Porady

Zachwycające płytki imitujące marmur. Hit w łazienkach!

Zachwycające płytki imitujące marmur. Hit w łazienkach

Marmur jest drogim materiałem, dlatego obecnie zamiast niego najczęściej stosuje się płytki, które są jego imitacją. Są one jednym z największych hitów w aranżacji wnętrz jak łazienki, ale także coraz częściej można zobaczyć je w kuchniach, na korytarzach, a nawet w salonach. Jakie płytki marmurowe można znaleźć w sklepach? W jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

Płytki imitujące marmur

W sklepach oferujących ceramikę łazienkową na klientów oczekuje pełna paleta efektownych płytek ceramicznych. Już od kilku sezonów stałym powodzeniem wśród klientów cieszą się płytki wyróżniające się wyglądem kamienia naturalnego. Dzięki precyzyjnym nadrukom na powierzchni, a także specjalnej fakturze do złudzenia mogą przypominać również marmur.

Płytki marmurowe wykonane z prawdziwego kamienia są bardzo drogie, dlatego też wybór jego imitacji jest w tym przypadku bardzo dobrą decyzją. Oczywiście, nie można też zapominać o tym, że płytki podobne do marmuru są proste do utrzymania w czystości – nie wymagają tak złożonej konserwacji jak prawdziwy kamień.

Kafelki marmurowe – dostępne wzory

Salony prezentują szeroką gamę płytek marmurowych do wyboru. Wśród nich dużym powodzeniem wśród klientów cieszą się te w kolorach bieli, czerni oraz beżu. Do dyspozycji są także płytki ceramiczne w innych odcieniach, które można łączyć ze sobą w stylowe wzory.

Pod kątem wielkości oraz kształtu najczęściej spotykane są płytki o dużej powierzchni, które imitują naturalne płyty marmurowe. Także w sprzedaży można znaleźć płytki o mniejszych wymiarach, na przykład płytki mozaikowe, a także modne teraz płytki heksagonalne.

Gdzie pasują płytki marmurowe?

Płytki imitujące marmur mają tak naprawdę uniwersalne zastosowanie, dlatego sprawdza się one w wielu przestrzeniach. Najczęściej można zobaczyć je w łazienkach, gdzie umieszczane są zarówno na podłogach, jak i na ścianach.

Najczęściej płytki imitujące marmur wybierane są do łazienek w eleganckim, klasycznym lub nowoczesnym stylu. Pozwalają na stworzenie efektu pałacowego szyku bez ponoszenia wysokich kosztów. Świetnie komponują się także z aranżacjami w stylu loft oraz skandynawskimi. Te w odcieniu beżu można natomiast dobrać do ciepłych stylizacji boho.

Jakie płytki imitujące marmur wybrać?

Osoby chcące wybrać płytki imitujące marmur o najwyższej jakości powinny sprawdzić płytki Imola – http://domhit.katowice.pl/plytki_ceramiczne które są jednymi z najczęściej wybieranych wśród klientów. Wyróżniają się wyjątkowo realistycznymi wzorami, dlatego są niemalże nie do odróżnienia od prawdziwego marmuru.

Z kolekcją płytek Imola oraz innych producentów można zapoznać się już teraz w internecie.

4.7/5 - (3 głosów)

Data publikacji: 23 kwietnia, 2021

4.7/5 - (3 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły