Narzędzia ręczne

Stubai – synonim trwałych narzędzi w dobrej cenie

Cieśle, dekarze i blacharze, pracujący przy budowie dachów, a także domów i innych konstrukcji drewnianych, cenią narzędzia Stubai za dobrą jakość, trwałość i ergonomię podczas pracy.


Z bogatej oferty firmy Stubai wybrać można przede wszystkim zaginacze, nożyce do blach, cęgi, zaciski, a także młotki i kowadła dachowe (tzw. szelajzy). Oprócz tego do wyboru są fałdowniki – kute ze specjalnej stali, ulepszone cieplnie, czarne lakierowane.

Zaginacze i nożyce do blach

W zakresie zaginaczy do blach dużym uznaniem cieszą się zaginacze rąbka pojedyncze używane podczas zaginania przy pierwszym etapie wykonywania podwójnego zamka lub przy domykaniu zamka pojedynczego. Zastosowanie narzędzia obejmuje również blokowanie krótkich i długich odcinków blachy. Oprócz tego do wyboru są zaginacze rąbka podwójne, dzięki którym można kształtować podwójny zespół jednocześnie. Interesującą pozycją w ofercie marki Stubai są nożyce do blach – uniwersalne (proste/lewe/prawe), dźwigniowe, precyzyjne. Warto zwrócić uwagę na zastosowanie konstrukcji pozwalających na zredukowanie siły niezbędnej do cięcia. Trwałość ostrzy producent uzyskał dzięki zastosowaniu technologii polerowania i indukcyjnego hartowania.
Nożyce typu „pelikan” umożliwią wykonanie prostych i długich cięć. W narzędziach zastosowano polerowane ostrza poddane procesowi hartowania indukcyjnego. Narzędzie to może być wyposażone w czerwone antypoślizgowe nakładki.
Do prac blacharskich przeznaczone są nożyce liońskie o długości 210 mm. Dużym uznaniem cieszą się nożyce typu wiedeńskiego i otworowe (lewe/prawe) oferowane zarówno w wersji dla prawo- i leworęcznych.

Cęgi i zaciski

Narzędzia Stubai to również cęgi blacharskie 90° i 45° – typu piccolo, nierdzewne, zawiasowe, przetykane. Uznanie zdobyły również cęgi okrągłe, do rąbka podwójnego, blacharskie, proste, nierdzewne.
Przydatne rozwiązanie stanowią zaciski pozwalające na chwilowe przytrzymanie płatów metali w określonym miejscu. Chodzi głównie o cęgi zaciskowe oraz zaciski, które mogą być również używane podczas prac spawalniczych.

Fot. 1 Zaginacz rąbka podwójny mini 100 mm pozwala na kształtowanie podwójnego zespołu za jednym użyciem.

Fot. 1 Zaginacz rąbka podwójny mini 100 mm pozwala na kształtowanie podwójnego zespołu za
jednym użyciem.

Fot. 2. Narzędzie to służy do zaginania pierwszego etapu podczas zastosowania metody podwójnego zamka.

Fot. 2. Narzędzie to służy do zaginania pierwszego etapu podczas zastosowania metody podwójnego
zamka.

Fot. 3. Specjalne nożyce wyposażone w zagięte ostrza do kolistych cięć, ostrza hartowane indukcyjnie, dostępne modele do cięć lewych i prawych.

Fot. 3. Specjalne nożyce wyposażone w zagięte ostrza do kolistych cięć, ostrza hartowane indukcyjnie,
dostępne modele do cięć lewych i prawych.

Fot. 4. Nożyce typu PELIKAN dedykowane do długich i prostych cięć.

Fot. 4. Nożyce typu PELIKAN dedykowane do długich i prostych cięć.

Fot. 5. Cęgi dekarskie 45 mm, 45 stopni, przetykane.

Fot. 5. Cęgi dekarskie 45 mm, 45 stopni, przetykane.

Fot. 6. Cęgi dekarskie 40 mm, 45 stopni, przetykane.

Fot. 6. Cęgi dekarskie 40 mm, 45 stopni, przetykane.

Fot. 7. Szelajza plastikowa.

Fot. 7. Szelajza plastikowa.

Fot. 8. Szelajza wykonana ze stali narzędziowej wulkanizowanej. Takie rozwiązanie zapewnia trwałość i ochronę powierzchni.

Fot. 8. Szelajza wykonana ze stali narzędziowej wulkanizowanej. Takie
rozwiązanie zapewnia trwałość i ochronę powierzchni.

Młotki i kowadła dachowe

Ciekawym narzędziem w ofercie marki Stubai są młotki ciesielskie z magnesem. Uchwyt jest wykonany ze stalowego wałka, natomiast rękojeść pokryto miękkim tworzywem PVC. Magnes jest w główce. Z kolei młotki firmy Stubai wykonane z tworzywa sztucznego mają główkę klinową, prostokątną, okrągłą lub szlifowaną symetrycznie na kształt walca.
Do wyboru są również młotki z kolorową główką, którą wykonuje się z polietylenu o wysokim poziomie odporności na uderzenia. Młotki tego typu mają szlifowane krawędzie oraz styl wklejony w główkę z zabezpieczeniem za pomocą klina. Pewność chwytu oraz ergonomię zapewnia nielakierowany styl szlifowany.
Do wyboru są młotki ciosaki w wersjach z wygiętą rączką, wulkanizowaną główką, drewnianą rączką oraz stalową rączką powleczoną gumą.
Kowadła dachowe, czyli tzw. szelajzy to przede wszystkim walcowniki, w tym pojedyncze. Istotną rolę w konstrukcji narzędzi odgrywa polerowana powierzchnia pracy oraz kąt 5°-7° przy pryzmacie o wysokości 25 – 30 mm. Do wyboru są szelajzy hartowane spawane i wykonane z jednego kawałka stali. Oprócz tego oferta obejmuje szelajzy rogowe, pojedyncze, z uchwytem, z tworzywa sztucznego (małe i duże) oraz okrągłe.
Oferta marki Stubai w zakresie narzędzi jest bardzo bogata. Oprócz krótko opisanych wyżej narzędzi wybrać można chociażby haki bezpieczeństwa z dwiema klamrami i śrubami zamykającymi oraz cęgi typu Mors, zaciskacze rąbka – pojedynczego, podwójnego, rynny (tzw. zaciskacz wąsa haka rynnowego), okapu.
Od 2005 r. przedsiębiorstwo Budman współpracuje z firmą Stubai oferuje narzędzia dla dekarzy, a także narzędzia murarskie, elektryczne i sprzęt alpinistyczny.

Importer: 44-103 Gliwice
ul. Cmentarna 6
tel./fax +48 32 270 76 11, +48 32 270 76 12
budman.com.pl

5/5 - (13 votes)

Data publikacji: 15 października, 2016

Autor:

5/5 - (13 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Arkady K.
    piątek, 4 stycznia, 2019

    Jako posiadacz dachu z rynnami robionymi ręcznie do tej pory konserwowałem je ręcznie przy użyciu standardowych narzędzi. Niestety efekt nie zawsze był zadawalający. Już wiem co powinienem mieć. Narzędza firmy Stubai takie jak cęgi blacharskie, nożyce do blach, młotki powinny pojawić się w moim wyposażeniu. Trwałość, wygoda, ergonomia to atuty nie do pogardzenia – ja już to wiem.

Podobne artykuły