UGINOX – stale nierdzewne firmy Aperam na dachy i elewacje

UGINOX – stale nierdzewne firmy Aperam na dachy i elewacje
UGINOX – stale nierdzewne firmy Aperam na dachy i elewacje 

Nie ma wątpliwości co do tego, że stal nierdzewna to doskonały materiał na pokrycie dachu, systemy rynnowe oraz poszycia elewacji. Oprócz niepowtarzalnych możliwości architektonicznych ważna jest trwałość i neutralność dla środowiska.

Stal nierdzewna jako pokrycie dachu zapewnia dowolny wybór formy i powierzchni. Należy podkreślić, że pokrycia z takiej stali pasują niemal do każdego stylu architektonicznego zarówno nowych jak i remontowanych budynków.
UGINOX – stale nierdzewne firmy Aperam na dachy i elewacje

Sposoby krycia

Jednym ze sposobów układania pokrycia arkuszy ze stali nierdzewnej jest łączenie ze sobą wzdłuż uprzednio zagiętych brzegów. Zaginania oraz wykończenia profilu wykonywane są w sposób tradycyjny lub za pomocą specjalnych narzędzi. Niska dylatacja stali zmniejsza ilość wymaganych połączeń lutowanych. Rąbek stojący może być stosowany zarówno do ciepłych jak i lekkich pokryć dachowych. Warto również wspomnieć o kryciu na listwę. Jest to najstarsza z tradycyjnych technik pokrycia, która najczęściej znajduje zastosowanie przy renowacjach budynków. W takim kryciu arkusze są przykręcane do drewnianej listwy w kierunku nachylenia. Szczelność dachu między arkuszami stali nierdzewnej zapewnia dodatkowa obróbka blacharska przy krawędziach listwy.
UGINOX – stale nierdzewne firmy Aperam na dachy i elewacje

Panele i płyty profilowane

Ciekawe rozwiązanie w ofercie firmy Aperam stanowią panele i płyty profilowane ze stali nierdzewnej. Warto podkreślić, że są to pokrycia dachowe nie wymagające pełnego deskowania. Wybrać można pomiędzy profilem trapezoidalnym lub falistym, co umożliwia dopasowanie do indywidualnych preferencji inwestora.

Akcesoria dachowe

Akcesoria dachowe ze stali nierdzewnej są doskonałym uzupełnieniem wszystkich rodzajów pokryć dachowych. Stal nierdzewna pozwala na produkcję rynien i rur spustowych o długości, która w zależności od szerokości wynosi nawet 20 metrów. Zmniejsza to ilość połączeń lutowanych. Zaletą takiego rozwiązania jest również najwyższy poziom bezpieczeństwa konstrukcji.

Zalety Stali Nierdzewnej

Parametry mechaniczne stali nierdzewnej zapewniają dużą nośność oraz sztywność przy użyciu materiału o mniejszej grubości – standard to 0,5 mm). Pozwala to w znaczącym stopniu obniżyć obciążenie konstrukcji.
Stal nierdzewna przewyższa trwałością wszystkie dostępne na rynku materiały metalowe. W połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji jest niewątpliwie ciekawą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań.
UGINOX – stale nierdzewne firmy Aperam na dachy i elewacje
Firma Aperam to jeden z największych na świecie producent wyrobów ze stali nierdzewnej. Oferta firmy obejmuje rozwiązania ze stali nierdzewnej, które są wydajne, innowacyjne, a co najważniejsze, dostosowane do oczekiwań inwestorów i firm wykonawczych.

Aperam Stainless Services & Solutions Poland Sp. z o.o.
ul. Henryka Krupanka 97
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel: +48 32 76 36 116
www.uginox.com

Data utworzenia: 10.02.2017


UGINOX – stale nierdzewne firmy Aperam na dachy i elewacje
5 (100%) 7 głos[ów]


Komentarze

  • Kalina napisał(a):

    Niewątpliwą zaletą jest oczywiście zastosowanie stali nierdzewnej do produkcji różnych akcesoriów dachowych. Unikamy w ten sposób ilość połączeń lutowanych i obniżamy wagę całej konstrukcji.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także