Akcesoria do żurawi dekarsko-ciesielskich Klaas z oferty firmy Lift Polska

Akcesoria do żurawi dekarsko-ciesielskich Klaas z oferty firmy Lift Polska
Akcesoria do żurawi dekarsko-ciesielskich Klaas z oferty firmy Lift Polska 

Dzięki żurawiom dekarsko-ciesielskim można szybko transportować materiały oraz ludzi na połacie dachowe i inne elementy konstrukcyjne budynku, które znajdują się na większych wysokościach. Dodatkową funkcjonalność maszyn zapewniają odpowiednie akcesoria.

Chwytaki do dachówek i stoły połaciowe

Chwytaki do dachówek są urządzeniami umożliwiającymi transport dachówek na połać dachową, przy czym szerokość chwytaka jest regulowana. Nabyć można chwytaki do wszystkich typów/rodzajów dachówek. Chwytaki jednorzędowe służą do transportowania całego rzędu dachówek (najczęściej betonowych). Jednorazowo transportuje się więc 36-40 szt. elementów tego rodzaju pokrycia. Z kolei chwytak dwurzędowy transportuje już dwa rzędy (cała warstwa z palety), najczęściej dachówek ceramicznych.
Dachówki są transportowane/układane bezpośrednio na jeżdżących stolach połaciowych, wcześniej zamontowanych na połaci dachu. Z tego miejsca mogą być już na bieżąco układane na łatach. Zaletą takiego rozwiązania jest znaczne przyspieszenie prac związanych z układaniem pokrycia, przy wyeliminowaniu konieczności kilkukrotnego ręcznego przekładania dachówki. Daje to nie tylko oszczędność czasu, ale i zdrowia pracowników. Ochronę przed ewentualnym upadkiem przedmiotów zapewnia specjalna siatka zabezpieczająca, natomiast dzięki odpowiedniej konstrukcji zaczepu chwytak dostosowuje się do kąta nachylenia dachu.

Transport osób

Podesty robocze sprawdzą się nie tylko przy transporcie ludzi na dachy i inne konstrukcje budynków, ale również przy wykonywaniu wielu innych rodzajów prac – np. przy budowie i obróbce komina. Interesujące rozwiązanie stanowi podest HA 3-300, współpracujący z dźwigami firmy Klaas serii K900RSX, K950RSX i K1000RSX. Urządzenie pozwala na transport 3 osób przy maks. masie ładunku 300 kg. Szerokość podestu wynosi prawie 2 m i ma głębokość 73 cm. Ważna jest stabilność podestu i precyzyjne sterowanie, zarówno na budowie, jak i w trybie transportowym. Podest HA 3-300, podobnie jak i mniejszy model HA 2-200, ma znormalizowane punkty zaczepu. Warto podkreślić prosty oraz szybki montaż i demontaż na żurawiu bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. Przydatna jest możliwość wsiadania i wysiadania z przodu kosza.

Widły do palet lub łat

Żuraw dekarsko-ciesielski można wyposażyć w widły do palet lub łat. Są do urządzenia samopoziomujące o niewielkiej masie, ale przy znacznym maks. obciążeniu (do 1500 kg). Długość wideł wynosi 100 cm. Można regulować szerokość rozstawu wideł oraz wysokość, co zapewni komfort obsługi.

Transport szyb i płyt wielowarstwowych

Interesujące rozwiązanie w ofercie firmy Lift Polska stanowią podciśnieniowe urządzenia przeznaczone do podnoszenia płyt szklanych i gładkich fasad budynków. Przyssawka jest obracana o 360° z możliwością blokowania co 90°. Pochylanie może odbywać się przy kącie do 90°. Oprócz tego jako cechy urządzenia należy wymienić dobrą słyszalność ostrzeżenia o braku podciśnienia, duży zbiornik podciśnienia, wskaźnik poziomu napełnienia baterii oraz szereg zabezpieczeń. Urządzenie w zależności od modelu umożliwia podnoszenie elementów o masie do 500 kg (GB 500) oraz 750 kg (GB 750). Masa maszyny to 50 kg (GB 500) oraz 65 kg (GB 750). Przyssawka ma wymiary 80 x 40 cm (GB 500) oraz 100 x 50 cm (GB 500).
Przyssawka do płyt wielowarstwowych jest podciśnieniowym podnośnikiem, który umożliwia obracanie paneli dachowych o długości do 18 m. Wraz z naciśnięciem przycisku, długie i ciężkie panele dachowe można szybko obrócić o 180° oraz łatwo zamontować. Maks. masa elementów podnoszonych to 550 kg. Również i w tym urządzeniu projektanci postawili na dobrą słyszalność ostrzeżenia o braku podciśnienia, wskaźnik poziomu napełnienia baterii, duży zbiornik podciśnienia oraz odpowiednie zabezpieczenia.

Podsumowanie

Jako wyposażenie dodatkowe dużym uznaniem cieszą się chwytaki do dachówki. Dzięki nim można transportować na dach materiały dekarskie, narzędzia, pokrycie dachowe itp. Przy transportowaniu materiałów i odpadów budowlanych sprawdzą się także niecki i pojemniki na gruz. Warto zadbać o podesty przeznaczone do transportowania ludzi, których szerokie spektrum zastosowania obejmuje m. in. prace związane z budową i obróbką komina. Bezpieczeństwo transportowania materiałów zapewnią odpowiednie zawiesia, haki, zaczepy itp.

Lift Polska
tel. 796 388 026
e-mail: biuro@lift-polska.pl www.lift-polska.pl


Data utworzenia: 24.02.2017


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły