Szkolenia

FAKRO szkoli przyszłych fachowców

FAKRO szkoli przyszłych fachowców

Inicjatywa podjęcia współpracy ze szkołami i uczelniami wyszła w 1999 roku od zarządu firmy FAKRO. Wynikała z obserwacji rynku i dostrzeżenia braku wysoko wykwalifikowanych dekarzy. Edukacja zawodowa w Polsce w zawodzie „Dekarz” niestety nie zawsze spełnia oczekiwania pracodawców.
Naszym zdaniem – w miarę rozwoju technologii w branży budowlanej – podręczniki przedmiotów zawodowych powinny być modyfikowane i aktualizowane.
Dlatego też, od wielu lat współpracujemy z uczelniami i szkołami, aby wesprzeć przygotowanie młodych ludzi do wejścia na rynek pracy – do bycia atrakcyjnymi kandydatami dla firm wykonawczych w sektorze budowlanym.
Cel ten można osiągnąć dzięki praktycznej nauce zawodu oraz dzięki odpowiedniemu przygotowaniu teoretycznemu, który uwzględnia współczesne trendy i wymagania pracodawców.


FAKRO szkoli przyszłych fachowców

Wspieramy rozwój edukacji

W wydarzeniach edukacyjnych podejmowanych przez FAKRO uczestniczą uczniowie średnich szkół budowlanych, nauczyciele praktycznej i teoretycznej nauki zawodu oraz studenci uczelni technicznych z kierunków budownictwo i architektura.
FAKRO współpracuje z tymi placówkami edukacyjnymi, które chcą zapoznawać się z nowoczesnymi technologiami oraz podnosić kwalifikacje zarówno uczniów, studentów, jak i pedagogów.
Ponadto FAKRO aktywnie wspiera wiele, innych działań prowadzonych na rzecz rozwoju edukacji i promocji wiedzy o nowoczesnych materiałach budowlanych. Firma od kilku lat jest także jednym ze strategicznych sponsorów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Edukacji Budowlanej, jak również Sekcji Szkół Budowlanych Polskiej Izby Przemysłowo–Handlowej Budownictwa.

Inspirujemy do podnoszenia kwalifikacji zawodowych

W ofercie edukacyjnej FAKRO znajdują się programy szkoleniowe przeznaczone dla uczniów, nauczycieli oraz studentów. Szkolenia te mają miejsce zarówno w szkołach, na uczelniach, jak i również w nowosądeckiej siedzibie firmy.
Eksperci firmy przeprowadzają szkolenia w placówkach edukacyjnych w oparciu o trzy moduły, które można realizować w tym samym terminie:

  • szkolenie teoretyczne, polegające na prezentacji multimedialnej dotyczącej budowy, zalet i zastosowania produktów firmy,
  • szkolenie praktyczne, polegające na pokazie montażu okien dachowych FAKRO, jak i również samodzielnym ćwiczeniu montażu przez uczestników,
  • prezentacja związanej z FAKRO Fundacji „Pomyśl o przyszłości”, poświęcona zagadnieniom odnoszącym się do obywatelskiej edukacji ekonomicznej oraz budowania kapitału społecznego w Polsce.

Program szkoleń realizowanych w siedzibie FAKRO w Nowym Sączu różni się w zależności od uczestników:

  • szkolenie dla uczniów i studentów obejmuje przedstawienie profilu działalności firmy oraz zwiedzanie zakładu produkcyjnego, dające jednocześnie możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami w produkcji okien dachowych. Podczas spotkania, młodzi ludzie uczestniczą również – w jedynej w branży budowlanej – prezentacji stereoskopowej (3D) dotyczącej produktów firmy,
  • szkolenie dla nauczycieli z zakresu praktycznej i teoretycznej nauki zawodu – jednodniowe lub w postaci kilkudniowych staży. W obszarze technicznym prowadzone są zajęcia z montażu okien dachowych, wyłazów, świetlików, schodów strychowych, systemów sterowania elektrycznego, systemu solarnego oraz dodatków do okien dachowych. A wszystko to z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii produkcyjnych.
4.5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 22 września, 2016

4.5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły