Blachy dachowe

Panel dachowy na rąbek Florian

Pokrycie dachowe, które w ostatnich latach zyskuje dużą popularność wśród inwestorów, to blacha na rąbek stojący. Charakteryzuje się prostą linią i ciekawą formą, gwarantując niebanalny efekt końcowy. Tradycyjny kształt paneli w nowoczesnym wydaniu zapewnia unikalny i ponadczasowy design, wpisujący się w różne style architektoniczne. Dodatkowo, wybór lekkich materiałów do pokrycia więźby, nie obciąża konstrukcji, jest łatwe w montażu i doskonale sprawdza się nie tylko przy budowie nowych domów, ale też renowacji starszych dachów.

Profilowane blachy stalowe są jednymi z najlżejszych materiałów wykorzystywanych do pokrycia dachu. Pozwalają na wybudowanie lżejszej konstrukcji, z użyciem mniejszej ilości drewna i tym samym redukują ponoszone przez inwestora koszty. Jedynym wyjątkiem jest konieczność zastosowania nie co szerszych niż zwyczajowo łat. Co więcej, możliwość cięcia blachy na określony wymiar, minimalizuje ilość odpadów, umożliwia idealne dopasowanie oraz przyspiesza instalację.

Wszechstronne zastosowanie

Gotowe panele na tak zwany rąbek stojący, to połączenie tradycyjnych kształtów pokryć dachowych z wysoką estetyką, ponadczasowym minimalistycznym i prostym wyglądem, przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii.
Blachy od Florian Centrum S.A., znajdują wszechstronne możliwości zastosowania. Można je wykorzystać na prostych, jak i bardziej skomplikowanych kształtach dachów oraz przy obudowie ścian. Doskonale wyglądają zarówno na domach jedno i wielorodzinnych, obiektach biurowych, we współczesnej architekturze, ale i  na obiektach zabytkowych i sakralnych.  

Trwałe surowce

Do produkcji paneli na rąbek stojący, Florian Centrum S.A. wykorzystuje wysokiej jakości blachy zimnowalcowane, które z obu stron pokryte są powłokami cynku i lakieru poliestrowego (w połysku i w macie gruboziarnistym), nowoczesnymi powłokami poliuretanowo – poliestrowych PURMAX (z 20-letnią gwarancją) lub powłokami poliuretanowych Purlak i Purmat (z 30-letnią gwarancją).

Nowoczesna technologia

Przy produkcji paneli na rąbek stojący, Florian Centrum S.A. korzysta z najnowocześniejszych technologii, które polegają na wzdłużnym profilowaniu blachy. Dzięki wykonywanym podczas tego procesu dodatkowym przetłoczeniom, zyskujemy usztywniony produkt, który minimalizuje ryzyko ewentualnych pofalowań, wynikających z rozszerzalności termicznej blachy. W efekcie otrzymujemy do wyboru trwałe panele wyprodukowane na dowolną długość w kształcie mikotrapezu, mikrofali lub jako powierzchnię płaską bez przetłoczeń

Łatwy montaż

Instalacja pokrycia jest prosta i szybka. Jej niepodważalnym atutem jest brak przewiertów oraz widocznych zamocowań panelu na połaci, a tym samym eliminacja ewentualnych przecieków w newralgicznych miejscach, tj. w punktach wkręt-blacha-podłoże. Jest to możliwe, dzięki przedłużonym otworom do mocowania, które są niewidoczne po montażu. Samo łączenie nie wymaga zginania rąbka, odbywa się jedynie przy pomocy zatrzasku.

Marzysz o wyjątkowym dachu? Dobierz pokrycie idealne dla siebie: www.floriancentrum.pl

Andrzej Wojtczak
Dyrektor handlowy
Florian Centrum S.A.

www.floriancentrum.pl

4.9/5 - (21 votes)

Data publikacji: 11 stycznia, 2021

Autor:

4.9/5 - (21 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. nowator
    poniedziałek, 11 stycznia, 2021

    Profilowane blachy na pokrycia dachowe łączone na rąbek zyskują coraz bardziej na popularności. Panele firmy Florian zasługują na szczególną uwagę. Połączenia na rąbek nie wymagają wierceń co jest istotne dla szczelności takich połączeń. Warto korzystać z takich nowości.

  2. praktyk
    wtorek, 12 stycznia, 2021

    Podoba mi się takie nowoczesne i zarazem oryginalne dachowe pokrycie dachowe.Nowoczesna technologia zastosowana przy produkcji dała bardzo dobre efekty,a Panel dachowy na rąbek Florian zasłużenie zyskuje popularność ponieważ na dachu prezentuje się rewelacyjnie.

Podobne artykuły