Okna dachowe

Wysokiej jakości okna z długoletnią gwarancją

Przy wyborze okien dachowych zwracamy rzecz jasna uwagę na ich wygląd i estetykę, ale przede wszystkim na jakość wykonania, energooszczędność i okres trwania gwarancji. W końcu to inwestycja na lata. Musi być nie tylko przemyślana, ale i spełniać coraz bardziej restrykcyjne normy i wymogi dotyczące lepszej izolacji. Jak dokonać słusznego wyboru, którego nie będziemy z biegiem lat żałować? Który produkt wybrać spośród setek dostępnych na rynku?

Nowoczesna technologia produkcji okien dachowych pozwoliła na udoskonalenie ich właściwości, zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i estetyki. Dobrze dobrane, wykonane z najwyższą starannością, pozwoli na znaczne ograniczenie strat ciepła i zmniejszy wydatki na ogrzewanie, jednocześnie zapewniając komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Jeśli zdecydujemy się na produkt wysokiej jakości, będziemy mieć gwarancję niezawodnego pełnienia swoich funkcji przez wiele lat.

Jakość i innowacyjność

Decydując się na okna dachowe, powinniśmy brać pod uwagę tylko renomowanych producentów, którzy produkują okna energooszczędne, ekologiczne i objęte wymogami europejskich norm okna. Producentów, których wysoka jakość i deklarowane parametry potwierdzone są odpowiednimi certyfikatami. Najlepszym przykładem takiej firmy jest FAKRO – od zawsze dbający o najwyższą jakość i stałe udoskonalenia oferowanych produktów, zgodnie z wymogami, trendami i oczekiwaniami.

Współczynnik przenikania ciepła

Od początku bieżącego roku obowiązują nowe Warunki Techniczne, które zaostrzyły dotychczasowe wymogi dotyczące lepszej izolacji oraz współczynnika przenikania ciepła, m.in. dla okien dachowych. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych trzyszybowych okien dachowych FAKRO – rekomendowanych w programie Czyste Powietrze, nie tylko zmniejszamy zapotrzebowanie na energię cieplną, tym samym przyczyniając się do minimalizacji zanieczyszczenia powietrza, ale również otrzymujemy produkt, który spełnia, a nawet przewyższa obecne wymagania narzucone przez warunki techniczne.  Drewniane okno obrotowe z pakietem U5, wyposażone w technologię thermoPro, która poprawia parametry i jakość okien, co przekłada się na wyższą energooszczędność, zwiększoną trwałość, doskonałą szczelność, a także łatwiejszy montaż, wyróżnia się współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie Uw = 0,97 W/m2K, a przy zastosowaniu kołnierza uszczelniającego Thermo współczynnik spada do zaledwie 0,86 W/m2K. Co więcej, w oknach  tych zastosowano automatyczny nawiewnik V40P, dostarczający optymalną ilość powietrza do wnętrza budynku. Nie bez powodu produkt doceniany jest przez rzeszę architektów i klientów, decydujących się na budynki energooszczędne.

Trzyszbowe okno dachowe FAKRO

Długoletnia gwarancja i bezpieczeństwo

Kolejnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest długoletnia gwarancja. Przy zakupie okien dachowych zawsze otrzymujemy dwuletnią rękojmię. Jednak producenci, tacy jak np. FAKRO, zapewniają na wszystkie okna dachowe aż 10-letnią gwarancję, którą w przypadku okien obrotowych z pakietem trzyszybowym U5, można dodatkowo wydłużyć aż do 20 lat. Ponadto, wszystkie pakiety szybowe producenta, stosowane w oknach połaciowych mają wieczystą gwarancję na gradobicie, co jest kolejnym dowodem, potwierdzającym bardzo wysoką jakość dostępnych produktów.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że trzyszybowe okno z pakietem U5, wyposażone jest w system topSafe, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo antywłamaniowe i użytkowe okien dachowych.

Prawidłowy montaż

Przemyślany i dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań wybór okien dachowych to połowa sukcesu. Równie istotny jest ich odpowiedni, ciepły montaż, który umożliwi trwałe i szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Rekomendujemy przeprowadzenie tych prac z użyciem dedykowanych systemowych rozwiązań, jak np. kołnierze w wersji Thermo bądź pakiety kołnierzy izolacyjnych firmy FAKRO, które dodatkowo wyeliminują mostki termiczne i przedłużą trwałość okien.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie https://www.fakro.pl/serwis/gwarancja/.

5/5 - (31 votes)

Data publikacji: 24 marca, 2021

Autor:

5/5 - (31 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. wyborca
    środa, 7 kwietnia, 2021

    Dokonując wyboru i zakupu okien oczekujemy przede wszystkim ich długoletniej bezproblemowej eksploatacji. Rzecz jasna ważnymi aspektami są również ich wygląd i cena. Istotnym elementem jest również energooszczędność mająca wpływ na koszty ogrzewania. Dlatego warto dogłębnie przemyśleć ostateczną decyzję co do ich wyboru.

Podobne artykuły