Rolety, żaluzje i markizy

Dom gotowy na upały – poznaj rolety zewnętrzne VELUX

Lato to od kilku sezonów rekordowe temperatury i intensywne, prażące słońce. W obecnej sytuacji, gdy nasi klienci więcej czasu spędzają w domu, jeszcze większego znaczenia nabiera ochrona wnętrz przed nadmiernym nagrzewaniem. Warto skorzystać z możliwości rozwoju swojego biznesu poszerzając portfolio usług o montaż przesłon zewnętrznych. Dzięki ich zastosowaniu można ograniczyć dostęp ciepła nawet o 94%, dzięki czemu nie musimy instalować energochłonnej i drogiej klimatyzacji. Teraz można wybierać spośród różnych rozwiązań, które nie tylko gwarantują skuteczną ochronę przed upałem, ale także całkowicie blokują dostęp światła i chronią przed hałasem.

Markizy przeciwsłoneczne VELUX MHL blokują promienie słoneczne zanim dotrą do okna i nagrzeją wnętrze.
Markizy przeciwsłoneczne VELUX MHL blokują promienie słoneczne zanim dotrą do okna i nagrzeją wnętrze.

Najlepszym rozwiązaniem chroniącym przed upałem na poddaszu są przesłony zewnętrzne, które zatrzymują promienie słoneczne zanim dotrą one do szyby. Ich montaż jest szybki i łatwy, dzięki czemu w gorące dni możemy poczuć natychmiastową ulgę. Przy doradztwie inwestorom warto zapytać ich, jakie funkcje są dla nich najważniejsze – ochrona przed nagrzewaniem, zaciemnienie wnętrza, możliwość kontrolowania ilości wpadającego światła, czy redukcja hałasu i pod tym kątem zaproponować najlepsze rozwiązanie.

Całkowite zaciemnienie i cichy dom

Jednym z produktów, który skutecznie pomaga przeciwdziałać przegrzewaniu się poddasza jest roleta zewnętrzna VELUX. W czasie upałów zmniejsza ogrzewanie słoneczne nawet o 94%. Pozwala także na zablokowanie światła z zewnątrz w dowolnym momencie dnia, gwarantując całkowite zaciemnienie, a także redukuje hałas powodowany przez deszcz czy grad. Co więcej, sprawdzi się także zimą, gdyż poprawia izolacyjność wnętrza, chroniąc przed wychłodzeniem. Dzięki tym funkcjom idealne nadaje się do sypialni i pokoi dziecięcych. Dla większego komfortu poleć klientom rolety zasilane elektrycznie lub solarne, które wygodnie podnosi się i opuszcza jednym naciśnięciem przycisku. A jeśli zależy im na szybkim i bezinwazyjnym montażu, warto zaoferować rolety zasilane solarnie. Ich instalacja nie wymaga doprowadzenia przewodów, dzięki czemu mogą zostać zamontowane już w wykończonym wnętrzu. Montaż rolety zewnętrznej przyniesie spodziewane korzyści, jeżeli klient będzie z niej aktywnie korzystać. Rano opuszczajmy ją, dzięki czemu wnętrze się nie nagrzeje i będzie panował w nim przyjemny chłód. Z kolei nocą, gdy temperatura spada, podnieśmy roletę i zostawmy uchylone okna.

Rolety zewnętrzne VELUX SSL zapewniają skuteczną ochronę przez cały rok. Latem chronią przed upałem, zimą przed wychłodzeniem wnętrza.
Rolety zewnętrzne VELUX SSL zapewniają skuteczną ochronę przez cały rok. Latem chronią przed upałem, zimą przed wychłodzeniem wnętrza.

Dwie funkcje w jednym produkcie

Innym bardzo praktycznym rozwiązaniem na upalne dni jest solarna markiza zaciemniająca VELUX. Łączy w sobie dwie funkcje – zatrzymuje promienie słoneczne zanim dotrą do wnętrz i jednocześnie zaciemnia pomieszczenie, gwarantując komfortowe warunki do snu. Jej materiał jest delikatnie prześwitujący, dzięki czemu nie mamy wrażenia odcięcia się od otoczenia za oknem. Dla wygody użytkowania markiza ma fabrycznie wbudowany silnik zasilany energią słoneczną, dzięki któremu można ją zamykać i otwierać za pomocą klawiatury naściennej dołączonej do produktu.

Komfortowe warunki do pracy

Na każdym poddaszu znajdują się pomieszczenia, w których światło dzienne jest niezbędne np. gabinet czy pokój dzieci. W tych wnętrzach idealnie sprawdzą się tradycyjne markizy przeciwsłoneczne VELUX. Skutecznie ochronią one przed upałem, zatrzymują ciepło na zewnątrz, nie zasłaniając przy tym widoku za oknem. Wykonane są z tkaniny w formie siateczki, dzięki czemu delikatnie przepuszczają światło dzienne i utrzymują przyjemnie jasne pomieszczenie, idealne do nauki lub pracy. W zależności od potrzeb możemy wybrać markizę manualną lub zasilaną energią elektryczną lub solarną, które obsługuje się za pomocą przycisku naściennego. Markizy solarne i manualne nie wymagają żadnego okablowania i są gotowe do użycia natychmiast po zainstalowaniu. Zimą, gdy osłony nie są używane, zwinięta markiza jest estetycznie ukryta w kasetonie pod oblachowaniem okna.

Solarna markiza zaciemniająca VELUX SSS efektywnie chroni przed nagrzewaniem wnętrza, jest automatyczna dzięki baterii solarnej.
Solarna markiza zaciemniająca VELUX SSS efektywnie chroni przed nagrzewaniem wnętrza, jest automatyczna dzięki baterii solarnej.

Inteligentna ochrona przed upałem

Przesłony zewnętrzne zasilane elektrycznie lub solarnie można wygodnie obsługiwać za pomocą telefonu i prostych poleceń głosowych poprzez aplikację VELUX App lub inteligentny system VELUX ACTIVE with NETATMO, który może samodzielnie kontrolować pracę rolet. Za pomocą Wi-Fi pobiera dane z lokalnych stacji pogodowych. Jeśli otrzyma informację o zbliżającej się fali upałów, automatycznie opuści rolety, by chronić wnętrza przed przegrzaniem. Dodatkowo system VELUX ACTIVE monitoruje temperaturę, wilgotność i stężenie CO2 w domu za pomocą inteligentnych czujników wewnętrznych i na tej podstawie decyduje, kiedy otworzyć lub zamknąć okna dachowe i rolety, by zapewnić domownikom optymalną temperaturę.

Markiza VELUX MHL zatrzymuje ciepło na zewnątrz, ale nie przesłania widoku i wpuszcza światło. Poleć ją do pokoju dziecka.
Markiza VELUX MHL zatrzymuje ciepło na zewnątrz, ale nie przesłania widoku i wpuszcza światło. Poleć ją do pokoju dziecka.

Idealne spasowane i łatwe do zamontowania

Wszystkie rolety VELUX zamawia się dokładnie pod rozmiar okna dachowego, nie ma konieczności jakichkolwiek obmiarów. Przy zakupie wystarczy podać kod z tabliczki znamionowej okna lub symbol rozmiaru np. MK06, MK08. Wszystkie elementy rolet i markiz są idealne dopasowane, dzięki czemu każdy dekarz lub instalator może je z łatwością zamontować, a inwestor będzie zadowolony z funkcjonalnego i wysokiej jakości produktu przez długie lata. Dodatkowo Twoja firma stworzy sobie dodatkowe możliwości zarobkowe i zyska jeszcze wyższa satysfakcję klienta. Pamiętaj, że firma VELUX dostarcza szczegółowe instrukcje ilustracyjne montażowe, a na kanale VELUX Polska na YouTube znajdziesz wiele filmów instruktażowych, które ułatwią Ci pracę. Doradcy techniczni VELUX służą radą i pomocą na każdym etapie realizacji inwestycji, od wyboru konkretnego rozwiązania od pomocy w konfiguracji po udzielenie praktycznych wskazówek instalacyjnych.

VELUX Polska Sp. z o.o.

4.8/5 - (25 votes)

Data publikacji: 4 sierpnia, 2021

Autor:

4.8/5 - (25 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Bogdan
    wtorek, 24 sierpnia, 2021

    Stosowanie systemów przesłon okien dachowych jest niezwykle istotna dla komfortu cieplnego poddasza. Korzystne jest gdy taka przesłona skutecznie chroni przed nadmiernym wnikaniem ciepła do pomieszczenia, a jednocześnie nie zmniejsza wydatnie jego doświetlenia. Dlatego markizy zewnętrzne VELUX są bardzo dobrym wyborem. Dodatkowym atutem jest opcja zasilania mechanizmu opuszczania i podnoszenia żaluzji energią słoneczną.

  2. Jan
    niedziela, 10 października, 2021

    Rolety zewnętrzne powoli stają się standardem w naszych oknach. W nowo budowanych domach w mojej okolicy okna dachowe bez rolet zewnętrznych są rzadkością. Korzyści i zalety wynikające z ich posiadania przy relatywnie niskiej cenie to propozycja trudna do odrzucenia. Ja sam gdybym dziś budował z pewnością skorzystał bym z propozycji VELUXa.

Podobne artykuły