Szkolenia

Nowe terminy szkoleń dla dekarzy

Minął okres urlopów oraz błogiego lenistwa i odpoczynku. Dzieci wróciły do szkół, rodzice do zawodowych obowiązków, a BMI Braas uruchomił kolejny cykl szkoleń dla dekarzy. Udział w szkoleniach BMI Braas to szansa i okazja na zdobycie wiedzy i specjalistycznych umiejętności w zawodzie dekarza,  profesji tak bardzo pożądanej w branży budowlanej. Jest to również ważny krok do otrzymania tytułu Certyfikowanego Dekarza Braas.

Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem jest bardzo ważnym elementem w działalności BMI Braas. Firma nie ma wątpliwości, że wprowadzanie na rynek nowoczesnych technologii powinno iść w parze z fachowymi szkoleniami. Dlatego też zdecydowano o uruchomieniu Programu Certyfikacji Dekarzy Braas. Jest to odpowiedź na wciąż rosnące zapotrzebowanie wśród inwestorów na specjalistów, którym bez obaw można powierzyć budowę dachu, na ekspertów, którzy poza rzemiosłem znają nowości na rynku i są partnerem w kwestii doboru odpowiednich, najbardziej optymalnych rozwiązań.

Braas w swojej ofercie posiada zarówno szkolenie podstawowe, jak również pakiet szkoleń specjalistycznych. Dla dekarzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę do mistrzostwa w swoim fachu, ale również tych, którzy chcą odświeżyć wiedzę na temat przegrody dachowej, adresowane jest szkolenie podstawowe ,,Projektowanie i budowanie przegrody dachowej z zastosowaniem rozwiązań systemowych Braas”. To warsztat organizowany na indywidualne zamówienie grup dekarskich nie przekraczających 12 osób.

Dla bardziej doświadczonych dekarzy dedykowane są szkolenia specjalistyczne. Każde z nich poświęcone jest innemu zakresowi tematycznemu:

 • ,,Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonywania trudnych detali dachów” – szkolenie, które umożliwia zdobycie i/lub usystematyzowanie wiedzy z zakresu funkcjonowania przegrody dachowej oraz rozwiązań systemowych Braas. W trakcie szkolenia są szczegółowo omawiane i trenowane poprawne rozwiązania prawidłowego wykonania okapów, koszy i obróbek kominów.
 • ,,Wieże, stożki i krzywizny. Karpiówka Opal, karpiówka Opal wieżowa na wieżach, stożkach i krzywiznach. Ocieplenia DivoDamm oraz specyfika układania dachówek płaskich” – jest to szkolenie na temat zasad układania karpiówek Opal w łuskę i koronkę, zasad układania karpiówek na stożkach i krzywiznach oraz specyfiki układania dachówek płaskich (np. Tegalit, Turmalin, Reviva, Smaragd).
 • ,,Karpiówka Opal na wolim oku” – to szkolenie, podczas którego szczególny nacisk położony jest na samodzielne konstruowanie w dwóch wariantach ściany czołowej wolego oka oraz łatowanie i układanie karpiówek na wolim oku.
 • ,,Blachodachówki QUADRO i DECRA. Zasady układania” – szkolenie, w trakcie którego dekarz nabędzie i/lub usystematyzuje wiedzę na temat funkcjonowania przegrody dachowej i rozwiązań systemowych Braas, a w szczególności systemu Decra i Quadro.

Szkolenia odbywają się w jednym z trzech ośrodków szkoleniowych Braas: w Gdańsku, Radomiu i Zakopanem. Liczba uczestników szkoleń jest ograniczona. O wpisie uczestników na listę decyduje kolejność zgłoszeń oraz uiszczenie opłaty za uczestnictwo w warsztatach.

Na szkolenia w wybranych terminach zgłaszać się można za pośrednictwem formularzy na stronie:  www.monier.pl/szkolenia-braas/szkolenia-braas.html

5/5 - (23 votes)

Data publikacji: 12 września, 2019

Autor:

5/5 - (23 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Damian
  sobota, 14 września, 2019

  Jesień to czas szkoleń. Warto podnosić ciągle swoje kompetencje tym bardziej, że co trochę pojawiają się nowe materiały i techniki montażu. Wyszkolony pracownik zwiększa wydajność pracy.

 2. Obserwator
  poniedziałek, 16 września, 2019

  Szkolić się zawsze jest warto i trzeba to robić z zaangażowaniem aby wiedza nie została tylko w głowie ale także przełożyła się na umiejeności.Szkolenia prowadzone przez firmę Braas są bardzo przydatne i potrzebne aby móc zapoznawać się z coraz to nowymi technikami jak i materiałami przydatnymi drukarzom.

Podobne artykuły