Markiza zewnętrzna do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave

Nowa generacja markiz do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave
Nowa generacja markiz do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave 

AMZ Solar i AMZ Z-Wave to nowa oferta markiz zewnętrznych firmy FAKRO. Sterowane elektrycznie dobrze ochronią przed słońcem oraz zapewniają łatwą obsługę.

Markizy zewnętrzne na oknach dachowych pojawiają się zarówno w nowych budynkach, a także pozwalają na modernizacyjną w przypadku starszych obiektów. Zapewniają komfort użytkowania poddasza. Jest to ważne szczególnie latem, kiedy potrzebna jest dodatkowa ochrona przed słońcem. Markizy  AMZ Solar i AMZ Z-Wave  sprawdza się doskonale zwłaszcza w przypadku okien wychodzących na południe.

 

 

Przepuszczalność energii słonecznej przez okno dachowe. Od lewej: okno bez osłon, okno z wewnętrzną roletą, okno z markizą
Przepuszczalność energii słonecznej przez okno dachowe (od lewej: okno bez osłon, okno z wewnętrzną roletą, okno z markizą)

Długa lista zalet

Testy FAKRO wykazały, że markiza zewnętrzna najlepiej spełnia rolę „bariery” przed światłem i ciepłem.

Lista zalet jest jednak znacznie dłuższa:

– dostarcza cienia,

– zapewnia widoczność z okna,

– równomiernie rozkłada światło w pomieszczeniu, co podnosi komfort patrzenia,

– chroni przed szkodliwym działaniem refleksów, które są uciążliwe zwłaszcza podczas pracy na komputerze.

To nie koniec tego wyliczania! Markiza zewnętrzna zabezpiecza także przed promieniowaniem UV, co chroni przedmioty przed zniszczeniem, jeśli zaś zostanie zaciągnięta podczas deszczu – stłumi odgłosy padających kropli.

 

 

Nowa generacja markiz do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave

AMZ Solar i AMZ Z-Wave

To markizy elektryczne. Posiadają te same zalety, ale  różnią się sposobem sterowania.

AMZ Solar charakteryzuje się samoczynną, automatyczną obsługą. Markiza zewnętrzna Solar wyposażona jest w panel solarny oraz wewnętrzny akumulator. Panel fotowoltaiczny ładuje wewnętrzny akumulator. Pełni też rolę czujnika, który w połączeniu ze specjalnym układem elektroniki reaguje na promieniowanie słoneczne. Latem, gdy zarejestruje duży poziom nasłonecznienia samoczynnie rozsuwa się. Przy pochmurnej pogodzie zaś odsunie się samoczynnie zapewniając dopływ światła do pomieszczenia. Na wyposażeniu markizy jest pilot

AMZ Z-Wave zasilana jest prądem z sieci elektrycznej. Sterowanie nią następuje za pomocą pilota lub za pomocą przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave.

Markiza zewnętrzna do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave

Obie markizy w wersji elektrycznej są wyjątkowo łatwe w obsłudze, co gwarantuje komfort ich użytkowania. Podnoszą zdecydowanie korzystania z poddasza zarówno w czasie pracy, jak i wypoczynku.

www.fakro.pl


Markiza zewnętrzna do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave
5 (100%) 11 głos[ów]

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także