Okna dachowe

Trzyszybowe okna dachowe VELUX GLL

Trzyszybowe okno dachowe VELUX GLL

Firma VELUX wprowadziła do swojej oferty energooszczędne okna dachowe GLL, charakteryzujące się pakietem trzyszybowym. Drewniane okna w atrakcyjnej cenie  – dające poczucie komfortu i pozwalające na zużycie mniejszej ilości energii. Czy to możliwe?

Idealnym rozwiązaniem dla inwestorów i tych, dla których energooszczędność jest naprawdę ważna są trzyszybowe dwukomorowe okna dachowe VELUX GLL. Zapewniają one bowiem nie tylko komfortową obsługę i dobre nasłonecznienie pomieszczenia,  ale może przede wszystkim niższe rachunki za energię i ochronę przed ucieczką ciepła z domu.

Innowacja w konstrukcji

Okna VELUX GLL osiągnęły doskonałe właściwości termoizolacyjne dzięki zastosowaniu dwukomorowych pakietów szybowych. Do sukcesu przyczyniły się też konstrukcje profili okiennych ThermoTechnologyTM i ich innowacyjność. Pakiet szybowy zastosowany w tym modelu składa się z dwóch komór, które napełniono argonem i trzech tafli szkła. Taka konstrukcja pozwala na osiągnięcie współczynnika przenikalności cieplnej Uw równy jedynie 1,1 (W/ m²K). Oznacza to, iż okna już dziś spełniają wymagania, które obowiązywać będą od 2021 roku. Specjalna konstrukcja szyby – nie tylko chroni przed chłodem i stratami ciepła, zapewniając korzystny bilans energetyczny, ale także zapewnia wysoki stopień pozyskania energii słonecznej. Współczynnik przepuszczalności energii całkowitej g w tym typie okien równy jest 0,55. Wszystkie te elementy wpływają znacząco na popularność okien VELUX GLL.

trzyszybowe energooszczędne okna dachowe Velux GLL. trzyszybowe energooszczędne okna dachowe Velux GLL.

Modele wyposażone zostały w wydajny system wentylacji. W górnych oknach jest to klapa wentylacyjna, która  została zintegrowana z uchwytem otwierającym. Nowoczesny dwustopniowy nawiewnik natomiast zastosowany został w oknach z klamką na dole. To niezwykle wygodne rozwiązanie dostarcza do środka świeże powietrze nawet, gdy nie jest otwarte. Przedostawaniu się do wnętrza domu kurzu i owadów zapobiega łatwy w czyszczeniu, wymienny filtr powietrza. Profil okienny – wytrzymały i niezwykle ciepły wyprodukowany został w innowacyjnej  konstrukcji ThermoTechnologyTM. Wykonany jest z klejonego, impregnowanego i lakierowanego drewna sosnowego, które połączono z wysokoizolacyjnym tworzywem EPS. Zastosowana dodatkowa uszczelka chroni przed chłodem, stratami ciepła i co ważne – zapewnia wyższą dźwiękoszczelność. Zatem okno to doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, w których ważne jest wyciszenie. Sypialnia czy dziecięcy pokój będą genialnym miejscem dla tych okien.

Różne systemy otwierania

Okna VELUX GLL dostępne są na rynku w dwóch wersjach otwierania.  Można zamontować takie, które mają uchwyt w górnej części skrzydła albo też elegancką klamkę na dole (typ B). System górny poleca się, gdy okna umieszczone są na standardowej wysokości. Uchwyt jest wtedy „na wyciągnięcie ręki”. Dolny system doskonale sprawdza się, gdy okna zamontowane są wyżej. Wtedy łatwiej będzie sięgnąć do klamki. Wybór ten daje prawdziwy komfort.

Trzyszybowe okna dachowe VELUX GLL

Trzyszybowe okna dachowe VELUX GLL dostępne są  w sprzedaży od kwietnia 2017, a ich cena katalogowa zaczyna się już od 1165 zł brutto.

trzyszybowe energooszczędne okna dachowe Velux GLL. trzyszybowe energooszczędne okna dachowe Velux GLL. trzyszybowe energooszczędne okna dachowe Velux GLL. trzyszybowe energooszczędne okna dachowe Velux GLL. trzyszybowe energooszczędne okna dachowe Velux GLL.

4.9/5 - (46 głosów)

Data publikacji: 22 lipca, 2018

4.9/5 - (46 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Janka
    niedziela, 17 marca, 2019

    Fajnie, że można sobie wybrać system otwierania. Dla każdego znajdzie się takie rozwiązanie, na jakie ktoś ma ochotę. Zastanawiam się nad tą klapą wentylacyjną. Skoro dostarcza ona świeże powietrze nawet przy zamkniętym oknie to pewnie i zimno będzie się dostawać. A co w przypadku, gdy mocno wieje? Można tą klapę jakoś zamknąć?

  2. Darek
    wtorek, 3 marca, 2020

    Poddasze użytkowe to często stosowane rozwiązanie. Zazwyczaj znajdują się tam sypialnie i łazienki. Okna dachowe odgrywają więc istotną rolę . Oprócz doświetlenia muszą spełniać odpowiednie wymagania cieplne. Okno drewniane trzyszybowe dwukomorowe to dobra propozycja f-my Velux. Dzięki temu mamy przyjazne ciepłe drewno i dobrą izolację termiczną i akustyczną potrójnym szkłem. Dodatkowe opcje również ułatwiają korzystanie i dodają nowe funkcjonalności co jest wygodne dla użytkownika. Tak więc okna Velux GLL to dobry wybór.

Podobne artykuły