Rolety, żaluzje i markizy

Markiza zewnętrzna do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave

AMZ Solar i AMZ Z-Wave to nowa oferta markiz zewnętrznych firmy FAKRO. Sterowane elektrycznie dobrze ochronią przed słońcem oraz zapewniają łatwą obsługę.

Markizy zewnętrzne na oknach dachowych pojawiają się zarówno w nowych budynkach, a także pozwalają na modernizacyjną w przypadku starszych obiektów. Zapewniają komfort użytkowania poddasza. Jest to ważne szczególnie latem, kiedy potrzebna jest dodatkowa ochrona przed słońcem. Markizy  AMZ Solar i AMZ Z-Wave  sprawdza się doskonale zwłaszcza w przypadku okien wychodzących na południe.

Przepuszczalność energii słonecznej przez okno dachowe. Od lewej: okno bez osłon, okno z wewnętrzną roletą, okno z markizą
Przepuszczalność energii słonecznej przez okno dachowe (od lewej: okno bez osłon, okno z wewnętrzną roletą, okno z markizą)

Długa lista zalet

Testy FAKRO wykazały, że markiza zewnętrzna najlepiej spełnia rolę „bariery” przed światłem i ciepłem.

Lista zalet jest jednak znacznie dłuższa:

– dostarcza cienia,

– zapewnia widoczność z okna,

– równomiernie rozkłada światło w pomieszczeniu, co podnosi komfort patrzenia,

– chroni przed szkodliwym działaniem refleksów, które są uciążliwe zwłaszcza podczas pracy na komputerze.

To nie koniec tego wyliczania! Markiza zewnętrzna zabezpiecza także przed promieniowaniem UV, co chroni przedmioty przed zniszczeniem, jeśli zaś zostanie zaciągnięta podczas deszczu – stłumi odgłosy padających kropli.

Nowa generacja markiz do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave

AMZ Solar i AMZ Z-Wave

To markizy elektryczne. Posiadają te same zalety, ale  różnią się sposobem sterowania.

AMZ Solar charakteryzuje się samoczynną, automatyczną obsługą. Markiza zewnętrzna Solar wyposażona jest w panel solarny oraz wewnętrzny akumulator. Panel fotowoltaiczny ładuje wewnętrzny akumulator. Pełni też rolę czujnika, który w połączeniu ze specjalnym układem elektroniki reaguje na promieniowanie słoneczne. Latem, gdy zarejestruje duży poziom nasłonecznienia samoczynnie rozsuwa się. Przy pochmurnej pogodzie zaś odsunie się samoczynnie zapewniając dopływ światła do pomieszczenia. Na wyposażeniu markizy jest pilot

AMZ Z-Wave zasilana jest prądem z sieci elektrycznej. Sterowanie nią następuje za pomocą pilota lub za pomocą przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave.

Markiza zewnętrzna do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave

Obie markizy w wersji elektrycznej są wyjątkowo łatwe w obsłudze, co gwarantuje komfort ich użytkowania. Podnoszą zdecydowanie korzystania z poddasza zarówno w czasie pracy, jak i wypoczynku.

www.fakro.pl

4.7/5 - (23 votes)

Data publikacji: 3 sierpnia, 2017

Autor:

4.7/5 - (23 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. PRZYJACIEL
  wtorek, 31 lipca, 2018

  Wydawałoby się że w naszej strefie klimatycznej takie markizy są nieprzydatne….realia życia mówią co innego…przy takich upałach i operowaniu promieni słonecznych jak dzisiaj rozwiązanie jak najbardziej wskazane. Same zalety…. szczególnie pełna ochrona….Szkoda tylko że nie opisano działania w razie braku zasilania….ale mam nadzieję że jakoś to firma rozwiązała 🙂

 2. janosz
  środa, 1 sierpnia, 2018

  Komfort jaki zapewniają markizy zewnętrzne jest szczególnie ważny latem. Nawet w naszym klimacie taka dodatkowa ochrona i bariera przed słońcem jest naprawdę potrzebna. Wielką zaletą i dobrym rozwiązaniem jest możliwość zastosowania ich w starszych obiektach. Polecam.

 3. egaga
  środa, 1 sierpnia, 2018

  Markizy zewnętrzne firmy FAKRO nie wątpliwie mają wiele zalet. Można je stosować w nowych jak i starszych budynkach. Doskonale chronią pomieszczenia przed zbytnim nagrzaniem. Mogą mieć samoczynną, automatyczną obsługę. Warto pokusić się o takie nowoczesne rozwiązanie we własnym domu.

 4. wtryb74
  środa, 1 sierpnia, 2018

  Tego typu markiza jest z pewnością bardzo ciekawym rozwiązaniem. Latem na poddaszu jest bardzo gorąco więc tego typu ochrona przed słońcem jest bardzo cenna. Dodatkowo samoczynne zamykanie rolety i akumulator ładowany promieniami słonecznymi – genialne rozwiązanie. Z pewnością wezmę pod uwagę ten produkt przy remoncie.

 5. Karinka
  środa, 1 sierpnia, 2018

  Nawet nie przypuszczałam, że na rynku dostępne są markizy takie jak AMZ Solar firmy FAKRO. Markiza działająca samoczynnie, w zależności od poziomu nasłonecznienia… to brzmi świetnie! Niesamowita wygoda – nie trzeba nawet pamiętać o każdorazowym ustawianiu markizy, żeby zapewnić sobie odpowiedni dopływ światła, cień czy ochronę przed refleksami – AMZ Solar zrobi to za mnie 🙂

 6. Elżbieta
  czwartek, 2 sierpnia, 2018

  Markiza zewnętrzna do okien dachowych AMZ posiada bardzo dużo zalet. Zastosowanie jej chroni nas przed przed słońcem i upałami, ponadto wycisza hałasy z zewnątrz. Doskonałym rozwiązaniem jest też sterowanie elektryczne, a baterie fotowoltaiczny zasilające akumulator wewnętrzny to już szczyt techniki

 7. PRZYJACIEL
  czwartek, 2 sierpnia, 2018

  Samoczynna automatyczna obsługa poprzez zastosowanie czujnika w postaci panelu fotowoltaicznego w markizie to super pomysł i praktyczne rozwiązanie. Dodatkową zaletą godną uwagi jest komunikacja bezprzewodowa…w końcu każdemu zależy na wygodzie….

 8. Bartek
  czwartek, 2 sierpnia, 2018

  Jak widać firma FAKRO idzie wraz zapotrzebowaniem klientów dobrze wiedzieć że mieszkając na poddaszu już nie trzeba smażyć się jak w “piekarniku”. Markiza to świetne rozwiązanie szczególnie w tak upalny dzień jak dziś nie tylko pozwoli uzyskać upragniony cień ale na dodatek chroni przed promieniowaniem UV.

Podobne artykuły