Szkolenia

Mistrzowie wśród dekarzy wzięli udział w szkoleniu Braas

W dniach od 15 do 16 marca w Ośrodku Szkolenia Dekarzy w Gdańsku odbyło się specjalistyczne szkolenie Braas. Uczestnicy zdobywali wiedzę na temat zasad prawidłowego wykonywania trudnych detali dachów. Wśród nich znaleźli się Marcin i Kamil Gratkowscy z Bydgoszczy – laureaci Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy, w kategorii dach stromy. Zwycięzcy reprezentować będą Polskę podczas Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy.


Udział w szkoleniu był nagrodą ufundowaną przez firmę Monier Braas – złotego partnera Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy, które odbyły się w ramach tegorocznych Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych uczestnicy mieli okazję zapoznać się z technikami wykonywania kluczowych detali, takich jak komin, kosz i okap.

Firma Monier Braas przykłada dużą wagę do kształcenia specjalistów z branży dachowej. W Polsce brakuje systemowego szkolnictwa w dziedzinie dekarstwa, dlatego wspieramy rozwój młodych dekarzy i dzielimy się wiedzą na temat metodyki, technologii oraz zasad, o których należy pamiętać wybierając pokrycie dachowe. Oprócz szkoleń realizujemy także Program Certyfikacji Dekarzy Braas – mówi Łukasz Nowakowski, doradca techniczny Monier Braas.

Mistrzowie wśród dekarzy wzięli udział w szkoleniu Braas

Mistrzowie wśród dekarzy wzięli udział w szkoleniu Braas

Mistrzowie wśród dekarzy wzięli udział w szkoleniu Braas

W szkoleniu specjalistycznym „Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonywania trudnych detali dachów” wzięli udział zwycięzcy Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy w kategorii dach stromy. Oceniamy szkolenie bardzo pozytywnie. Mieliśmy okazję utrwalić wiedzę. Ważne, że szkolenie ma formę konwersacji, dzielimy się doświadczeniami, uczymy się nie tylko od prowadzących, ale też od siebie nawzajem – podkreślają Marcin i Kamil Gratkowski, którzy reprezentować będą Polskę podczas Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy. To nasze drugie szkolenie Braas. Niedawno ukończyliśmy szkolenie na temat układania karpiówki Opal na wolim oku. Zależy nam na tym, żeby się rozwijać i otrzymać certyfikat Braas, który na pewno daje klientowi poczucie bezpieczeństwa i wzmacnia wiarygodność firmy – dodają mistrzowie.

Gratkowski Firma Budowlana to przykład rodzinnej firmy dekarskiej. Mentorem zwycięzców jest ich ojciec Andrzej Gratkowski. Jak wyglądały przygotowania do Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy? Do mistrzostw Polski przygotowaliśmy się w naszym warsztacie. Przerobiliśmy cały materiał, wszystkie zadania, które miały na nas czekać w ramach zawodów. Doszliśmy też do wprawy dzięki codziennej, wspólnej pracy. Teraz praktycznie rozumiemy się bez słów, każdy wie co ma robić – mówią Kamil i Marcin Gratkowscy.
Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy, podczas których kibicować będziemy naszym reprezentantom odbędą się w listopadzie na Łotwie.

Mistrzowie wśród dekarzy wzięli udział w szkoleniu Braas

Mistrzowie wśród dekarzy wzięli udział w szkoleniu Braas

Mistrzowie wśród dekarzy wzięli udział w szkoleniu Braas

Program Certyfikacji Dekarzy Braas jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie wśród inwestorów na rzemieślników, którym bez obaw można powierzyć budowę dachu. Dach to jeden z najważniejszych, pod względem funkcjonalnym i estetycznym, elementów domu i jeden z najtrudniejszych do ewentualnych napraw, dlatego warto poświęcić więcej uwagi na wybór wykonawcy.
Program skierowany jest do uczestników branżowego programu SuperDekarz. SuperDekarz, aby przejść pozytywnie proces certyfikacji Braas, musi wziąć udział w przynajmniej dwóch specjalistycznych szkoleniach Braas. Następnie umiejętności dekarza są weryfikowane przez doradcę technicznego Braas podczas wizyty na budowie. Po spełnieniu tych warunków otrzymuje on Certyfikat oraz Kartę Certyfikowanego Dekarza poświadczającą jago ważność. Ponadto dekarz, poprzez udział w Programie Certyfikacji, zobowiązuje się wykonywać pokrycia dachowe zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami zawodowymi oraz obowiązującymi przepisami i rozporządzeniami.


Najbliższe szkolenia Braas:

Szkolenie specjalistyczne:
„Karpiówka Opal, karpiówka Opal wieżowa na wieżach, stożkach i krzywiznach. Ocieplenia DivoDamm oraz specyfika układania dachówek płaskich”
06.04.2018 – Zakopane

Szkolenia sprzedażowe:
„Analiza potrzeb klienta. Analiza cech dachówek i akcesoriów oraz wynikających z nich korzyści. Praktyczne zastosowanie argumentacji handlowej”
05.04.2018 – Gdańsk
11.04.2018 – Radom
26.04.2018 – Opole

Szkolenia podstawowe:
„Projektowanie i budowanie przegrody dachowej z zastosowaniem rozwiązań systemowych Braas” na indywidualne zamówienie grup dekarskich nie przekraczających 12 osób.

Na szkolenia zgłaszać się można poprzez wybranie odpowiedniego tematu i terminu szkolenia w zakładkach: Szkolenia dla dekarzy oraz Szkolenia dla handlowców bądź poprzez adres e-mail: szkolenia.pl@monier.com

Szczegółowe informacje: http://www.monier.pl/szkolenia-braas/szkolenia-braas.html


Mistrzowie wśród dekarzy wzięli udział w szkoleniu Braas - Marcin Gratkowski

Marcin Gratkowski

Mistrzowie wśród dekarzy wzięli udział w szkoleniu Braas - Roman Samsel

Roman Samsel

Mistrzowie wśród dekarzy wzięli udział w szkoleniu Braas - Kamil Gratkowski

Kamil Gratkowski

Lista certyfikowanych dekarzy Braas dostępna jest na stronie: http://www.monier.pl/certyfikowani-dekarze-braas.html

4.8/5 - (34 votes)

Data publikacji: 5 kwietnia, 2018

Autor:

4.8/5 - (34 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. rafal
    poniedziałek, 9 kwietnia, 2018

    gratulacje

Podobne artykuły