Rolety, żaluzje i markizy

Zalety i wady rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne to rozwiązanie zyskujące cały czas na popularności. Coraz częściej można je zauważyć, w szczególności w oknach nowo wybudowanych domów. Co sprawia, że ten rodzaj osłony jest tak chętnie montowany? Jakie zalety i wady mają rolety zewnętrzne? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedzi na te pytania.


Ochrona przed promieniami słonecznymi – zaleta numer jeden


Podstawowym zadaniem rolet zewnętrznych jest regulacja ilości wpadanego światła oraz ochrona przed promieniami słonecznymi. Można więc śmiało powiedzieć, że rolety zewnętrzne mają zaciemnić pomieszczenie. Ta druga funkcja ma duże znaczenie w kontekście snu. Jak wykazują badania, im ciemniej w pomieszczeniu, tym sen jest mocniejszy oraz zdrowszy. Co więcej, rolety blokują też dostęp do rażących promieni i intensywnego światła słonecznego.


Odpowiednia temperatura pokojowa – zaleta numer dwa


Rolety zewnętrzne są także świetną izolacją termiczną. Latem stanowią barierę dla gorącego powietrza z zewnątrz, a zimą dla mroźnego. W ten sposób łatwiej utrzymasz stałą temperaturę w domu oraz ochronisz wnętrza przed nadmiernym nagrzaniem bądź wychłodzeniem, w zależności od tego, jaka jest temperatura za oknem. Ma to wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również wysokość rachunków za prąd i ogrzewanie. Rozsądne używanie rolet sprawi, że zaoszczędzisz pieniądze na obu tych kwestiach.


Sposób na zwiększenie bezpieczeństwa – zaleta numer trzy


Rolety zewnętrzne doskonale sprawdzą się w domach, które położone są w hałaśliwej części miasta, na przykład w centrum bądź przy ruchliwej ulicy, czy w pobliżu studenckiego kampusu. Świetnie zatrzymują one hałas, a co najlepsze działa to w dwie strony. Jeśli planujesz imprezę, rolety mogą odrobinę stłumić muzykę oraz głośne rozmowy. To rozwiązanie jest też niezwykle przydatne, gdy potrzebujesz prywatności. Możesz je opuścić w dowolnym momencie i dzięki temu ochronisz się przed wzrokiem postronnych i obcych osób. Niektóre modele rolet mają atesty antywłamaniowe. W końcu bardzo często złodzieje właśnie oknem próbują dostać się do domu bądź biura. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, warto postawić na rolety zewnętrzne, w szczególności na atestowane modele.


Wymagający montaż – wada rolet zewnętrznych


Choć rolety zewnętrzne mają wiele zalet, to jak każde rozwiązanie posiadają też wady. Problematyczną kwestią może być dla niektórych montaż – na rynku znajdziesz modele, które instaluje się już na etapie budowy. Gdy będziesz chciał je zamontować w późniejszym momencie, musisz liczyć się z koniecznością wykonania poprawek, bądź rezygnacją z ich instalacji i wyborem innego modelu.  Niektórych także odstrasza cena rolet zewnętrznych. Warto jednak rozważyć tę kwestię, ponieważ rolety to inwestycja na lata, która potrafi się realnie zwrócić – w końcu z ich pomocą możesz obniżyć rachunki za prąd i ogrzewanie.

Krajewski – firma z prawie 30-letnim doświadczeniem


Zastanawiasz się, gdzie na Śląsku możesz zamówić rolety zewnętrzne? Szukasz renomowanej i sprawdzonej firmy? Wszystkie te warunki spełnia firma Krajewski, która od 1993 roku zajmuje się produkcją i montażem systemów osłonowych. Dostępne są u nich różne rozwiązania, w przypadku rolet zewnętrznych znajdziesz 3 rodzaje: rolety w systemie podtynkowym, adaptacyjnym i nadstawnym. Każda z tych propozycji wykonana jest z wysokiej klasy materiałów – to gwarancja dla Ciebie, że rolety zewnętrzne marki Krajewski będą służyć Ci przez długie lata.

4.8/5 - (20 votes)

Data publikacji: 20 listopada, 2020

Autor:

4.8/5 - (20 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jan
  niedziela, 22 listopada, 2020

  Rolety zewnętrzne są coraz częściej stosowane w nowo budowanych domach. Oczywiście zalety to jedno, jednak według mnie niszczą one estetykę w przypadku domów jednorodzinnych. Ja osobiście wolałbym okiennice. Chociaż w przypadku domów bardzo nowoczesnych w swojej stylistyce rzeczywiście rolety nie stanowią dysonansu.

 2. Damian
  piątek, 4 grudnia, 2020

  zastosowanie rolet kojarzy się z funkcją antywłamaniową i ochroną placówek handlowych. łatwo zabezpieczyć całe witryny jednym zasunięciem, obecnie rolety są bardziej powszechne w domach, a nawet w blokach jako ochrona przed zimnem, gorącem, światłem, hałasem. roleta powinna być dobrej jakości ponieważ montuje się na długie lata.

 3. ekuc2
  środa, 24 lutego, 2021

  Rolety zewnętrzne mają wiele zalet: ochrona przed promieniami słonecznymi, odpowiedni temperatura, zwiększenie bezpieczeństwa.

Podobne artykuły