Warsztat

Wysokociśnieniowy kompresor TJEP to rozwiązanie idealne

Nieodpowiednio dobrany kompresor jest jedną z głównych przyczyn nieprawidłowej pracy narzędzi pneumatycznych, problemów z dobijaniem gwoździ, a w konsekwencji nerwów i strat czasu.

W przypadku pracy na dachu dodatkowym problemem są też długie węże powodujące znaczne spadki ciśnienia, nie wspominając o dużej masie tradycyjnych narzędzi pneumatycznych. Rozwiązaniem tych problemów może być oczywiście użycie gwoździarek gazowych, jednak dla zwolenników trwałości i bezawaryjności narzędzi pneumatycznych TJEP przygotował rozwiązanie idealne – system wbijania na wysokie ciśnienie (ang. high pressure).

Czym jest Wysokie Ciśnienie (ang. High Pressure, HP)?

Standardowe narzędzia pneumatyczne określa się wspólnie mianem 8 bar, co oznacza ciśnienie, z jakim można je użytkować. Narzędzia High Pressure pracują na ciśnieniach dużo wyższych, od 15 bar, co niesie za sobą wiele zalet. Najbardziej oczywistą z nich jest ogromna moc wbicia, jednak niewątpliwie jedną z ważniejszych dla użytkownika jest mała masa oraz wymiary narzędzia. Jest to możliwie ze względu na niewielką porcję powietrza potrzebną podczas strzału gwoździarki. Dla porównania: standardowa gwoździarka do 100 mm zużywa ok 3,0 litrów powietrza na strzał, podczas gdy gwoździarka TJEP GRF 34/100 HP jedynie 2,1 litra.

Fot. 2. Kompresor TJEP 9/20 HP umożliwia podłączenie aż 4 narzędzi jednocześnie.

Fot. 2. Kompresor TJEP 9/20 HP umożliwia podłączenie aż 4 narzędzi jednocześnie.

Kompresor TJEP na wysokie ciśnienie – lekki i poręczny

Sercem systemu wysokiego ciśnienia jest kompresor sprężający powietrze pod ciśnieniem aż 42 barów, dzięki czemu uzyskuje bardzo wysoką wydajność przy małych wymiarach i wadze. Kompresor TJEP 9/20 HP ma dwa zbiorniki powietrza o pojemności 4,5 litra każdy i waży tylko 13,8 kg, jednak jego wydajność jest wystarczająca do zasilenia 4 narzędzi pneumatycznych jednocześnie. Ten wysokociśnieniowy kompresor posiada 2 wyjścia na wysokie ciśnienie oraz 2 wyjścia na niskie ciśnienie 11 bar, dzięki czemu umożliwia podłączenie także tradycyjnych gwoździarek pneumatycznych. Kompresor wyposażony jest w nowoczesny system sygnalizacji LED oraz trzy tryby pracy, w tym tryb cichy zapewniający bardzo niski poziom hałasu i komfortu dla pracujących – jedynie 59 dB!

Gwoździarki HP – najlżejsze narzędzia na rynku

Gwoździarki pneumatyczne na wysokie ciśnienie to niezwykle lekkie i poręczne narzędzia. Dzięki małej ilości powietrza potrzebnej do wykonania strzału mają one niewielkie korpusy. Sprawia to, że ich użytkowanie jest dużo wygodniejsze niż tradycyjnych gwoździarek pneumatycznych. Dla porównania: szynowa gwoździarka pneumatyczna 8 bar na gwoździe do 100 mm waży ponad 3,5 kg, podczas gdy TJEP GRF 34/100 High Pressure o takim samym zakresie wbijania niewiele więcej niż 2,5 kg. TJEP posiada w swojej ofercie High Pressure gwoździarki szynowe do 100 mm (także w wersji z długim magazynkiem) oraz gwoździarkę bębnową do 90 mm TJEP PC 90. Gwoździarki te świetnie sprawdzą się do wbijania we wszelkiego rodzaju drewno podczas prac na dachu, a także wielu innych zastosowań konstrukcyjnych.

Fot. 3. Lekkie i poręczne gwoździarki TJEP GRF 34/100 HP i TJEP PC 90 HP.

Fot. 3. Lekkie i poręczne gwoździarki TJEP GRF 34/100 HP i TJEP PC 90 HP.

Zalety i korzyści sytemu TJEP HP

Decydując się na zakup kompresora i narzędzi na wysokie ciśnienie marki TJEP otrzymujemy szereg korzyści, z których najważniejsze to:

  • niska masa oraz kompaktowe wymiary narzędzi i kompresora
  • praca w niskim poziomie hałasu w porównaniu do tradycyjnych sprężarek
  • brak utraty mocy i problemów z dobijaniem gwoździ nawet na długich przewodach powietrza
  • kompresor z 2 wyjściami na wysokie ciśnienie i dwoma na niskie ciśnienie – możliwość użycia także tradycyjnych narzędzi 8 bar
  • gwarancja 12 miesięcy oraz szybki i łatwo dostępny serwis TJEP w Polsce.

COMERTO
ul. Starowiejska 1A, 62-322 Orzechowo
tel. 61 437 66 00
biuro@comerto.pl
www.sklep.comerto.pl/pl/c/Wysokie-Cisnienie/67

4.8/5 - (18 votes)

Data publikacji: 10 maja, 2019

Autor:

4.8/5 - (18 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Tomasz S.
    niedziela, 12 maja, 2019

    Chodząc z psem na spacery w pobliżu okolicznych budów słyszałem dziwne odgłosy dobiegające z dachu lub wnętrza domu. Okazało się, iż robotnicy używają gwozdziarek pneumatycznych. Dopiero kiedyś w trakcie pakowania sprzętu do auta okazało się, iż był to kompresor zbliżony wyglądem do tego ze zdjęcia w artykule. I okazało się, iż jednocześnie mogło go używać kilku robotników pracujących na dachu. Teraz zrozumiałem dlaczego prace przebiegały bardzo sprawnie. Bardzo mi się to rozwiązanie spodobało. Oczywiście kompresor jest zupełnie inny niż ten mój kupiony w markecie. Ale już myśle jakby sprawić sobie taki prezent jak gwozdziarka bębnowa TJEP PC 90 i odpowiedni kompresor. Bardzo mi się podobała ta sprawna i szybka praca.

Podobne artykuły