Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Żuraw Klaas K280 D doskonałym pomysłem na tarczę chroniącą przez podatkiem dochodowym!

Do tego, aby w dzisiejszych czasach firmę ciesielsko-dekarską prowadzić w sposób konkurencyjny, niezbędna jest nie tylko wiedza i umiejętności zawodowe, ale również odpowiednie wyposażenie. Jedną z kluczowych maszyn dla przedsiębiorstw w tej branży stał się w ostatnich latach żuraw aluminiowy, potocznie nazywany przez profesjonalistów dźwigiem ciesielsko-dekarskim.

Przede wszystkim swoją popularność ta kategoria maszyn zawdzięcza swojej funkcjonalności. Jednak nieliczna grupa inwestorów wie, że umiejętna inżynieria finansowa zakupu tej maszyny pozwala nie tylko cieszyć się własnym żurawiem, ale również stanowi skuteczną metodę na osłonę podatkową od podatków dochodowych oraz antidotum na niestabilny rynek pracy w branży. Jak ten mechanizm działa, opisujemy poniżej na przykładzie najpopularniejszego obecnie nowego żurawia w Polsce, czyli modelu K280 D.

Zalety modelu Klaas K280 D

Model K280 D to żuraw na przyczepie, który przebojem zdobywa polski rynek. Jego popularność wynika z kilku kluczowych cech. Przede wszystkim jest to kompaktowa konstrukcja – przeznaczona dla firm stawiających niewysoką zabudowę jednorodzinną, wielorodzinną lub szeregową – która, pomimo niewielkich rozmiarów, oferuje imponujące osiągi. Maksymalny rozstaw podpór wynoszący od 3,55 do 4,88 metra sprawia, że dźwig ten świetnie sprawdza się nawet w ciasnych przestrzeniach. Zyskuje również dzięki napędowi samojezdnemu na osi, umożliwiającemu szybkie i precyzyjne przemieszczanie się na placu budowy. Ponadto K280 D może udźwignąć ładunek o wadze 250 kg na wysokość prawie 15 metrów przy maksymalnym wysięgu wynoszącym 18,5 metra. Dla ładunku o wadze 300 kg, wysokość ta wynosi 17,5 metra przy wysięgu 16,5 metra, natomiast dla maksymalnego ładunku 800 kg – 19 metrów na wysięgu 6,50 metra. Dźwig jest także łatwy w obsłudze oraz, jak wszystkie maszyny Klaas, oferuje możliwość sterowania zdalnego.

Pomocnik dekarza vs. żuraw Klaas K280 D

W ostatnich latach firmy wykonawcze z branży budowlanej mają niewątpliwe trudności z utrzymaniem stałego składu swoich brygad. Istnieje grupa „pracowników”, która pomimo dobrych warunków finansowych i benefitów oferowanych przez pracodawców, nie wykazuje cech podstawowej solidności i potrafi swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem pokrzyżować nawet najdokładniejsze plany wykonawcze firmy. Dlatego nie dziwi nikogo fakt, że od około 3 lat zauważalny jest trend rynkowy, w którym to decydenci firm, zastanawiają się jak osobowo okroić swoje zespoły wyłącznie do pracowników wykwalifikowanych i zmotywowanych, tym samym zastępując pracowników wykonujących na ogół czynności prostsze i pomocnicze narzędziami oraz maszynami. Tu, z informacji płynącej od firm, które się już zdecydowały na taki zakup, w branży dachowej prym z pewnością wiodą dźwigi ciesielsko-dekarskie, w tym najpopularniejszy w Polsce dźwig na przyczepie Klaas K280 D.

nośność Zurawia K280

Tarcza podatkowa, a potem miesięczny koszt pracownika

Wielu zainteresowanych zakupem fabrycznie nowego żurawia Klaas K 280 D (obecna cena katalogowa – IV kwartał 2023, to 77 100 EUR netto) początkowo zdaje się być zmartwionym, że ze względu na cenę tego sprzętu będą musieli jeszcze trochę poczekać i nazbierać niezbędne środki. Jednak po rozmowie z doradcami handlowymi firmy Lift Polska Sp. z o.o., wyłącznego dystrybutora żurawi Klaas w Polsce, jawi im się inna opłacalna i logiczna perspektywa dotycząca tego, jak można ten temat ugryźć.

Już tłumaczymy: znakomita większość kupowanych w Polsce żurawi Klaas jest finansowana poprzez leasing operacyjny. To oznacza, że wpłata początkowa (udział własny) klienta jest jego kosztem uzyskania przychodu, na który klient otrzymuje pełną fakturę VAT od leasingu, a zatem tak wydatkowane pieniądze stanowią dla klienta tarczę podatkową chroniącą od podatku dochodowego za dany rok obrachunkowy.

Później przedmiot spłacany jest przez okres min. 3 lat, a maks. 6 lat w ratach miesięcznych. Obok zestawienie ofert leasingu od jednego z największych leasingodawców w Polsce dla żurawia Klaas K280 D.

Cena katalogowa zakupu: 77 100 EUR netto.

Cena zakupu po przeliczeniu walutowym: 355 909 PLN netto

Przeliczenie EUR/PLN: 4,616.

Okres leasingu: 60 mc.

tabela leasingowa dla Klaas K280

Podsumowanie

Korzystając z leasingu operacyjnego przy zakupie dźwigu ciesielsko-dekarskiego, przedsiębiorcy mają możliwość rozłożenia kosztów na dogodne raty, co pozwala na uniknięcie jednorazowego obciążenia finansowego dla firmy. Leasing operacyjny pozwala na korzystanie z dźwigu, jednocześnie minimalizując angażowanie kapitału własnego firmy. W przypadku tego modelu, koszt leasingu operacyjnego jest porównywalny z wynagrodzeniem pomocnika dekarza.

Ponadto, decydując się na zakup tego sprzętu, przedsiębiorca zyskuje pewność inwestycji, ponieważ dźwigi ciesielsko-dekarskie Klaas utrzymują swoją wartość na rynku wtórnym, co pozwala na zwrot części zainwestowanych środków po pięcioletnim okresie leasingu.

Dźwig Klaas K 280D to nie tylko narzędzie pracy, ale także strategia podatkowa, która przynosi korzyści dla polskich firm ciesielsko-dekarskich.  

Lift Polska

tel. 796 388 026

e-mail: biuro@lift-polska.pl

www.lift-polska.pl


Data publikacji: 27 listopada, 2023

Autor:



Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły