Narzędzia ręczne

Narzędzia Stubai – trwałe, profesjonalne, za rozsądną cenę

Oferta firmy Stubai obejmuje przede wszystkim sprzęt dla dekarzy i blacharzy oczekujących narzędzi o wysokim poziomie jakości w dobrej cenie.


Chodzi głównie o narzędzia takie jak szelajzy (tzw. kowadła dachowe), zaciski, cęgi, młotki, nożyce do blach i zaginacze.

Szelajzy

Szelajzy, czyli tzw. kowadła dachowe, obejmują głównie walcowniki, łącznie z wersjami pojedynczymi. W narzędziach zastosowano polerowaną powierzchnię pracy, kąt wynoszący 5°-7° oraz pryzmat o wysokości 25 – 30 mm. Wybrać można pomiędzy szelajzami hartowanymi i wytwarzanymi z jednego kawałka stali oraz hartowanymi i spawanymi. Do dyspozycji są także szelajzy okrągłe, plastikowe (duże i małe), z uchwytem, pojedyncze oraz rogowe.

Zaciski

Oferta firmy Stubai obejmuje również zaciski, które znajdują zastosowanie przy chwilowym przytrzymywaniu płatów metali w określonym miejscu. Są to zatem cęgi zaciskowe i zaciski spawalnicze. W narzędziach tych istotną rolę odgrywa epoksydowa powłoka, która zapobiega powstawaniu korozji.
Warto zwrócić uwagę na haki bezpieczeństwa wyposażone nie tylko w haki, ale także w dwie klamry ze śrubami zamykającymi. Materiał wykonania to aluminium zapewniające maks. obciążenie wynoszące 2 t.
Dużym uznaniem cieszą się cęgi typu Mors oraz zaciskacze rąbka: podwójnego, pojedynczego, okapu, rynny (tzw. zaciskacz wąsa haka rynnowego).

Cęgi

W zakresie cęgów firma Stubai oferuje m.in. cęgi blacharskie 45° i 90°: przetykane, zawiasowe, nierdzewne i piccolo. Warto zwrócić również uwagę na cęgi nierdzewne, blacharskie proste, do rąbka podwójnego oraz okrągłe.

Młotki

Młotki firmy Stubai to przede wszystkim ciosaki – ze stalową rączką powleczoną gumą, drewnianą rączką, wulkanizowaną główką, wygiętą rączką. Do wyboru są także drewniane młotki z okrągłą rączką oraz plastikowe młoteczki z niezniszczalną główką.
Dużym uznaniem cieszą się plastikowe młotki bazujące na główce klinowej, prostokątnej, okrągłej oraz z główkami szlifowanymi symetrycznie na kształt trójkąta. Zastosować można młotki z kolorową główką wykonaną z polietylenu odpornego na uderzenia. Przewidziano również szlifowane krawędzie oraz styl wklejony w główkę, zabezpieczony klinem. Dodatkowo styl jest szlifowany nielakierowany, co zapewnia wysoki poziom ergonomii oraz pewność chwytu.
Interesującym rozwiązaniem są ciesielskie młotki z magnesem, w których styl ma postać stalowego wału rurowego a gumowy uchwyt bazuje na miękkim PVC. Trwały magnes znajduje się w główce.

Nożyce do blach

Firma Stubai oferuje szeroki asortyment w zakresie nożyc do blach – nożyce do cięć precyzyjnych, dźwigniowe, uniwersalne (prawe/lewe/proste). Ich konstrukcja redukuje siłę, która jest potrzebna do cięcia. Należy przy tym podkreślić zastosowanie na etapie produkcji polerowania i indukcyjnego hartowania, co stanowi gwarancję trwałości ostrzy. Jako materiał wykonania wykorzystano stal węglową C60 o twardości 60-62 HRC.
Niejednokrotnie zastosowanie znajdują nożyce typu wiedeńskiego i otworowe (prawe/lewe). Narzędzia tego typu występują w wersji dla lewo- i praworęcznych. Z pewnością podczas prac blacharskich przydadzą się nożyce typu liońskiego o długości 210 mm.
Dzięki nożycom pelikan można wykonać długie i proste cięcia. Konstrukcja narzędzia bazuje na polerowanych ostrzach, hartowanych indukcyjnie o twardości 60-62 HRC. Narzędzie jest dostępne w wersji z czerwonymi antypoślizgowymi nakładkami.

