Narzędzia ręczne

Nowoczesne bendery firmy Perfect Bender

Firma Perfect Bender to producent benderów, których konstrukcja zapewnia szybkie, precyzyjne oraz bezpieczne gięcie i profilowanie blach.


Firma Perfect Bender jest kojarzona przede wszystkim z benderami ale profesjonalnymi, które są przeznaczone dla fachowców. Odpowiednia konstrukcja narzędzi to gwarancja precyzyjnego gięcia i profilowania blach. Zagięcie wykonuje się poprzez ręczny posuw narzędzia wzdłuż krawędzi blachy ze stopniowym zwiększaniem kąta zagięcia. Za pomocą bendera można wykonać różne profile na odcinkach prostych oraz na zakrzywieniach – wewnętrznych i zewnętrznych. Długość jest ustawiana za pomocą regulowanego ramienia z podziałką. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja narzędzia zapobiega uszkodzeniu powierzchni zarówno lakierowanych, jak i powlekanych.

Fot. 2. Bender Disc Roller S pozwala na zginanie blachy z kąta 90° do 180°. Poszczególne elementy pracujące wykonano ze stali nierdzewnej. Głębokość gięcia mieści się pomiędzy 8 a 25 mm, przy grubości materiału do 1 mm. Warto podkreślić łatwą obsługę oraz doskonały poślizg. Masa narzędzia to ok. 1 kg.

Fot. 2. Bender Disc Roller S pozwala na zginanie blachy z kąta 90° do 180°. Poszczególne elementy pracujące wykonano ze stali nierdzewnej. Głębokość gięcia mieści się pomiędzy 8 a 25 mm, przy grubości materiału do 1 mm. Warto podkreślić łatwą obsługę oraz doskonały poślizg. Masa narzędzia to ok. 1 kg.

Najpopularniejsze bendery

W bogatej ofercie firmy Perfect Bender na szczególną uwagę zasługuje Bender Disc Roller S, dzięki któremu jest możliwe zginanie blachy z kąta 90° do 180°. Narzędzie ważące ok. 1 kg cechuje łatwa obsługa i bardzo dobry poślizg. Ważna jest głębokość wprowadzenia, mieszcząca się pomiędzy 8 a 25 mm przy maksymalnej grubości blachy do 1 mm. Trwałość narzędzia uzyskano dzięki zastosowaniu materiałów ze stali nierdzewnej.
Warto również zwrócić uwagę na narzędzie Bender XL-150. Głębokość wprowadzenia to 5-150 mm, a grubość giętej blachy wynosi 0,3 – 1 mm. Bender XL-150, ważący 2,7 kg, umożliwia gięcie pod kątem do 110°. Antypoślizgowy uchwyt jest gwarancją bezpiecznej i wygodnej obsługi. W narzędziach firmy Perfect Bender na uwagę zasługuje przede wszystkim zastosowanie materiałów cechujących się najwyższym poziomem jakości. Dodatkowo dla zapewnienia trwałości narzędzia, podczas procesu produkcji wykorzystuje się technologię cięcia laserowego. Wszystkie, nawet najmniejsze elementy, są obrabiane przez maszyny sterowane komputerowo, co przekłada się na trwałość narzędzia i precyzję podczas pracy.

Dystrybutorem narzędzi Perfect Bender jest firma Budman.

Punkty sprzedaży:
Budman Ceramika Budowlana Mirosław Mańko
44-103 Gliwice, ul. Cmentarna 6
tel./fax +48 32 270 76 11,…12
biuro@budman.com.pl

PHU Fal-Bud Barbara Faliszewska
10-416 Olsztyn, ul. Towarowa 15
tel./fax +48 532 91 45

5/5 - (9 votes)

Data publikacji: 14 października, 2016

Autor:

5/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Wanda
    sobota, 20 marca, 2021

    Szybkie, precyzyjne i bezpieczne gięcie i profilowanie to niewątpliwie największe zalety benderów. Cięcie laserowe gwarantuje największą dokładność i pozwala obrabiać nawet najmniejsze elementy.

Podobne artykuły