Montaż markizy AMZ Solar do okien dachowych

 

Przez cały rok z utęsknieniem czekamy na nadejście słonecznych, gorących dni. Jednak słońce tak miłe na plaży, może być też uciążliwe. Podczas gorących dni do wnętrza pomieszczenia napływa promieniowanie słoneczne, które może spowodować znaczne podwyższenie temperatury nie tylko na poddaszu, lecz w całym budynku.

Firma FAKRO przeprowadziła badania skuteczności ochrony przed nagrzewaniem za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych. Wyniki te jednoznacznie potwierdziły że akcesoria zewnętrzne (roleta i markiza) najlepiej chronią przed uciążliwym upałem z zewnątrz, ponieważ zatrzymują promienie słoneczne już przed szybą i znacząco ograniczają przepływ ciepła nie dopuszczając do nagrzewania się wnętrza. Optymalną osłoną przeciwsłoneczną jest markiza zewnętrzna, biorąc pod uwagę efekt ochrony cieplnej, cenę i łatwość montażu. Montaż markizy do okien dachowych nie jest skomplikowany dlatego każdy może pokusić się o samodzielne wykonanie tej pracy za pomocą instrukcji montażu dołączonej do produktu. Można również skorzystać z zamieszczonej poniżej zdjęciowej instrukcji montażu markizy Solar do okien dachowych.

montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_1
2. Blokujemy skrzydło w pozycji montażowej za pomocą zaczepu wyjętego z kasety markizy. Zadbaj, by kołek zaczepu znalazł się w odpowiedniej pozycji, tak, aby nie dopuścić do przypadkowego zwolnienia blokady.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_2
3. Następnie odkręcamy blachy osłonowe skrzydła okna.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_3
4. Montujemy uchwyty dolne markizy na blachach osłonowych. Uchwyty dobieramy odpowiednio do lewej i prawej strony okna, dokładnie dopasowując uchwyt do blachy przed wierceniem.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_4
5. Przykręcamy blachy osłonowe z uchwytami dolnymi do skrzydła okna.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_5
6. Montujemy podstawę montażową na kapturze okna sprawdzając czy jest ona odpowiednia do wysokości kaptura (patrz pkt. 1).
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_6
7. Zakładamy kasetę markizy na zamontowaną podstawę montażową oraz dokręcamy wkręty górnych uchwytów markizy.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_7
8. Z kasety markizy wyciągamy sznurek i rozwijamy go. Wsuwamy narożniki na odpowiednie prowadnice (prawa, lewa), zwracając uwagę, aby nie zaciąć sznurków. Zwrócić uwagę na dobór narożników do odpowiedniej prowadnicy (lewa, prawa) oraz prawidłowe ułożenie sznurków w prowadnicy.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_8
9. Wpinamy suwak prowadnicy na uchwyt dolny. Odpowiednie wpięcie suwaka następuje po charakterystycznym „kliknięciu”. Sprawdź, czy suwak swobodnie przesuwa się w prowadnicy.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_9
10. Wsuwamy prowadnice w boczne elementy kasety, zwracając uwagę, aby nie zaciąć sznurków i dokręcamy je wkrętami.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_10
11. Podłączamy i dokręcamy pakiet baterii do kasety markizy. Zwróć uwagę, czy pakiet baterii został dokładnie umieszczony w gnieździe.
montaz-markizy-amz-solar-do-okien-dachowych_11
12. Zamontowana markiza AMZ Solar jest gotowa do użytkowania.

Montaż markizy AMZ Solar do okien dachowych
4.9 (98.06%) 31 głos[ów]

Komentarze

 • Endriiik napisał(a):

  Jak widać na przykładzie markizy AMZ Solar montaż do okien dachowych nie jest taki trudny. Można go wykonać samemu wykonując po prostu instrukcje krok po kroku.

 • Masymilian napisał(a):

  Nie wiedziałem iż w ofercie firmy FAKRO pojawiła się i dostępne jest markiza solarna. Taki produkt to fantastyczna sprawa ponieważ nawet podczas nieobecności w domu, dzięki ich zastosowaniu pomieszczenia są automatycznie chronione przed nagrzewaniem. Myślę iż w przyszłym okresie letnim skorzystam z tej oferty.

 • irfona napisał(a):

  Zawarta w artykule instrukcja w postaci zdjęć jest na pewno czytelniejsza niż ta papierowa, choć nie wątpię że papierowa jest też nie mniej szczegółowa. Łubię majsterkować, ale taki montaż, w tak niewygodnym miejscu, potrzebuje jednak większych umiejętności. Wolałbym najpierw popatrzeć jak ktoś to robi, ale życzę wszystki powodzenia w samodzielnym montażu. "Obrazkowa" instrukcja w artykule jest naprawdę porządna.

 • Wikary napisał(a):

  Wydaje się, że w końcu znalazłem to, czego tak długo szukałem. Markizy AMZ Solar to idealne rozwiązanie na doskwierające w lecie słońce. Z artykułu jasno wynika, że doskonale chronią przed światłem i nadmiernym nagrzewaniem. Do tego świetny instruktaż zachęcający do samodzielnego montażu. Myślę, że skorzystam.

 • Karolek napisał(a):

  W lecie kiedy jest gorąco to markizy są prawdziwym wybawieniem. Bez drogocennego cienia było by naprawdę ciężko przetrwać upalne lato. Ponieważ mam "dwie lewe" ręce jeśli chodzi o montaż to instrukcja obrazkowa bardzo mi pomaga. Myślę, że z jej pomocą dam radę zainstalować bez większych problemów

 • Mućka napisał(a):

  Nie wiedziałam, że montaż jest taki prosty. Chociaż w praktyce na pewno jest to bardziej skomplikowane niż się wydaje.

 • kos napisał(a):

  Z nadmiernym nagrzewaniem się poddasza borykam się od kilku lat i po przeczytaniu tego artykułu wiem,że jeszcze w tym miesiącu zamontuję rolety firmy Fakro.Z tego co zauważyłem na tych rysunkach montaż nie jest najtrudniejszy i raczej sam sobie poradzę z zamontowaniem tych rolet.

 • Władek napisał(a):

  Super sprawdzające się markizy w oknach dachowych.Latem kiedy bywaja dni słoneczne ,upalne można się przekonać o ich zaletach. Montaż nie jest az tak trudny , sa instrukcje, że można poradzić samemu.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także