Szynowa wciągarka dekarska

Szynowa wciągarka dekarska marki DRABEST
Szynowa wciągarka dekarska marki DRABEST 

Szynowa wciągarka dekarska marki DRABEST to uniwersalny oraz niezawodny produkt, polecany szczególnie do szybkiego transportu materiałów o masie maksymalnej do 125 kg. Świetnie sprawdzi się w pracach zarówno przy domkach jednorodzinnych, jak i budynkach piętrowych. Solidna i stabilna konstrukcja zwiększa bezpieczeństwo, a łatwy montaż bez użycia narzędzi to oszczędność czasu i kosztów pracy.

Szynowa wciągarka sterowana jest za pomocą przewodowego pilota zdalnej obsługi z wyłącznikiem awaryjnym oraz kablem o długości 1,35 m. System modułowy to lekkie ramy drabinowe, które wsuwa się jedna w drugą, a następnie zabezpiecza poprzez ręczne dokręcenie śrub motylkowych.
Sprzęt wyposażony jest w stalową linę odporną na skręcanie, dzięki czemu wciąganie i opuszczanie przedmiotów przebiega bez zakłóceń. Istnieje możliwość połączenia ramy napędowej z konstrukcją dachu za pomocą specjalnego uchwytu.

Szynowa wciągarka dekarska marki DRABEST

Szynowa wciągarka dekarska DRABEST – skład zestawu:

 1. Ramy drabinowe
  Ramy drabinowe w dwóch długościach 1.06m i 1.85m. Każda rama jest konstrukcją sztywną, spawaną, składającą się z podłużnic wykonanych z profilu aluminiowego, oraz szczebli karbowanych, wykonanych z profilu o wymiarach 28 mm x 28 mm.
 2. Rama drabinowa
  Rama drabinowa o długości 1,85 m ze stabilizatorem.
 3. Rama zawiasowa
  Rama zawiasowa jest konstrukcją sztywną, spawaną, składającą się z podłużnic wykonanych z profilu aluminiowego oraz szczebli karbowanych, wykonanych z profilu o wymiarach 28 mm x 28 mm. Rama wyposażona jest w elementy pełniące funkcję zawiasu, dzięki czemu możemy optymalnie dopasować wyciąg do krzywizny dachu.
 4. Rama napędowa
  Rama napędowa jest konstrukcją sztywną, spawaną, składającą się z podłużnic wykonanych z profilu aluminiowego oraz szczebli karbowanych, wykonanych z profilu o wymiarach 28 mm x 28 mm. Rama wyposażona jest w wyciągarkę o napięciu zasilania 230 V prądu zmiennego.
 5. Wózek transportowy
  Wózek transportowy wykonany jest z ramy aluminiowej oraz wodoodpornej antypoślizgowej sklejki. Posiada demontowane osłony boczne oraz uchwyty pozwalające na dodatkowe zabezpieczenie transportowanych elementów przy pomocy pasa.
 6. Podpora teleskopowa
  Podpora teleskopowa wykonana jest z rur aluminiowych. Pozwala na przeniesienie obciążenia na grunt i znacząco przedłuża żywotność segmentów. Posiada regulację wysokości.
 7. Uchwyt mocujący
  Uchwyt mocujący przeznaczony jest do zabezpieczenia ramy napędowej przed niekontrolowanym przemieszczaniem się urządzenia. *Nośność urządzenia zależy od nachylenia, rodzaju oraz ilości segmentów szynowych.
DANE TECHNICZNE
MOC SILNIKA 1200 W
STOPIEŃ OCHRONY IP 54
NAPIĘCIE ZASILANIA 230 V / 50 Hz
DŁUGOŚĆ LINY 12 m
ŚREDNICA LINY 4,5 mm
UDŹWIG do 125 kg
PRĘDKOŚĆ PODNOSZENIA 10 m/min

Drabest Sp. z o.o.
Mników 281
32-084 Morawica
tel. + 48 12 280 54 94
www.drabest.pl

Data utworzenia: 19.03.2019


Szynowa wciągarka dekarska
4.9 (98%) 40 głos[ów]


Komentarze

 • racjonalizator napisał(a):

  Wciągarka drabinowa na szynach jest świetnym rozwiązaniem usprawniającym pracę dekarza. Eliminuje uciążliwe wciąganie elementów dachowych za pomocą lin, czy nawet podnośników. Z pewnością ułatwi i skróci czas montażu dachu.

 • Jacek napisał(a):

  Dla dekarzy lubiących usprawniać pracę na budowie, szynowa wciągarka dekarska firmy Drabest daje znaczne ułatwienie i usprawnienie pracy.Warto zainwestować w taką szynową wciągarkę i uprościć sobie pracę na budowie.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także