Cieśla

Wkręty SPAX – pewny dach nad głową

By dach dobrze funkcjonował przez lata, zadbajmy o szczegóły. Liczy się nie tylko dobór materiału konstrukcyjnego, duże znaczenie mają również wkręty konstrukcyjne. Zastosowanie wkrętów SPAX sprawia, że zyskujemy wysokie zabezpieczenie przed siłą ssącą wiatru oraz pewne połączenie.

Firma SPAX ma w swoim asortymencie wkręty konstrukcyjne o średnicy gwintu 8, 10, 12 mm, szczególnie polecane do montażu krokwi oraz przy montażu systemów ociepleń nakrokwiowych. Zakres długości wkrętów wynosi od 50 do 800 mm.

Unikatowa oferta

Wkręty SPAX dostępne są z główką stożkową, talerzową lub cylindryczną w wersji z pełnym gwintem lub gwintem częściowym. Gwint pełny polecany jest szczególnie do wzmocnień konstrukcji drewnianych np. dźwigarów, natomiast gwint częściowy do bezszczelinowego łączenia dwóch elementów. Do mocowania krokwi z płatwią najlepiej użyć wkrętów z główką talerzową pozwalającą na dociągnięcie nawet silnie odkształconych krokwi. Natomiast przy izolacji nakrokwiowej użycie wkrętów z głową talerzową daje większą siłę docisku. Dzięki temu możliwe jest ustalenie większych odstępów między wkrętami.

Wkręty dobrze zabezpieczone

Wkręty SPAX dostępne są w powłoce ocynkowanej, pasywowanej na żółto, nowej powłoce antykorozyjnej WIROX oraz wykonane ze szlachetnej stali nierdzewnej A2 i A4. Te ostatnie polecane są do montażu solarów. Drewno używane do budowy dachu powinno mieć odpowiednią wilgotność, w praktyce stosuje się drewno niewysezonowane (mokre). Drewno o dużej wilgotności to środowisko bardziej agresywne korozyjnie, dlatego poleca się stosowanie wkrętów z powłoką antykorozyjną WIROX. Zapewnia ona w porównaniu ze zwykłą powłoką cynkową ponad dziesięciokrotnie wyższą odporność antykorozyjną przy jednakowej grubości powłoki. Powłoka WIROX wykazuje szczególne zalety w drugiej klasie użytkowania (zgodnie z normą DIN 1052), czyli przy konstrukcjach, które nie są bezpośrednio narażone na działanie warunków atmosferycznych, jak na przykład wiaty samochodowe, pergole i montaż izolacji nakrokwiowej. Powłoka WIROX nie zawiera w swoim składzie chromu VI, dzięki czemu zarówno w produkcji, jak i w zastosowaniu jest znacznie bardziej przyjazna środowisku naturalnemu niż tradycyjne powłoki. Powłoka ta wykazuje znacznie wyższą twardość niż np. tradycyjna żółta powłoka lub powłoka cynk-lamela i dzięki temu jest bardziej odporna na mechaniczne obciążenia.

Sprawny montaż wkrętów

Wkręty SPAX mają szpic 4CUT, który skutecznie zmniejsza siłę rozszczepiającą – czworokątny szpic rozdziela włókna i redukuje moment wkręcający. Gniazdo T-STAR plus pewnie trzyma końcówkę wkrętarki i dokładniej prowadzi wkręty. Falisty profil gwintu to szybkie i pewne wkręcanie.

Produkt o sprawdzonej jakości

Wkręty SPAX posiadają znak CE według Europejskiej Aprobaty Technicznej ETA- 12/0114. Produkty SPAX podlegają regularnej kontroli zewnętrznej i wewnątrzzakładowej. Zapewnienie najwyższej jakości oraz dotrzymanie obowiązujących przepisów są nadal podstawą, na jakiej opiera się produkcja wkrętów SPAX. Dochowanie tych norm jest najwyższym staraniem firmy. Sam tylko znak CE nie zmienia oryginalnych właściwości produktu, jednak oferuje dystrybutorom i użytkownikom dodatkową korzyść w postaci możliwości stosowania na skalę europejską. Dzięki wyraźnym oznaczeniom łatwe jest rozpoznanie zakładu produkcyjnego.

Wkręty SPAX produkowane są w Niemczech.

wkrety-spax-pewny-dach-nad-glowa_5

Frez 4CUT.

wkrety-spax-pewny-dach-nad-glowa_4

Główka cylindryczna

wkrety-spax-pewny-dach-nad-glowa_3

Główka stożkowa, gniazdo T-STAR z żeberkami frezującymi.

wkrety-spax-pewny-dach-nad-glowa_2

Główka talerzowa.

wkrety-spax-pewny-dach-nad-glowa_1

Główka MULTI.

wkrety-spax-pewny-dach-nad-glowa_6

Gniazdo T-STAR plus.

wkrety-spax-pewny-dach-nad-glowa_7

Montaż izolacji nakrokwiowej.

4.7/5 - (12 głosów)

Data publikacji: 19 czerwca, 2015

Autor:

4.7/5 - (12 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły