Blachy dachowe

Elegancja plus solidność = blacha dachówkowa King Plus firmy Blach Stal

Budowa domu to wieloetapowy proces, którego nieodłącznym elementem jest położenie pokrycia dachowego. Dach jest bowiem zakończeniem głównych prac budowalnych i sprawia, że budynek przypomina już prawdziwy dom. Śmiało więc można powiedzieć, że stanowi on ukoronowanie całego projektu. Na miano to z pewnością zasłużyła blacha dachówkowa King Plus firmy Blach Stal, która daje gwarancję królewskiego poszycia.

Plus dla jakości

Dach to niezbędna część domu, która chroni cały budynek przed wilgocią, opadami, palącym słońcem, wiatrem czy stratami ciepła, a domownikom daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Właściwie wykonany z odpowiedniej jakości materiałów stanowi uwieńczenie całej budowli, dlatego tak ważne jest, by wykorzystane do jego budowy materiały sprostały sile czasu i szkodliwym działaniom czynników zewnętrznych. Linia King Plus firmy Blach Stal daje pewność właściwie dokonanego wyboru. To dachówka blaszana w postaci arkuszy o całkowitej szerokości 1190 mm oraz szerokości krycia 1100 mm. Stalowy rdzeń, dwustronnie powlekany w technologii COLI-COATING warstwą ocynku o grubości 275 g/m2, wykonany jest najwyższej jakości surowca pochodzącego z renomowanej, niemieckiej huty stali Thyssen Krupp Stell, której produktów firma Blach Stal jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę. Dodatkową ochronę zapewnia pokrycie rdzenia trzema powłokami zabezpieczającymi – w kolejności antykorozyjną, gruntującą oraz wierzchnią powłoką organiczną, wykonaną z utwardzonej żywicy poliestrowej. Grubość tej ostatniej uzależniona jest od rodzaju wykończenia blachy, w przypadku wersji błyszczącej (standard) wynosi ona od 25 mikronów, natomiast w wersji mat od 35 mikronów. Zastosowanie tego typu technologii i rodzaju powłok zdecydowanie podnosi żywotność dachówki blaszanej King Plus, zmniejszając ryzyku powstawania mikro-ubytków, będących najczęstszą przyczyną pojawiania się korozji. Dach jest więc doskonale zabezpieczony przed działaniem trudnych warunków atmosferycznych, jak śnieg, mróz, obfite deszcze czy promieniowanie słoneczne. Doskonałe właściwości w połączeniu z łatwym montażem pokryć typu lekkiego oraz zmniejszeniem kosztów związanych z budowaniem wzmocnionej więźby dachowej sprawiają, że blach dachówkowa King Plus firmy Blach Stal to z pewnością plus dla domowego budżetu.

Plus dla designu

Klasyczna linia profilu nadaje bardzo elegancki wygląd, Fot. Blach Stal

Klasyczna linia profilu nadaje bardzo elegancki wygląd, Fot. Blach Stal

Bez wątpienia funkcjonalność i wytrzymałość dachu jest sprawą priorytetową. Jednak zaraz po tym drugą równie istotną kwestią jest jego estetyka. Oczywiście nie w każdym przypadku będzie miało to takie samo znaczenie – w budynkach o prostej bryle z płaskim dachem, pokrycia praktycznie nie widać, jednak w przypadku dachów stromych, wielospadowych element ten dominuje nad budynkiem, nadając mu określony charakter i styl. Blacha dachówkowa King Plus firmy Blach Stal to uniwersalne rozwiązanie pasujące niemal do każdej stylizacji. Arkusze blachy o grubości 0,5-0,55 mm i długości modułu 350 mm doskonale imitują tradycyjne dachówki. Klasyczna, delikatna forma przetłoczenia o wysokości profilu 18 mm nadaje lekkości krytemu budynkowi. Dzięki bogatej kolorystyce, bo aż 20 różnych propozycji z palety RAL, zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej można dopasować pokrycie odpowiednie do aranżacji całego domu, jak i jego otoczenia – klasycznej dworkowej wilii, czy też nowoczesnego budownictwa. Dach będzie więc współgrał z projektem całego domu, pozostając dyskretnie głównym elementem projektu. Najczęściej wybieranym przez klientów kolorem jest ciemna zieleń w wersji błyszczącej oraz matowy grafit.

Pokrycie dachowe stanowi zewnętrzną warstwę dachu, która jest jedynym z najbardziej eksponowanych fragmentów domów. Z tego też względu musi prezentować się dostojnie, a przy tym chronić cały budynek. Dachówka blaszana King Plus firmy Blach Stal wykona te zadania na piątkę z plusem.

Dachówka blaszana King Plus firmy Blach Stal:
Szerokość całkowita: 1190 mm
Szerokość krycia: 1100 mm
Max zalecana długość arkusza: 6100mm
Grubość blachy: 0,5-0,55 mm
Wysokość profilu: 18 mm

4.9/5 - (37 votes)

Data publikacji: 7 września, 2012

Autor:

4.9/5 - (37 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Adam
  piątek, 5 stycznia, 2018

  Wiadomo, że w domu najważniejszy jest porządnie zrobiony dach. Dach musi być solidnie wykonany z najlepszej dachówki blaszanej KingPlus. Lekka, łatwa w montażu i bardzo wytrzymała. To zalety, które doceni każdy kto chciałby mieć porządny “dach nad głową”

 2. Łukasz
  piątek, 5 stycznia, 2018

  Dobrze, że producencie rozumieją potrzeby konsumentów. Teraz nie tylko cena i jakość, ale również wygląd jest ważny.

