Narzędzia ręczne

Nożyce dźwigniowe

Obecnie na rynku dostępne są różne typy unowocześnionych wersji znanych narzędzi. Zaliczają się do nich między innymi nożyce dźwigniowe do blachy.

Wyposażone w specjalne dźwignie, ułatwiające cięcie twardych powierzchni, nożyce powstały drogą ewolucji wynikającej z potrzeby samoczynnego rozwierania narzędzia podczas cięcia, a także zwiększenia efektywności przenoszenia siły nacisku z rękojeści na szczęki tnące. Zasada działania nożyc dźwigniowych jest prosta: siła tnąca przenoszona jest w nich za pomocą dźwigni z rękojeści na szczęki, co jest możliwe dzięki specjalnej konstrukcji nożyc – sprężyna rozwierająca jest wbudowana standardowo, a oddzielenie układu szczęk od rękojeści znacznie ułatwia pracę użytkownika. Ze względu na przeznaczenie nożyce dźwigniowe można podzielić podobnie jak nożyce tradycyjne. Powszechne wśród dekarzy dźwigniowe nożyce wielozadaniowe pozwalają na wykonanie kilku czynności przy użyciu tego samego narzędzia, a ponadto umożliwiają cięcie różnych materiałów, zarówno pod względem tworzywa, jak i grubości. Nożyce często niszczą się w wyniku używania ich do cięcia materiałów, do których nie są przeznaczone. Dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom wykorzystanym do produkcji możliwe jest wykonanie narzędzi, które radzą sobie nieomal z każdą powierzchnią.

4.9/5 - (11 votes)

Data publikacji: 3 lipca, 2014

Autor:

4.9/5 - (11 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Grzegorz
    piątek, 10 stycznia, 2020

    wśród narzędzi manualnych nożyce są potrzebnym narzędziem do prac manualnych. czasami praca z nożycami może być ciężka więc wszelkie ułatwienia tego narzędzia są mile widziane.

  2. Wanda
    czwartek, 18 marca, 2021

    Jeśli jest taka możliwość to zawsze lepiej sobie ułatwiać życie. Można na przykład używać narzędzi, dzięki którym mniej się zmęczymy. Mogą to być nożyce dźwigniowe.

Podobne artykuły