Nowa generacja markiz do okien dachowych

Nowa generacja markiz do okien dachowych
Nowa generacja markiz do okien dachowych 

Firma FAKRO rozszerza swoją ofertę akcesoriów zewnętrznych służących do ochrony przed ciepłem słonecznym.

Obecnie na rynek wprowadzana jest nowa generacje markiz do okien dachowych. Sterowane elektrycznie markizy to połączenie skuteczności ochrony przed nagrzewaniem z najwyższym komfortem obsługi. Po zamontowaniu markizy wystarczy nacisnąć przycisk na sterowniku, a w jednej chwili możemy zasłonić markizą okno dachowe. Dzięki temu, że markiza absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, a nie w pomieszczeniu, znacznie lepiej niż dodatki wewnętrzne chroni przed uciążliwym upałem. Markiza zapewnia do 8 razy skuteczniejszą ochronę przed nagrzewaniem w porównaniu z zasłonami wewnętrznymi. Umożliwia jednocześnie dopływ naturalnego światła i kontakt wzrokowy z otoczeniem, a umieszczenie jej za oknem nie zmniejsza powierzchni przeszklenia okna.

Markiza elektryczna dostępna jest w dwóch wersjach:

  • – AMZ Z-Wave zasilana prądem z sieci elektrycznej i sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Możemy ją również zatrzymać w dowolnej pozycji,
  • – AMZ Solar działa automatycznie. W zależności od stopnia nasłonecznienia samoczynnie rozwija się chroniąc poddasze przed nagrzaniem. Tryb automatyczny można wyłączyć. Markiza Solar dostępna będzie na rynku w przyszłym roku.

 

Markiza AMZ Solar
Markiza AMZ Z-Wave

Data utworzenia: 05.09.2012


Komentarze

  • Irek K. napisał(a):

    Nieuchronnie zbliża się czas remontu i korzystając z tej okazji będzie można zmodernizować nasze poddasze. Rolety na oknach dachowych są do wymiany i chyba skorzystamy z propozycji f-my Fakro i wybierzemy którąś z rolet. Na ten moment wydaje mi się że będzie to markiza AMZ Solar. Fakt. że będzie mogła działać automatycznie w zależności od nasłonecznienia, przemawia na jej korzyść. 8 razy skuteczniejsza ochrona przed nagrzewaniem zapewnia też mniejsze koszty energii, którą należałoby zużyć na schłodzenie w pokojach na poddaszu. Z pewnością poproszę wykonawcę remontu o ofertę.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły