Akcesoria dachowe

Zabezpieczenia przeciwśniegowe TOOLCO

Zabezpieczenia przeciwśniegowe to stabilne i skuteczne rozwiązanie montowane na dachach spadzistych w celu zapewnienia bezpieczeństwa ludzi znajdujących się w pobliżu budynku oraz ochrony rynien i strefy przy dachu przed skutkami gwałtownego zsuwania śniegu z połaci dachowych.

Płotki przeciwśniegowe – Zabezpieczenia przeciwśniegowe TOOLCO

Płotki przeciwśniegowe montowane na połaciach dachów skośnych zapobiegają gwałtownemu zsuwaniu się śniegu z połaci dachowej. Płotki śniegowe z oferty firmy Toolco są wykonane z kątownika o przekroju 20x20x2 mm. Materiałem wykonania kątownika jest ocynkowana stal malowana proszkowo. Długości płotków to 1200, 2000 i 3000 mm. Płotki można łączyć w dłuższe odcinki za pomocą specjalnych łączników, zapewniających również sztywność konstrukcji i utrzymanie ciąg płotków przeciwśniegowych w jednej linii. Do połączenia ze sobą dwóch płotków potrzeba dwóch łączników.
Zabezpieczenia przeciwśniegowe Toolco

Wsporniki do płotków przeciwśniegowych

Za pomocą wsporników można montować płotki na pokryciach z dachówki ceramicznej lub betonowej. Podstawa wspornika pasuje do każdego rodzaju dachówki z wysokością fali do 59 mm. W konstrukcji wspornika producent przewidział system szybkiego połączenia z płotkiem. W ofercie firmy Toolco są dwa rodzaje wsporników: typ A – przeznaczony do montażu poprzez dodatkową łatę, typ B – montowany bezpośrednio do łaty.Warto przypomnieć, że przy montażu płotków na dachu o nachyleniu do 40° rozstaw wsporników nie powinien przekraczać 600 mm, natomiast przy nachyleniu przekraczającym 40° wsporniki rozstawia się maks. co 450 mm. Odpowiednie wsporniki można dobrać do dachu pokrytego dachówkę karpiówką oraz pokrytego blachodachówką o wysokości fali do 59 mm. Oferowane są również wsporniki uniwersalne stosowane przy pokryciach płaskich i trapezowych.

Mocowniki na rąbek stojący

System zabezpieczeń oferowany przez firmę Toolco z powodzeniem może być również montowany na dachach krytych blachą na rąbek stojący. Wykorzystuje się przy tym specjalne mocowniki, które dzięki piance chronią blachę przed zarysowaniami. Mocowniki montuje się na każdej zakładce.Warto zwrócić uwagę na śniegołapy, pasujące do większości typów blachodachówek i blach płaskich.
Zabezpieczenia przeciwśniegowe Toolco

Rury przeciwśniegowe – Zabezpieczenia przeciwśniegowe TOOLCO

Specjalne rury przeciwśniegowe stanowią bariery przeciwśniegowe, które na dachu spadzistym montuje się za pomocą specjalnych uchwytów. Rury można łączyć w dłuższe odcinki łącznikami usztywniającymi rury oraz utrzymującymi ciąg w jednej linii. Blokady mają za zadanie blokowanie rury przed wysunięciem ze wsporników, natomiast zaślepki z tworzywa sztucznego zapobiegają dostawaniu się wilgoci i brudu do wnętrza rury oraz pełnią funkcję estetyczną. Chcąc zamontować rury na dachu pokrytym blachą na rąbek stojący należy zastosować specjalne wsporniki rurowe pozwalające na montaż jednej lub dwóch rur. Wspornik montowany na zacisk pasuje do zakładki stojącej o wysokości 25 i 35 mm. Wsporniki są przykręcane na każdej zakładce pokrycia. Montując rury przeciwśniegowe na dachach pokrytych dachówką wykorzystuje się specjalne wsporniki mocowane do dodatkowej łaty (typ A) oraz montowane bezpośrednio na łatę (typ B). Oprócz tego specjalne wsporniki można wybrać do montażu na dachówce karpiówce oraz na blachodachówce, blachach płaskich i trapezowych. Firma Toolco oferuje również rury wykonane z aluminium i z miedzi. Nabyć można również do nich odpowiedne akcesoria montażowe, dobierane w zależności od rodzaju pokrycia dachowego. Zabezpieczenia przeciwśniegowe to przede wszystkim bezpieczeństwo osób przebywających w pobliżu budynku. Jak wiadomo odpowiednie zabezpieczenia są wymagane przez przepisy.

Toolco
Toolco
ul. Komunalna 11, 15-197 Białystok
tel. +48 508 403 426
e-mail: roofsystem@toolco.pl


Data publikacji: 24 sierpnia, 2017

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły