Narzędzia ręczne

Dalmierz Bosch z łączem Bluetooth – łatwe pomiary w miejscu pracy

Co kilka tygodni technologia oddaje w nasze ręce produkt, który ułatwia nam życie. We wrześniu 2013 roku będzie to laserowy dalmierz GLM 100 C Professional Bosch z interfejsem umożliwiającym szybki i łatwy transfer danych pomiarowych.

”C” jak „Connectivity” (ang. zdolność łączenia)

Skrót ten od razu wskazuje na jego najważniejszą cechę: nowy dalmierz posiada zintegrowane łącze Bluetooth do bezprzewodowego transferu danych pomiarowych. Przy jego użyciu można w szybki i łatwy sposób przesłać wyniki pomiarów zapisane w dalmierzu na smartfony oraz tablety z technologią Bluetooth Classic (Android od wersji 2.3) oraz Bluetooth Low Energy (smartfony iPhone od wersji 4S, tablety iPad od wersji 3). Można też przekazać dane przez połączenie dalmierza ze zwykłym komputerem PC kablem micro USB. W tym przypadku listę zapisanych wyników (ostatnich 50+1 pomiarów) można wyeksportować w formie tabeli, a następnie otworzyć ją na komputerze i dalej edytować. Dzięki podanej dacie i godzinie nie będzie problemu z ich uporządkowaniem.

Aplikacja „Kamera wymiarowa”

Dzięki niej korzystanie z danych pomiarowych na smartfonach i tabletach jest wyjątkowo łatwe. Do tej pory aplikacja ta umożliwiała wykonywanie zdjęć i ręczne nanoszenie na nie wymiarów oraz kątów, dodawanie notatek, zapisywanie danych pomiarowych i przesyłanie ich za pomocą e-maila. Teraz aplikacje zostaną znacznie rozszerzone.

Po zsynchronizowaniu aplikacji i dalmierza laserowego GLM 100 C Professional zmierzona wartość pomiaru zostanie bezpośrednio przeniesiona na wybrane zdjęcie wymiarowe. Zyskamy na tym czas i wykluczymy ryzyko błędu, które mogłoby się zdarzyć przy ręcznym wpisywaniu pomiarów.

Dane techniczne GLM 100 C Professional
Zakres pomiaru 0,05 – 100 m
Typowa dokładność pomiaru ± 1,5 mm
Typowa dokładność pomiaru nachylenia (przy użyciu szyny pomiarowej R 60 Professional) ± 0,2°
Zakres czujnika kąta nachylenia 0 – 360° (w osi pionowej)
0 – 60° (w osi poziomej)
Zasilanie akumulator litowo-jonowy 3,7 V 1,25 Ah
Dioda lasera / klasa lasera 635 nm
Ochrona przed pyłem i wilgocią IP 54
Zapisane pomiary na liście 50+1 stała, np. wysokość
Wymiary (długość x szerokość x wysokość) 111 x 51 x 30 mm
Waga (z akumulatorem) 140 g
Rekomendowana cena detaliczna brutto 1303 zł

ASZ

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 18 sierpnia, 2013

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Tomek
    czwartek, 20 lutego, 2020

    Obecna pogoda sprzyja pracom budowlanym tak więc obserwuję w swojej okolicy wzmożony ruch. Obserwowałem pracę ekipy wytyczającej działkę. Całość trwała dosyć krótko a sam proces przebiegł nadzwyczaj sprawnie. Korzystano z dalmierza oraz laptopa. Chwila rozmowy z nimi uświadomiła mi, że praktycznie robią to on-line. Wynik nanoszone są od razu na mapie w komputerze, a całość jest przesyłana od razu do biura do wydruku. Tak więc klient ma sprawę załatwioną pawie od ręki. Ograniczeniem są tylko wymogi prawne i związane z tym terminy. Ale pomijając to sam dalmierz cyfrowy i związane z tym oprogramowanie zrobiły na mnie wrażenie.

  2. praktyk
    wtorek, 6 października, 2020

    Dalmierzjest bardzo przydatny dla fachowców na budowie i warto zainwestować w taki przydatny przyrząd.Dzieki łączy bluetooth dalmierz wszystkie pomiary może od razu przesłać na smartfona czy tablet ,a dzięki temu są łatwiej dostępne. Warto wykorzystywać nowoczesne technologie aby praca mogła być wykonywana sprawniej i dokładniej.

Podobne artykuły