjnych mebli, w tym i szafy. Meble o różnych konfiguracjach, kanciaste, proste, długie, to niezbędny atrybut mieszkania. To prawda, że ​​wraz z niezaprzeczalną wygodą takie meble mają wiele problematycznych punktów. Trudność, która pojawia się podczas remontu pomieszczenia z wbudowanymi meblami, polega na zainstalowaniu sufitu napinanego, gdyż zaczynamy się zastanawiać jaka kolejność jest prawidłowa.

Jak zrobić sufit napinany?

W przypadku sufitu napinanego najczęściej wymieniane są jego dwie cechy – elastyczność materiału i wodoodporność. Jednocześnie sama folia PVC, chociaż może wytrzymać obciążenia rozciągające, jest podatna na wstrzyknięcia i przecięcia. Nieostrożnym ruchem lub wstrzyknięciem w niewielki obszar rozciągniętej folii można doprowadzić do pojawienia się dziury lub innego uszkodzenia.

Komentarz naszego Wykonawcy brzmi następująco: „Kiedy robiliśmy Sufity napinane Łódź i chcieliśmy zainstalować sufity napinane po tym, jak już zamontowaliśmy meble, jest możliwość to zrobić. Faktem jest, że sama folia nie jest nakładana na płytę betonową, ale jest rozciągana po obwodzie na specjalnej szynie montażowej o szerokości 4-5 cm i mocowana w niej pogrubioną krawędzią wewnątrz specjalnych uchwytów.”

W wykończonych wnętrzach konstrukcja mocująca jest ukryta pod powierzchnią folii, przez co wydaje się, że materiał jest rozciągnięty na samym suficie. Jak zrobić sufit napinany? Technologia instalowania takiej powłoki rozciąganej wymaga zmiękczenia materiału foliowego do stanu plastycznego, gdy możliwe jest rozciąganie go w różnych kierunkach bez narażania integralności wstęgi. Materiał PVC wykazuje te właściwości wraz ze wzrostem temperatury. Dlatego do instalacji używane są opalarki. Wytłaczając gorące powietrze, wytwarzają ciepło, zmiękczając materiał.

Montaż mebli – na co zwrócić uwagę?

Biorąc pod uwagę możliwość zainstalowania sufitu napinanego w pomieszczeniu z już zamontowanymi meblami, okazuje się, że:

  • Szafa, nawet o standardowych rozmiarach, nie pozwala na zamontowanie szyny montażowej;
  • Montaż mebli po zainstalowaniu sufitu może uszkodzić płótno;
  • Wysokość szafy może być wyższa niż poziom folii i będzie się o nią opierać.

Jak połączyć instalację sufitów napinanych i montaż mebli?

Spytaliśmy się naszych Wykonawców, jak oni sobie radzą w takiej sytuacji i jeden z nich udzielił następującej odpowiedzi: „Kiedy robiliśmy Montaż mebli Warszawa, mieliśmy kilka opcji, jak możemy rozwiązać sytuację. Zarówno meble montowane, jak i konstrukcję napinane można łatwo połączyć w jednym pomieszczeniu. Osiąga się to na trzy sposoby:

  •  Montaż sufitów napinanych i późniejsze dopasowanie mebla do wielkości wysokości sufitu;
  • Montaż, a następnie zainstalowanie powłoki foliowej;
  • Tworzenie kompozycji, w której zarówno meble, jak i sufit uzupełniają się.

W przypadku pierwszej opcji obowiązuje następujący algorytm: najpierw montowany jest sufit, a następnie zamawianie mebli. Zaletą tego scenariusza jest względna taniość projektu, ponieważ zarówno sufity jak i meble są zamawiane z najmniejszymi odchyleniami od standardowych rozmiarów i nie wymagają dopasowania do siebie. Szyna montażowa jest instalowana na obwodzie i nie wymaga dodatkowych manipulacji, nawet jeśli pomieszczenie ma złożoną konfigurację, nie stanowi to problemu, ponieważ szyny są przymocowane ściśle do wielkości ścian.

Sufit napinany i meble kuchenne

Początkowo określany jest poziom montażu sufitu napinanego. Jeżeli chodzi o montaż mebli kuchennych porady, to górne szafki ścienne są zamawiane z uwzględnieniem faktu, że do ich osłony zostanie przymocowana szyna lub specjalnie nałożona dodatkowa belka. Ponieważ szyna wykonana jest ze stopu aluminium, nie ma szczególnych problemów z nadaniem jej niezbędnego wygięcia. Biorąc pod uwagę, że wiele ścian ma figurową osłonę z wbudowanymi światłami, ta decyzja jest całkowicie uzasadniona, ponieważ w rezultacie osłona sufitu będzie miała dodatkowe źródło światła.

5/5 - (1 głos)

Data publikacji: 26 października, 2022

Autor:

5/5 - (1 głos)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły