Montaż markizy AMZ Solar do okien dachowych

 

Przez cały rok z utęsknieniem czekamy na nadejście słonecznych, gorących dni. Jednak słońce tak miłe na plaży, może być też uciążliwe. Podczas gorących dni do wnętrza pomieszczenia napływa promieniowanie słoneczne, które może spowodować znaczne podwyższenie temperatury nie tylko na poddaszu, lecz w całym budynku.

Firma FAKRO przeprowadziła badania skuteczności ochrony przed nagrzewaniem za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych. Wyniki te jednoznacznie potwierdziły że akcesoria zewnętrzne (roleta i markiza) najlepiej chronią przed uciążliwym upałem z zewnątrz, ponieważ zatrzymują promienie słoneczne już przed szybą i znacząco ograniczają przepływ ciepła nie dopuszczając do nagrzewania się wnętrza. Optymalną osłoną przeciwsłoneczną jest markiza zewnętrzna, biorąc pod uwagę efekt ochrony cieplnej, cenę i łatwość montażu. Montaż markizy do okien dachowych nie jest skomplikowany dlatego każdy może pokusić się o samodzielne wykonanie tej pracy za pomocą instrukcji montażu dołączonej do produktu. Można również skorzystać z zamieszczonej poniżej zdjęciowej instrukcji montażu markizy Solar do okien dachowych.

montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_1
2. Blokujemy skrzydło w pozycji montażowej za pomocą zaczepu wyjętego z kasety markizy. Zadbaj, by kołek zaczepu znalazł się w odpowiedniej pozycji, tak, aby nie dopuścić do przypadkowego zwolnienia blokady.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_2
3. Następnie odkręcamy blachy osłonowe skrzydła okna.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_3
4. Montujemy uchwyty dolne markizy na blachach osłonowych. Uchwyty dobieramy odpowiednio do lewej i prawej strony okna, dokładnie dopasowując uchwyt do blachy przed wierceniem.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_4
5. Przykręcamy blachy osłonowe z uchwytami dolnymi do skrzydła okna.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_5
6. Montujemy podstawę montażową na kapturze okna sprawdzając czy jest ona odpowiednia do wysokości kaptura (patrz pkt. 1).
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_6
7. Zakładamy kasetę markizy na zamontowaną podstawę montażową oraz dokręcamy wkręty górnych uchwytów markizy.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_7
8. Z kasety markizy wyciągamy sznurek i rozwijamy go. Wsuwamy narożniki na odpowiednie prowadnice (prawa, lewa), zwracając uwagę, aby nie zaciąć sznurków. Zwrócić uwagę na dobór narożników do odpowiedniej prowadnicy (lewa, prawa) oraz prawidłowe ułożenie sznurków w prowadnicy.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_8
9. Wpinamy suwak prowadnicy na uchwyt dolny. Odpowiednie wpięcie suwaka następuje po charakterystycznym „kliknięciu”. Sprawdź, czy suwak swobodnie przesuwa się w prowadnicy.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_9
10. Wsuwamy prowadnice w boczne elementy kasety, zwracając uwagę, aby nie zaciąć sznurków i dokręcamy je wkrętami.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_10
11. Podłączamy i dokręcamy pakiet baterii do kasety markizy. Zwróć uwagę, czy pakiet baterii został dokładnie umieszczony w gnieździe.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_11
12. Zamontowana markiza AMZ Solar jest gotowa do użytkowania.

Data utworzenia: 30.07.2015

Więcej na temat:
Montaż markizy AMZ Solar do okien dachowych
4.9 (98.14%) 43 głos[ów]


Komentarze

 • tomek napisał(a):

  Markiza to najlepszy sposób na ochronę przed nagrzaniem.Szczególnie latem kiedy bywają dni słoneczne ,upalne można się przekonać o ich zaletach a jak widać na przykładzie markizy AMZ Solar montaż do okien dachowych nie jest taki trudny.

 • Junior napisał(a):

  Markizy w upalne dni są niezwykle użyteczne i zbawienne. Taka ochrona przed nagrzaniem wydaje się być bardzo solidna i skuteczna, dlatego na pewno przemyślę tę ofertę. Szczegółowy proces montażu, który został tutaj dogłębnie przedstawiony, tylko zachęca do skorzystania z proponowanej oferty.

 • Lulek napisał(a):

  Na ochronę przed nadmiernym ogrzewaniem pomieszczeń, gdzie są okna dachowe, nadają się idealnie markizy zewnętrzne. ich montaż nie jest zbyt skomplikowany, dlatego też każdy majsterkowicz doskonale poradzi sobie z ich zamieszczeniem.

 • Filip napisał(a):

  Markiza solarna firmy Fakro to ciekawe i nowoczesne rozwiązanie. Montaż dzięki załączonej instrukcji nie powinien być trudny i każdy majsterkowicz powinien bez problemu sobie z nim poradzić. Oczywiście należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły takie jak choćby odpowiednie ułożenie sznurków czy dokładne umiejscowienie baterii, by później cieszyć się solidną ochroną przed nagrzewaniem pomieszczeń.

 • gregory napisał(a):

  Markiza to najlepszy sposób na ochronę przed nagrzaniem. Wiedza na temat montazu może się przydać, montaz musi być fachowy, aby nie gromadziła się woda na markizie. Lato będzie bardziej znośne na ostatnim piętrze dzięki takim rozwiązaniom.

 • Renia napisał(a):

  Świetna jest ta markiza. Doskonale chroni przed promieniami słonecznymi. A dokładnie opisany montaż w artykule pozwala sądzić że z założeniem jej nie będzie żadnych problemów. Świetna sprawa muszę poważnie pomyśleć nad montażem takiej markizy u siebie w domu.

 • Bartek napisał(a):

  Doskonały pomysł z markizami w oknie dachowym.Ponieważ montaż nie jest zbyt trudny można się pokusić o zakup markiz AZM Solar,Dodana instrukcja pomoze nam w montazu .Wynagrodzenie pozostanie w okresie letnim , gdzie nadejdą gorące słoneczne dni.

 • Jacek napisał(a):

  Taka markiza,to świetne rozwiązanie i jeszcze w tym roku zakupię markizy AMZ Solar i korzystając z zamieszczonej tutaj instrukcji sam pokuszę się o ich zamontowanie.Liczę\,że dzięki tym markizom przebywanie na poddaszu w upalne dni nie będzie już tak uciążliwe,a efektami cętnie się podzielę.

 • Krystian napisał(a):

  Znakomity pomysł by choć trochę ulżyć sobie w upalne dni w lecie. To proste rozwiązanie aż zachęca do zastosowania. Plusem jest też to, że sam montaż jest stosunkowo prosty i można sobie z tym poradzić samemu lub wezwać ekipę, która zrobi to za nas.

 • Weronika napisał(a):

  Markizy to łatwe rozwiązanie zamiast rolet. AMZ Solar firmy Fakro posiada ma trzy tryby pracy automatyki: automatyczny, półautomatyczny i manualny. Markiza zasilana jest za akumulatorów ładowanych solarnie i sterowana pilotem.

 • Iwko24 napisał(a):

  Świetne rozwiązanie.Taka markiza idealnie sprawdziłaby się w moim domu,w którym salon i kuchnia są usytuowane od południa. W upalne dni trudno tu wytrzymać,a już gotowanie jest prawdziwą udręką.

 • Ania Mal napisał(a):

  Świetne rozwiązanie, ponieważ jest ona niewidoczna wewnątrz domu. A jest pomocna w upałach.

 • Endriiik napisał(a):

  Jak widać na przykładzie markizy AMZ Solar montaż do okien dachowych nie jest taki trudny. Można go wykonać samemu wykonując po prostu instrukcje krok po kroku.

 • Masymilian napisał(a):

  Nie wiedziałem iż w ofercie firmy FAKRO pojawiła się i dostępne jest markiza solarna. Taki produkt to fantastyczna sprawa ponieważ nawet podczas nieobecności w domu, dzięki ich zastosowaniu pomieszczenia są automatycznie chronione przed nagrzewaniem. Myślę iż w przyszłym okresie letnim skorzystam z tej oferty.

 • irfona napisał(a):

  Zawarta w artykule instrukcja w postaci zdjęć jest na pewno czytelniejsza niż ta papierowa, choć nie wątpię że papierowa jest też nie mniej szczegółowa. Łubię majsterkować, ale taki montaż, w tak niewygodnym miejscu, potrzebuje jednak większych umiejętności. Wolałbym najpierw popatrzeć jak ktoś to robi, ale życzę wszystki powodzenia w samodzielnym montażu. "Obrazkowa" instrukcja w artykule jest naprawdę porządna.

 • Wikary napisał(a):

  Wydaje się, że w końcu znalazłem to, czego tak długo szukałem. Markizy AMZ Solar to idealne rozwiązanie na doskwierające w lecie słońce. Z artykułu jasno wynika, że doskonale chronią przed światłem i nadmiernym nagrzewaniem. Do tego świetny instruktaż zachęcający do samodzielnego montażu. Myślę, że skorzystam.

 • Karolek napisał(a):

  W lecie kiedy jest gorąco to markizy są prawdziwym wybawieniem. Bez drogocennego cienia było by naprawdę ciężko przetrwać upalne lato. Ponieważ mam "dwie lewe" ręce jeśli chodzi o montaż to instrukcja obrazkowa bardzo mi pomaga. Myślę, że z jej pomocą dam radę zainstalować bez większych problemów

 • Mućka napisał(a):

  Nie wiedziałam, że montaż jest taki prosty. Chociaż w praktyce na pewno jest to bardziej skomplikowane niż się wydaje.

 • kos napisał(a):

  Z nadmiernym nagrzewaniem się poddasza borykam się od kilku lat i po przeczytaniu tego artykułu wiem,że jeszcze w tym miesiącu zamontuję rolety firmy Fakro.Z tego co zauważyłem na tych rysunkach montaż nie jest najtrudniejszy i raczej sam sobie poradzę z zamontowaniem tych rolet.

 • Władek napisał(a):

  Super sprawdzające się markizy w oknach dachowych.Latem kiedy bywaja dni słoneczne ,upalne można się przekonać o ich zaletach. Montaż nie jest az tak trudny , sa instrukcje, że można poradzić samemu.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także