Markiza zewnętrzna do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave

Nowa generacja markiz do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave
Nowa generacja markiz do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave 

Firma FAKRO wzbogaciła ofertę markiz zewnętrznych służących do ochrony przed ciepłem słonecznym. Na rynek wprowadzona została nowa generacja markiz zewnętrznych do okien dachowych. Dzięki elektrycznemu sterowaniu markizy zapewniają skuteczną ochronę przed nagrzewaniem oraz wyjątkowo komfortową obsługę.

Okna dachowe wyposażone w markizy zewnętrzne na dobre zagościły w polskiej architekturze. Montowane są zarówno w nowo powstających budynkach, jak i podczas adaptacji poddasza. Usytuowanie okien w skośnym dachu sprawia, że dostarczają dużą ilość światła dziennego, a odpowiednia kontrola ilości światła i ciepła napływającego do pomieszczenia pozwala przekształcić poddasze w miejsce, w którym możemy komfortowo wypoczywać i pracować.

Latem, podczas gorących dni do wnętrza napływa promieniowanie słoneczne, które może spowodować podwyższenie temperatury na poddaszu. Aby temu zapobiec zaleca się stosowanie akcesoriów zewnętrznych, takich jak markizy bądź rolety zewnętrzne.

Firma FAKRO przetestowała skuteczność ochrony przed nagrzewaniem pomieszczeń za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych i jak się okazało, markiza zewnętrzna zamontowana na oknie dachowym chroni przed nagrzaniem poddasza do ośmiu razy skuteczniej niż roleta wewnętrzna zaciemniająca.

Tymczasem akcesoria wewnętrzne w ograniczonym stopniu chronią przed słonecznym promieniowaniem cieplnym, a ich głównym zadaniem jest dekoracja wnętrza oraz regulacja ilości światła. Szczególnie istotne jest montowanie akcesoriów zewnętrznych w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach od strony południowej.

Przepuszczalność energii słonecznej przez okno dachowe. Od lewej: okno bez osłon, okno z wewnętrzną roletą, okno z markizą
Przepuszczalność energii słonecznej przez okno dachowe (od lewej: okno bez osłon, okno z wewnętrzną roletą, okno z markizą)

Optymalnym rozwiązaniem jest markiza zewnętrzna, która absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, dzięki czemu w słoneczne dni skutecznie chroni przed uciążliwym upałem. Markiza dobrze zacienia wnętrze, przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności na zewnątrz. Co więcej, markiza zapewnia równomierny rozkład natężenia światła, a tym samym wizualny komfort oczom, które chroni przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, szczególnie przy pracy z komputerem. Markiza zewnętrzna  zapewnia również ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, a zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel.

Nowa generacja markiz do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave
Wymienione zalety markiz zewnętrznych są już powszechnie znane i doceniane, a nowa generacja markiz firmy FAKRO charakteryzuje się dodatkowo wysokim komfortem obsługi. Markizy elektryczne FAKRO oferowane są w dwóch wersjach sterowania:

  • AMZ Solar – całkowicie samoczynna, automatyczna obsługa, dzięki której z wyjątkową łatwością możemy chronić poddasze przed nagrzaniem. Markiza zewnętrzna Solar wyposażona jest w panel solarny oraz wewnętrzny akumulator. Panel fotowoltaiczny ładuje wewnętrzny akumulator, a dodatkowo pełni rolę czujnika, który w połączeniu ze specjalnym układem elektroniki reaguje na promieniowanie słoneczne. Latem, w przypadku dużego nasłonecznienia markiza samoczynnie rozsuwa się, chroniąc pomieszczenie przed nagrzaniem, a przy pochmurnej pogodzie automatycznie się zwija, zwiększając napływ naturalnego światła. Ponadto markiza posiada tryb, umożliwiający sterowanie za pomocą pilota.
  • AMZ Z-Wave zasilana jest prądem z sieci elektrycznej i sterowana pilotem lub za pomocą przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave.

Markiza zewnętrzna do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave

Markizy zamontowane na oknach dachowych pozwalają na znaczne ograniczenie nagrzewania pomieszczeń w upalne dni. W wersji elektrycznej są wyjątkowo łatwe w obsłudze, co zapewnia najwyższy komfort korzystania z poddasza zarówno w czasie pracy, jak i wypoczynku.

www.fakro.pl


Markiza zewnętrzna do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave
Oceń artykuł

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także