Chemia budowlana

Farba tablicowa – co warto o niej wiedzieć?

Obecnie coraz większa liczba osób stawia na indywidualizm w różnych aspektach swojego życia. Nie inaczej jest w przypadku aranżacji wnętrza. Choć nowoczesny styl przede wszystkim kojarzy się z minimalizmem, coraz częściej jest wzbogacany o gustowne dodatki. Elementy tego typu nadają bardziej wyrazisty charakter i w pewien sposób personalizują wnętrze. Farba tablicowa cechują się dużą przyczepnością, dzięki której można ją z powodzeniem aplikować na wielu różnych powierzchniach. Wykorzystuje się ją zarówno do malowania całej ściany lub wybranego fragmentu.

Czym cechuje się farba tablicowa?

Używając tego typu farby, można w prosty i szybki sposób stworzyć niezwykle kreatywne miejsce dla swoich dzieci. Wykorzystując klasyczną kredę, maluchy mogą bez żadnych przeszkód rysować po powierzchni pomalowanej farbą. Warto wiedzieć, że produkt jest dostępny w wielu kolorach, dzięki czemu można dopasować go do stylu każdego wnętrza.

  • Akrylowa farba tablicowa cechuje się bardzo wysoką odpornością na ścieranie, dzięki czemu przez długi czas nie traci swojego pierwotnego wyglądu.

  • Co więcej, farby tego typu są całkowicie odporne na wodę. W przypadku gdy rysunków na ścianie jest już zbyt dużo lub zachodzi potrzeba stworzenia nowych, wystarczy zmyć je wilgotną ścierką. Proces zmywania jest niezwykle szybki i nie wymaga stosowania żadnych specjalnych technik.

  • Farby tablicowe można z powodzeniem rozpuszczać w wodzie. Co więcej, wykorzystuje się je do użytku zewnętrznego. Świetnie sprawdzą się nie tylko w pokoju naszych pociech, ale również w biurze, kuchni lub w przedszkolu.

Warto pamiętać, że częste używanie kredy prowadzi do zapylenia, które jest szkodliwe dla człowieka. Aby tego uniknąć, należy często wietrzyć i sprzątać pomieszczenie.

farba tablicowa

Na jakich powierzchniach można używać farb tablicowych?

Ze względu na swoją konsystencję i właściwości, farby tego typu charakteryzują się uniwersalnością i wszechstronnym zastosowaniem, znajdziemy je tutaj https://budujmy.eu/pol_m_Chemia-budowlana_Farby_-Farby-tablicowe-933.html Można je z powodzeniem aplikować na tynk cementowo-wapienny, cementowy, a także na powierzchnię pokrytą gipsem.

  • Farba tablicowa może być przez przeszkód wykorzystywana do pokrycia płyt wiórowo-cementowych.
  • Co więcej, można ją aplikować na drewno oraz różnego rodzaju wyroby drewnopochodne.

  • Farbą tablicową można pokryć m.in. szkło, płytę pilśniową, karton,  a nawet urządzenia AGD.

Nadaje się też do pokrycia metalu. Warto jednak pamiętać, że malowaną powierzchnię należy odpowiednio przygotować. Po pierwsze musi być sucha, po drugie czysta, a po trzecie i najważniejsze, zagruntowana wysokiej klasy preparatem. Farba tablicowa nie zawiera rozpuszczalników, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczna dla domowników. W przypadku zakupu pojemnika o pojemności 0,75 l, średnia wydajność przy jednej warstwie to od 6 do 8 metrów kwadratowych. Najchętniej wybierane kolory to granatowy, fioletowy, szary, czerwony, czarny i ciemna zieleń. Ze względu na swoją wysoką przyczepność, farba tablicowa niejednokrotnie jest trudna w usunięciu, dlatego należy roztropnie wybierać miejsce malowania. W trakcie aplikacji wydziela się również nieprzyjemny zapach, dlatego należy bardzo długo wietrzyć dane pomieszczenie, a nawet całe mieszkanie lub dom.

4.9/5 - (38 votes)

Data publikacji: 18 marca, 2020

Autor:

4.9/5 - (38 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Damian
    środa, 18 marca, 2020

    rzeczywiście farba tablicowa daje wiele możliwości zastosowania na różnych powierzchniach. lubię rysować na takich powierzchniach kredą, a później ją wycierać. użyte miejsce dzięki tej farbie nigdy się znudzi. ta farba to fajna rzecz.

  2. Irek
    czwartek, 19 marca, 2020

    Farba tablicowa to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, których dzieci rozpiera energia. Do tej pory ciągle zmagali się z problemem czyszczenia a teraz mona przekuć w oręż edukacyjny. Mój brat skorzystał z 2 kolorów farby i jeden kawałek ściany w czerni pomalował synowi a na zielono drugi kawałek ściany dał córce. I wszyscy są zadowoleni a codzienne zmiany treści wpłynęły pozytywnie na rozwój dzieci jak też kontaktów z rodzicami.

Podobne artykuły