 3. marzyciel
  piątek, 5 stycznia, 2018

  Blacha dachówkowa King Plus z pewnością zasługuje na szczególną uwagę. Wysokiej jakości stal, potrójne zabezpieczenie w postaci powłok niewątpliwie gwarantują wieloletnie bezproblemowe użytkowanie. Do tego nowoczesny i estetyczny wygląd zapewnią mieszkańcom pełny komfort.

 4. wojtek
  piątek, 5 stycznia, 2018

  dach to najważniejsza część domu chroni przed złymi warunkami atmosferycznymi i nie tylko dlatego warto zastosować dachówkę blaszaną King Plus firmy Blach Stal jest bardzo wytrzymała i elastyczna a dzięki bogatej kolorystyce można ją dopasować do swoich upodobań , łatwa w montażu to same zalety warto to przemyśleć.

 5. Jacek
  piątek, 5 stycznia, 2018

  Według mnie funkcjonalność i estetyka pokryć dachowych musi iść w parze abym mógł taki dach uznać za odpowiedni dla mojego domu.Firma Blach Stal tworząc blachę dachówkową Kin Plus tak naprawdę wyprodukowała idealny materiał do pokrycia mojego domu.

 6. Iwko24
  piątek, 5 stycznia, 2018

  Faktycznie na płaskim dachu nie bardzo rzuca się w oczy pokrycie,jednak na spadzistym zdecydowanie.Ta blacha dachówkowa King Plus firmy Blach Stal idealnie imituje dachówkę przy tym jest bardzo elegancka i niezwykle trwała.

 7. Jarosław
  piątek, 5 stycznia, 2018

  Dachówka blaszana King Plus firmy Blach Stal to odpowiedź na potrzeby klientów. Możliwość zastosowania do prawie każdego dachu, posiada uniwersalny wygląd i dobra odporność na warunki atmosferyczne na wiele lat. Fajnie, że firma Blach Stal wymyśliła taki typ blachodachówki. W przyszłości przy remoncie zajrzę do ich oferty.

 8. Stanisław
  piątek, 5 stycznia, 2018

  Dach jest bardzo ważnym elementem wykończenia domu . Istotą jest jego wygląd jak i wykonanie. Dachówka blaszana jaką poleca firma Blach Star spełnia te warunki .

 9. irbista
  sobota, 6 stycznia, 2018

  Że dach jest zakończeniem, wyprowadzeniem stanu “surowego” to wiedzą wszyscy. Jego wykonanie, jakość elementów wykończeniowych, kolorystyka i wybór firmy dekarskiej jest tylko i wyłącznie zależna od inwencji i zasobności kieszeni samego właściciela budowli. Pokrycie King Plus firmy Blach Stal jest zdecydowanie na “PLUS”.

 10. Madzik
  niedziela, 7 stycznia, 2018

  Blacha dachówkowa to świetne rozwiązanie na zaoszczędzenie czasu pokrycia. Cenowo też jest to lepsze rozwiązanie niż blachodachówki. Na pierwszy rzut oka nie odróżni się jej od dachówki. Prezentuje się nie nagannie.

 11. Marcin
  niedziela, 7 stycznia, 2018

  Nie miałem pojęcia o takim produkcie jak blacha dachówkowa King Plus firmy Blach Stal. Z opisu wynika iż jest to świetny produkt nie tylko ze względu na estetyczny wygląd, lecz przede wszystkim dzięki zastosowaniu dodatkowych powłok wzmacniających. Całość uzupełnia duża gama kolorów. Z pewnością w przyszłości podczas krycia dachu zastosuję ten produkt.

 12. dariusz
  poniedziałek, 8 stycznia, 2018

  Jestem pod wrażeniem wielości wariantów kolorystycznych pokryć dachowych King Plusa. Z taką gamą barw nie będzie problemu aby wybrać pokrycie dopasowane od elewacji i okien. Do tego jest łatwa w montazu, rewelacja.

 13. Turbo
  wtorek, 9 stycznia, 2018

  Jeśli blacha dachówkowa King Plus jest połączeniem solidnego wykonania z eleganckim wyglądem to jestem jak najbardziej jej zwolennikiem. W końcu dach to kwintesencja naszego trudu i ogromu pracy włożonego w wykończenie budynku. Dach to wizytówka każdego domu, więc jak dla mnie duet solidność-elegancja powinien grać pierwsze skrzypce.

 14. Kasia100
  wtorek, 9 stycznia, 2018

  Świetne połączenie funkcjonalności i ładnego wyglądu w dachówce King Plus firmy Blach Stal. Rzadko się zdarza aby dachówka pełniła dwie funkcję jednocześnie i była jeszcze w tak przystępnej cenie. Idealnie się sprawdzi na każdym budynku jednorodzinnym.

 15. Lusia18111990
  wtorek, 9 stycznia, 2018

  Przykryty dom bo wykończony dom, dlatego wybór materiału do pokrycia dachu to niezwykle istotny temat dla tych którzy myślą o budowie swojego m3. Zaprezentowana w artykule blacha dachówkowa King Plus firmy blach Stal jest doskonałym rozwiązaniem. Jest funkcjonalna, wytrzymała a także estetyczna.

 16. AmelkaJ
  piątek, 12 stycznia, 2018

  Po pierwsze – wygląd tej dachówki jest rewelacyjny. Od razu podbiła ona moje serce. Po drugie – grubość blachy na wielki plus

Podobne artykuły