Zaginacze

Zaginacze rąbka pojedyncze są używane podczas zaginania pierwszego etapu wykonywania podwójnego zamka lub domknięciu zamka pojedynczego. Narzędzie to sprawdzi się przy blokowaniu zarówno krótkich jak i długich odcinków. Z kolei zaginacze rąbka podwójne umożliwiają kształtowanie podwójnego zespołu jednocześnie. Dzięki wkładce z tworzywa sztucznego powierzchnia obrabianego materiału jest skutecznie zabezpieczona.

Warto podkreślić, że narzędzia firmy Stubai bazują na szeregu rozwiązań, które zapewniają trwałość i komfort obsługi. Np. trwałość ostrzy w nożycach uzyskuje się dzięki polerowaniu i indukcyjnemu hartowaniu. W 2005 r. przedsiębiorstwo Budman rozpoczęło współpracę z firmą Stubai, tym samym, oferując nie tylko narzędzia dla dekarzy, ale również narzędzia murarskie i elektryczne oraz sprzęt alpinistyczny.

Fot. 1. Szelajza plastikowa.

Fot. 1. Szelajza plastikowa.

Fot. 2. Szelajza wykonana ze stali narzędziowej wulkanizowanej. Takie rozwiązanie zapewnia trwałość i ochronę powierzchni.

Fot. 2. Szelajza wykonana ze stali narzędziowej wulkanizowanej. Takie rozwiązanie zapewnia trwałość i ochronę powierzchni.

Fot. 3. Cęgi dekarskie 45 mm, 45 stopni, przetykane.

Fot. 3. Cęgi dekarskie 45 mm, 45 stopni, przetykane.

Fot. 4. Cęgi dekarskie 40 mm, 45 stopni, przetykane.

Fot. 4. Cęgi dekarskie 40 mm, 45 stopni, przetykane.

Fot. 5. Młotek plastikowy, prostokątny ścięty.

Fot. 5. Młotek plastikowy, prostokątny ścięty.

Fot. 6. Młotek ciesielski z magnesem.

Fot. 6. Młotek ciesielski z magnesem.

Fot. 7. Specjalne nożyce wyposażone w zagięte ostrza do kolistych cięć, ostrza hartowane indukcyjnie, dostępne modele do cięć lewych i prawych.

Fot. 7. Specjalne nożyce wyposażone w zagięte ostrza do kolistych cięć, ostrza hartowane indukcyjnie, dostępne modele do cięć lewych i prawych.

Fot. 8. Nożyce typu PELIKAN dedykowane do długich i prostych cięć.

Fot. 8. Nożyce typu PELIKAN dedykowane do długich i prostych cięć.

Fot. 9. Zaginacz rąbka podwójny mini 100 mm pozwala na kształtowanie podwójnego zespołu za jednym użyciem.

Fot. 9. Dzięki zaginaczowi rąbka podwójnemu mini 100 mm można kształtować podwójny zespół przy jednej operacji.

Fot. 10. Narzędzie to służy do zaginania pierwszego etapu podczas zastosowania metody podwójnego zamka.

Fot. 10. Narzędzie umożliwia zaginanie pierwszego etapu przy wykonywaniu podwójnego zamka.

PAMIĘTAJ!
Z bogatej oferty firmy Stubai wybrać można również wiele innych produktów. Np. oprócz wyżej opisanych dużą popularnością cieszą się fałdowniki. Są to narzędzia kute ze specjalnej stali, ulepszone cieplnie, czarne lakierowane.

Importer:
Budman
44-103 Gliwice
ul. Cmentarna 6
tel./fax +48 32 270 76 11,
+48 32 270 76 12
budman.com.pl

5/5 - (14 votes)

Data publikacji: 5 sierpnia, 2016

Autor:

5/5 - (14 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. kosa
    poniedziałek, 25 lutego, 2019

    Aby bez problemu móc pracować jak i majsterkować należy używać dobrych sprawdzonych narzędzi.Narzędzia firmy Stubai według mnie należą do jednych z najlepszych dostępnych na rynku,ja już od kilku lat używam tych narzędzi i jeszcze się na nich nie zawiodłem ponieważ są to narzędzia proste w obsłudze ,a przede wszystkim niezawodne.

  2. Kasia
    piątek, 12 marca, 2021

    Niezawodne i profesjonalne, a do tego w rozsądnej cenie, czego chcieć więcej od narzędzi. Wybór jest ogromny, każdy dekarz i nie tylko znajdzie coś potrzebnego.

Podobne artykuły