Okna dachowe

Zaciemniają, rozjaśniają i dekorują

Okna dachowe wpuszczają do wnętrz więcej światła niż tradycyjna stolarka. Choć od jesieni do wiosny może to być zaletą, latem często zmienia się w wadę. Ale tylko wtedy, gdy okna dachowe pozbawione są akcesoriów pozwalających na regulowanie ilości wpadającego do pomieszczeń światła.

Dlaczego warto zainstalować akcesoria wewnętrzne do okien dachowych?

Akcesoria umożliwiają regulację ilości i intensywności światła wpadającego do pomieszczenia. Umożliwiają zaciemnienie wnętrz nawet w słoneczny dzień, w chwilach gdy potrzebujemy odpoczynku. Dodatkowo chronią przed refleksami, które mogłyby utrudnić nam pracę na komputerze i bardzo zmęczyć wzrok. Ograniczają też przenikanie promieniowania UV do wnętrz – chronią więc przedmioty i materiały znajdujące się w pomieszczeniu przed wyblaknięciem czy zżółknięciem.

Oprócz tego akcesoria wewnętrzne do okien dachowych zapewniają poczucie prywatności, chronią przed niepożądanym zaglądaniem z zewnątrz.

Jest w czym wybierać

Łatwo dopasować wewnętrzne akcesoria do okien dachowych do swoich upodobań, bo wybór jest spory. Najbardziej znanym akcesorium są żaluzje wewnętrzne. Zmieniając położenie lameli możemy regulować ilość światła napływającego do pomieszczenia, a zmieniając kąt nachylenia lameli możemy sterować kierunkiem wpadania promieni słonecznych i tworzyć wyjątkowy nastrój w pomieszczeniach. Lamele mogą być koloru aluminium, z którego są wykonywane, albo być malowane na jeden z wielu kolorów oferowanych przez producenta, co ułatwia ich dopasowanie do wystroju wnętrz.
zaciemniaja-rozjasniaja-i-dekoruja_1
Oprócz żaluzji do regulowania ilości światła we wnętrzach użyć można jednego z kilku rodzajów rolet wewnętrznych, które chronią przed światłem stanowiąc jednocześnie dodatkową dekorację wnętrza. Rolety redukują dopływ światła, podnoszą estetykę wnętrza, a duży wybór materiałów (jednobarwnych i wzorzystych) pozwala dopasować je do wystroju każdego pomieszczenia. Zwykłe rolety produkowane są z materiałów w różnym stopniu przepuszczających światło – można więc wybrać takie, które sprawią, że wnętrze zostanie tylko lekko zacienione, a także takie, które przepuszczą niewiele światła Producenci oferują też tzw. rolety zaciemniające, które wykonane są z nieprzepuszczających światło materiałów i mają tak skonstruowane prowadnice, że do wnętrza nie przeniknie ani jeden niechciany promień słońca.

Dekoracyjne, ale również i użytkowe walory mają rolety plisowane, które zapewniają ochronę przeciwsłoneczną, zaciemnienie i specjalną dekorację. Rolety plisowane wykonywane są z różnego typu tkanin: od materiałów przepuszczających światło, przez tkaniny dekoracyjne po materiały nieprzepuszczające światła. Kupić można także bardzo modne rolety rzymskie do okien dachowych – eleganckie i dekoracyjne, łagodnie rozpraszające światło słoneczne.

Dekoracje o praktycznych walorach

Akcesoria wewnętrzne do okien dachowych oprócz regulowania dopływu światła do pomieszczeń mają jeszcze jedno przeznaczenie – jest to dekoracja wnętrza. Bogaty wybór typów i kolorów akcesoriów wewnętrznych zapewnia uzyskanie harmonii z wystrojem każdego pomieszczenia i daje możliwość dowolnego kształtowania charakteru poddasza.
zaciemniaja-rozjasniaja-i-dekoruja_2
Dzięki żaluzjom lub roletom wewnętrznym przestrzeń na poddaszu może stać się jeszcze bardziej komfortowa i zyskać ciekawe akcenty dekoracyjne.

Łatwy montaż to podstawa

Akcesoria wewnętrzne najlepiej kupować od firmy, która wyprodukowała nasze okna. Tylko wtedy będą do nich dokładnie dopasowane, będzie łatwo je zamontować – korzystając dołączonej do nich instrukcji obsługi, a także będzie je cechowała odpowiednia jakość. Dokładne dopasowanie akcesoriów do okien dachowych zapewnia ich szybki i łatwy montaż. Oryginalne akcesoria wewnętrzne i zewnętrzne objęte są zazwyczaj dwuletnią gwarancją.

Komfortowa obsługa

Zarówno akcesoria wewnętrzne jak i zewnętrzne charakteryzują się wygodną obsługą manualną. Gdy zamontowane są w wysoko umieszczonych oknach – ich obsługę ułatwią specjalnie zaprojektowane drążki i adaptery. Użycie teleskopowego drążka do obsługi z rolet zamontowanych poza zasięgiem rąk polega na doczepieniu adaptora do aluminiowego uchwytu będącego częścią rolety.
zaciemniaja-rozjasniaja-i-dekoruja_3
W ofercie są również akcesoria elektryczne, które sterowane są pilotem lub przełącznikiem naściennym, co pozwala na ich komfortową obsługę. Można kupić akcesoria zasilane elektrycznie i sterowane bezprzewodowo za pomocą pilota. Gdy są to akcesoria oferowane przez producentów okien ich sterowanie jest jedną z funkcji systemu, który odpowiada za zamykanie i otwieranie okien. Dzięki temu korzystanie z tego rozwiązania jest łatwiejsze, odbywa się za pomocą jednego pilota.

Dzięki temu, że zaopatrzymy nasze okna dachowe w odpowiednio dobrane akcesoria wewnętrzne, będziemy mogli nie tylko regulować dopływ światła do wnętrz na poddaszu ale też cieszyć się ich eleganckim wyglądem, który podkreślą odpowiednio udekorowane okna.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 17 października, 2015

Autor:

5/5 - (2 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły