Okna dachowe

VELUX – zestawy okienne, które wnoszą światło

Przestrzenie i panoramiczne widoki, wnętrze pełne światła – jak to uzyskać?
Odpowiedzią są okna dachowe w zestawach, montowane w kilku sztuk obok siebie. Rozwiązanie to dodaje wnętrzom spektakularnej przejrzystości, stylu i pełni światła. Przekłada się to nie tylko na estetykę, ale i komfort użytkowania.

Aktualna promocja VELUX, która trwa od marca 2019 roku umożliwia wprowadzenie tego nowoczesnego rozwiązania w niższej cenie – dwa okna dachowe wraz z kołnierzem do montażu kombi z rabatem 400 zł lub komplet okna dachowego i okna kolankowego o cenie obniżonej o 600 zł.

W budynkach spędzamy aż 90% czasu. Standard miejsca zamieszkania bezpośrednio przekłada się nie tylko na nasz komfort użytkowania, ale nierzadko i na stan zdrowia. Zdajemy się jednak o tym zapominać, czego przejawem jest na przykład zaniedbanie prawidłowego doświetlenia wnętrza. Jeszcze trudniej o to na ciemnych, niedoświetlonych poddaszach. Tymczasem odpowiednie rozmieszczenie okien dachowych to pierwszy krok do oszczędności energetycznej w użytkowaniu budynku, prawidłowej wentylacji i stworzenia przestrzeni pełnej światła.

W przypadku poddasza, naturalnym wyborem będą okna dachowe. Projekt poddasza uwzględniający prawidłową ilość i rozmieszczenie okien zaowocuje komfortowym użytkowaniem na co dzień. Zgodnie z przepisami, powierzchnia okien powinna wynosić co najmniej 10% powierzchni podłogi pomieszczenia. Jednak jest to niezbędne minimum, warto więc postawić na więcej okien i cieszyć się w pełni doświetlonym poddaszem. Efektownie sprawdza się montaż kilku okien obok siebie. Takie przeszklenia mogą stanowić nawet do 40% powierzchni podłogi, zapewniając poczucie przestrzeni i komfort użytkowania poddasza pełnego dziennego światła.

,,Inwestorzy na polskim rynku coraz częściej sięgają po zestawy okien dachowych. Gwarantują pełne doświetlenie poddasza i panoramiczny widok na zewnątrz. W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie klientów zestawami okien dachowych, oferujemy dwa wybrane okna dachowe VELUX z linii Standard Plus wraz z kołnierzem uszczelniającym kombi w obniżonej cenie.” – informuje Jakub Bogacz, dyrektor marketingu VELUX. ,,Oprócz tego oferujemy zestaw okna kolankowego wraz z oknem połaciowym o cenie obniżonej o 600 zł w porównaniu do ceny katalogowej”.

Zestawy okienne VELUX – teraz stać Cię na więcej światła

Jak łączyć okna dachowe w zestawy?

Planując budowę domu z dużą ilością przestrzeń, warto poznać ofertę okien dachowych połączonych w zestawy. Dwa takie okna zamontowane obok siebie są najczęściej spotykanym rozwiązaniem. Jednak niezależnie od formy, którą wybierzemy, należy pamiętać o podstawowych zasadach: w poziomie powinniśmy łączyć okna tej samej wysokości i praktycznie – o tych samych wymiarach. W przypadku wysokich pomieszczeń, warto rozważyć montowanie jednego okna pod drugim. Wówczas okna te powinny być tej samej szerokości, ale dla urozmaicenia architektury wnętrza możemy zdecydować się na okna różnej długości. Dla zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami na poddaszu, ciekawą opcją jest połączenie okien dachowych z oknami kolankowymi. Uzyskujemy w ten sposób przestrzenne, jasne poddasze. Ponadto okna kolankowe umożliwiają wietrzenie wnętrza, niezależnie od pogody. W ofercie okien kolankowych VELUX dostępne modele to m.in. VELUCX VFE, dostępne w uchylnej, drewnianej technologii, a także okno VELUX VFA/VFB, umożliwiające nie tylko uchylanie ale i rozwieranie na bok czy okno kolankowe w wersji nieotwieranej – VELUX VIU.

Wszystkie modele i wskazówki projektowe i montażowe znajdziemy na stronie www.velux.pl/zestawy-okien

Zestawy okienne VELUX – teraz stać Cię na więcej światła

Jak prawidłowo zamontować zestawy okien?

Niezależnie jaki zestaw okien wybierzemy, prawidłowy montaż jest podstawą ich wydajnego użytkowania. Kluczowe jest zapewnienie szczelnego połączenia okna dachowego z dachem oraz jego prawidłowe docieplenie. Do montażu zestawu okien dachowych potrzebne będą dobrze dobrane kołnierze uszczelniające oraz materiały instalacyjne jak np folie paraizolacyjne czy ramy izolacyjne. W przypadku kołnierzy, należy dobrać te dostosowane do montażu okien w zestawach – tzw. kombi. Na ich specjalną budowę składa się wiele elementów, dobieranych w zależności od ułożenia okien w zestawie oraz rodzaju dachowego pokrycia. Ułożenie krokwi wyznacza również rozstawy rynienek w kołnierzu kombi. Jeżeli chcemy zamontować rolety zewnętrze w oknach dachowych zainstalowanych jedno nad drugim, potrzebna będzie rynienka o rozstawie co najmniej 25 cm.

Okna w komplecie to oszczędność

Decydując się na zakup okien dachowych w zestawach kombi warto zdecydować się na promocję VELUX. Od marca 2019 zestaw VELUX kombi składający się z dwóch okien dachowych z linii Standard Plus (drewnianych oraz drewniano-poliuretanowych: typy GLL 1061, GLL 1061B, GLU 0061, GLU 0061B) wraz z uszczelniającym kołnierzem EKZ i EKW (do pokryć profilowanych) lub EKJ (do montażu obniżonego w dachówkach profilowanych) dostępne będą w cenie niższej o 400 zł od ceny katalogowej. Oferta obejmuje kołnierze o rynienkach 10 i 12 cm. Również zestaw z oknem kolankowym promocyjnie oferowany jest w pakiecie z drewnianym oknem dachowym Standard Plus GLL 1061 lub GLL 1061B wraz z oknem kolankowym VFE 3066 w cenie obniżonej o 600 zł.

www.velux.pl

4.9/5 - (52 votes)

Data publikacji: 15 lipca, 2019

Autor:

4.9/5 - (52 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Stefan
    wtorek, 16 lipca, 2019

    zestawy okienne czyli podwójne lub poczwórne okna dachowe idealnie będą pasować na dużych powierzchniach dachu poddasza. fajnie, że okna dachowe można połączyć w sposób kolankowy. dzięki takiemu połączeniu okien światło wpada z góry i jednocześnie jest widok np z fotelu lub łóżka na to co jest za oknem. fajna promocja od velux na zestawy okien.

  2. Antoni
    wtorek, 16 lipca, 2019

    Jako użytkownik poddasza już wiem jak istotne jest odpowiednie doświetlenie. Zestawy okienne podwójne, poczwórne doskonale rozwiązują ten problem, tym bardziej że możliwe jest też okno kolankowe. F-ma Velux jako lider wyznacza trendy takich przyjaznych rozwiązań. Dodatkową zachęta dla potencjalnych inwestorów jest promocja cenowa. Szkoda, że jak ja budowałem to takie rozwiązania nie były tak łatwo dostępne.

Podobne artykuły