Montaż okien dachowych w pokryciach z płaską dachówką

Montaż okien dachowych w pokryciach z płaską dachówką
Montaż okien dachowych w pokryciach z płaską dachówką 

Płaska dachówka stała się symptomem nowoczesnego budownictwa charakteryzującego się prostą formą, dużymi przeszkleniami i energooszczędnością. Z kolei okna dachowe zapewniają komfort przebywania na poddaszu i uatrakcyjniają bryłę budynku. Teraz mogą idealnie komponować się z płaską dachówką. Do oferty firmy VELUX dołączył nowy kołnierz VELUX EDT.

Nowy kołnierz charakteryzuje się wyjątkową szczelnością i łatwością montażu – dekarz w prosty sposób będzie mógł go idealnie dopasować do pokrycia dachowego, zyskując najlepszy efekt wizualny. Jest on przeznaczony do pokryć z dachówki płaskiej, o wysokości od 15 do 40 mm. Zastosowano w nim gąbkę uszczelniającą z systemem ukośnych nacięć, wykonaną z elastycznego materiału odpornego na starzenie pod wpływem promieniowania UV. Rozwiązanie to przyśpiesza montaż, gwarantuje szczelne połączenie okna z dachem, zapobiegając wnikaniu wilgoci w jego konstrukcję i warstwy izolacji. Poza funkcjonalnymi zaletami, kołnierz wyróżnia się też wyjątkową estetyką i znakomicie komponuje się z płaskimi dachówkami, które często wybierane są przez klientów właśnie ze względu na ich walory wizualne.

Montaż okien dachowych w pokryciach z płaską dachówką

Kołnierz zapewnia wysoką estetykę montażu okien w płaskich dachówkach, dzięki zastosowaniu płaskiego modułu podokiennego i elementom wykonanym z dbałością o każdy szczegół. Jest wykonany z lakierowanego aluminium w kolorze szarym RAL 7043, w tym samym kolorze, co oblachowania okien VELUX, pasującym do tonacji najpopularniejszych pokryć. Nowy kołnierz dostępny jest również w wersji kombi, dzięki czemu inwestorzy mogą tworzyć bardziej przestrzenne poddasza z większą ilością światła i pięknymi widokami, łącząc okna w zestawy.

Przy jego zastosowaniu można montować wszystkie typy okien dachowych VELUX samodzielnie lub w zestawach obok siebie, w pionie lub poziomie, a także w połączeniu z elementami doświetlającymi VELUX GIL lub VELUX GIU. Kołnierz EDT można montować w dachach o nachyleniu od 20 do 90 stopni. Występuje w 26 rozmiarach. Cena nowego kołnierza EDT jest taka sama, jak popularnego kołnierza VELUX do pokryć profilowanych, od 323 zł brutto.

Montaż okien dachowych w pokryciach z płaską dachówką

Ciepły montaż okien dachowych

Jeśli zależy nam na energooszczędnych i trwałych rozwiązaniach, zadbajmy o prawidłowy i ciepły montaż okien dachowych. Od niego zależy, czy okno będzie szczelnie połączone z dachem i odpowiednio ocieplone. Wysokiej jakości, kompleksowy system montażu, poza kołnierzem uszczelniającym dopasowanym do rodzaju pokrycia dachowego, obejmuje także produkty izolacyjne. Warto korzystać z gotowych rozwiązań izolacyjnych np. systemu ciepłego montażu VELUX BDX wraz z paroizolacją BBX, które zapewniają szczelne połączenie okna z dachem i ochronę przed stratami ciepła.

Montaż okien dachowych w pokryciach z płaską dachówką

Zestaw BDX składa się z trzech elementów. Rama izolacyjna BDX ze spienionego polietylenu, która przylega idealnie do okna i konstrukcji dachu, zapobiega powstawaniu mostków termicznych i wychładzaniu wnęki okiennej. Wokółokienna izolacja przeciwwilgociowa BFX zapewnia szczelność od strony dachu, zachowując konieczną wentylację jego niższych warstw, a teleskopowa rynienka odwadniająca chroni przed wilgocią, mogącą wystąpić pod pokryciem dachowym. Dodatkowo wokółokienna paroizolacja BBX pozwala na idealne połączenie okna z izolacją przeciwwilgociową pomieszczenia.

Wszystkie akcesoria montażowe kupujemy pod rozmiar okna, co znacznie poprawia precyzję i pewność montażu. Montaż okien VELUX z zestawami izolacyjnymi BDX umożliwia przedłużenie gwarancji na okna aż do 20 lat.

VELUX Polska Sp. z o.o.


Data utworzenia: 08.02.2021


Komentarze

  • ekuc2 napisał(a):

    Łatwy i szybki montaż, Gwarancja termoizolacji i szczelności

  • Tomasz napisał(a):

    lubię takie zestawy montażowe, łatwo montuje się i ostatecznie dobrze wygląda. Velux ma dobrze przemyślane akcesoria, różne wersje pozwalają dopasować do potrzeb użytkownika.

  • praktyk napisał(a):

    Wszelkie dodatkowe zestawy do montażu okien dachowych stanowią wartościowy ich element. Zapewniają szybszy montaż, gwarantują szczelność i termoizolację. Dodatkowo zakup pełnego zestawu okna dachowego wraz z ich profesjonalnym montażem uzyskują długoletnią gwarancję.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły