Blachy dachowe

Blachy dachowe Bratex jeszcze bardziej przyjazne środowisku

Spółka Bratex Dachy stawia na zrównoważony rozwój i dostarcza na rynek najbardziej zaawansowane ekologicznie blachy dachowe SSAB GreenCoat.

Niezależnie od tego czy ekologia ma istotny udział w naszej prywatnej i zawodowej filozofii czy dodatkowe zaangażowanie spycha ją na boczny tor, kierunek wszystkich aspektów życia społecznego, gospodarczego oraz przemysłowego obiera kurs na koniunkturę ekologii. Jesteśmy ofiarami własnych decyzji podjętych dziesiątki lat temu i jest kwestią czasu gdy wszyscy staniemy się zakładnikami nurtu „eko”.
Szwedzki koncern hutniczy SSAB ponad 20 lat temu rozpoczął badania nad opracowaniem powłoki lakierniczej, której celem było jak największe zastąpienie rozpuszczalników nitro substancją pochodzenia naturalnego. Po kilkunastu latach badań opracowano pierwszą na świecie lakierowaną blachę dachową z domieszką estrów metylowych oleju rzepakowego. Ówcześnie zaprezentowana blacha pod parasolem marki GreenCoat o nazwie handlowej Mica została wprowadzona na rynek polski przez spółkę Bratex Dachy już w 2014 roku. Blachy GreenCoat w bio-technologii (BT) charakteryzują się wyższą odpornością na promieniowanie ultrafioletowe, agresywne czynniki otoczenia oraz są bardziej wytrzymałe na obróbkę mechaniczną.

Blachy dachowe Bratex jeszcze bardziej przyjazne środowisku

Blachy dachowe Bratex

Wraz z rosnącą świadomością o potrzebie wprowadzania ekologicznych rozwiązań w każdym obszarze otaczającego nas świata do oferty Bratex dołączyły nowe produkty serii GreenCoat BT zastępując blachy poprzedniej generacji. Spółka Bratex Dachy współpracuje z firmą SSAB już od 1996 roku a wymiana doświadczeń, spostrzeżeń oraz wiedzy procentuje poszerzaniem oferty o nowe pozycje z serii bio-technologii. Dzisiejsza oferta firmy Bratex Dachy w sporej części oparta jest o filar ekologiczny. Czołowy dostawca blach SSAB w trybie ciągłym zapewnia dostępność następujących wariantów opartych o blachy GreenCoat BT:

 • Ceramic Matt BT z protekcją cynkową 350 g/m2 i 15-letnią gwarancją koloru;
 • Ceramic Matt Pro BT z protekcją cynkową 350 g/m2 i 20-letnią gwarancją koloru – nadchodząca nowość 2020 w palecie kolorów „Residentail Buildings Design Colours”;
 • Pro Matt BT PLX z protekcją cynkową 350 g/m2 i 20-letnią gwarancją koloru;
 • Crown BT z 15-letnią gwarancją koloru;
 • Mica BT z 20-letnią gwarancją koloru;
 • Pural Matt BT z protekcją cynkową 350 g/m2 i 25-letnią gwarancją koloru.

Większość wariantów dostępna jest we wszystkich wyrobach oferowanych przez Bratex. Blacha SSAB GreenCoat w bio-technologii to zastąpienie w końcowej powłoce lakieru dużej części ropopochodnych związków szwedzkim olejem rzepakowym. Oznacza to mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego dzięki wyeliminowaniu uwalniania szkodliwych substancji do powietrza. Blacha GreenCoat BT to najbardziej ekologiczne na rynku rozwiązania przeznaczone na pokrycia dachowe, których spółka Bratex Dachy jest pionierem wprowadzenia na rynek Polski.

Nie zapominajmy także o istotnym założeniu globalnego trendu ekologicznego, który stanowi nie tylko o dostarczaniu dóbr wytwarzanych w sposób mający jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne lecz także o ponownym ich przetwarzaniu. Recykling metalowych pokryć dachowych jest w zasadzie oczywistą cechą najważniejszego materiału konstrukcyjnego na świecie – stali. Wielokrotna możliwość przetopu złomu daje nam niespotykaną dla innego rodzaju pokryć dachowych szansę na utrzymanie zrównoważonego wzrostu i oszczędności w wykorzystywaniu naturalnych zasobów naszej planety.

Bratex Dachy sp. z o.o. sp.k.
39-200 Dębica, ul. Przemysłowa 22
infolinia 801 081 018
info@bratex.pl
www.bratex.pl

4.9/5 - (53 votes)

Data publikacji: 16 kwietnia, 2020

Autor:

4.9/5 - (53 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jacek
  czwartek, 16 kwietnia, 2020

  To że wprowadzane na rynek są nowe innowacyjne blach przez firmę Bratex bardzo dobrze świadczy o tej firmie.Firma wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza nową jakość blach w postaci SsabGreenCoat,potrzeba nam na rynku takich innowacyjnych produktów.

 2. rafal8647
  piątek, 17 kwietnia, 2020

  ciekawy artykuł

 3. Adam
  piątek, 17 kwietnia, 2020

  Kiedyś nie przykładano uwagi do tematu ekologi przy produkcji materiałów budowlanych. Dzisiaj produkcja i sam produkt powinien być ekologiczny. Wiadomo, stal można przetworzyć wielokrotnie, ale powłokę zabezpieczającą już niekoniecznie. Taki trend ekologii dzisiejszych czasów ale dobrze, że to zmieniło się.

Podobne artykuły