Chemia budowlana

Titanium produkty dla branży dachowej

Spółka Marcopol z siedzibą w Chwaszczynie to producent i dystrybutor kojarzony najczęściej z szeroką gamą śrub, wkrętów, elementów złącznych i technik zamocowań. Oferta firmy obejmuje jednak jeszcze takie produkty, jak m.in. chemia budowlana, folie budowlane, membrany dachowe czy łączniki termoizolacji. Właśnie tym wyrobom, oznaczonym marką Titanium Pro, poświęcona jest niniejsza prezentacja.

Krótkie przybliżenie marki Titanium Pro

Seria produktów spod znaku Titanium Pro to kompleksowa odpowiedź spółki Marcopol na potrzeby wymagających profesjonalistów, którzy poszukują sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań zarówno przy pracach budowlanych jak i remontowo – wykończeniowych. Trzon tej oferty stanowi szeroka gama produktów z zakresu chemii budowlanej, elementów systemu dociepleń, uszczelnień i ochrony przed wilgocią. Uzupełnienie oferty stanowią akcesoria montażowe czy szeroka oferta taśm malarsko-budowlanych. Wszystkie te produkty wytwarzane są specjalnie na potrzeby marki Titanium Pro według projektu i specyfikacji opracowanej przez spółkę Marcopol.

Od lewej: uszczelniacz dekarski kauczukowy TitaniumPRO – do uszczelnień i napraw dekarskich, uszczelniacz dekarski bitumiczny TitaniumPRO – do uszczelniania pęknięć bitumicznych w pokryciach dachowych oraz wypełniania sszczelin wokół kominów, uszczelniacz dekarski żywiczny TitaniumPRO – do uszczelnień obróbek blacharskich dachów czy tarasów.
Od lewej: uszczelniacz dekarski kauczukowy TitaniumPRO – do uszczelnień i napraw dekarskich, uszczelniacz dekarski bitumiczny TitaniumPRO – do uszczelniania pęknięć bitumicznych w pokryciach dachowych oraz wypełniania sszczelin wokół kominów, uszczelniacz dekarski żywiczny TitaniumPRO – do uszczelnień obróbek blacharskich dachów czy tarasów.

Uszczelniacze dekarskie Titanium Pro

W grupie produktów dedykowanych do uszczelnień obróbek dekarskich Marcopol oferuje trzy uszczelniacze – na bazie żywicy, na bazie kauczuku sytetycznego oraz bitumiczny.

Uszczelniacz dekarski żywiczny cechuje się bardzo dobrą przyczepnością do różnych podłoży, daje możliwość reparacji uszkodzonych, przeciekających elementów oraz skutecznie uszczelnia obróbki blacharskie. Nowoczesna formuła pozwala na montaż na wilgotnych podłożach, czy montaż w czasie opadów.

Kauczukowy uszczelniacz dekarski Titanium Pro to plastyczno-elastyczna masa wyprodukowana na bazie kauczuku syntetycznego. Znajduje zastosowanie przy naprawach dekarskich i uszczelnieniach pęknięć i otworów w pokryciach dachowych. Uszczelniacz jest odporny na starzenie, warunki atmosferyczne i promienie UV, nie powoduje korozji elementów metalowych i nie zmienia swojej objętości w trakcie utwardzania.

Do uszczelnień w bitumicznych pokryciach dachowych świetnie sprawdzi się uszczelniacz dekarski bitumiczny. Zastosowanie znajdzie również przy wypełnieniu szczelin przy kominkach czy świetlikach. Uszczelniacz charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoży takich jak beton, zaprawy, drewno, metale i pokrycia bitumiczne. Może być stosowany na wilgotnych i nieporowatych powierzchniach.

Membrana dachowa 215 Premium TitaniumPRO – profesjonalne zabezpieczenie materiałów termoizolacji przed wnikaniem wilgoci.
Membrana dachowa 215 Premium TitaniumPRO – profesjonalne zabezpieczenie materiałów termoizolacji przed wnikaniem wilgoci.

Membrany dachowe

Dla zabezpieczenia materiałów termoizolacji przed wnikaniem wilgoci Marcopol oferuje m.in. membrany dachowe o szerokiej gamie gramatur Standard 135 g, Strong 155 g, High Protect 175 g i Premium 215 g. Ich niski opór dyfuzyjny gwarantuje efektywne odprowadzenie wilgoci i zabezpieczenie przed obniżeniem parametrów izolacyjnych, a trójwarstwowa budowa zapewnia wysoką odporność na rozrywanie. Membrany oferowane są w rolkach o szerokości 1,5 metra i długości 50 m o łącznej powierzchni krycia 75 m2. Membrany Titanium Pro to najwyższa gwarancja szczelności.

Taśma reparacyjna PRO DUO – dwustronnie klejąca do łączenia wszelkich membran i folii dachowych.
Taśma reparacyjna PRO DUO – dwustronnie klejąca do łączenia wszelkich membran i folii dachowych.

Taśmy reparacyjne Titanium Pro

Wśród szerokiej gamy taśm budowlanych Marcopol proponuje dwa typy taśm dedykowanych do membran dachowych:

  • PRO BLACK, czyli wyjątkowo elastyczną i wytrzymałą taśmę reparacyjną do membran i folii. Taśma jest odporna na działanie promieni UV oraz wysoką temperaturę. Zastosowanie znajdzie przy naprawie uszkodzeń powstałych przy pracach podczas układania folii oraz wykonywania uszczelnień w miejscach przejść akcesoriów dachowych przez połać dachową.
  • PRO DUO 50, czyli dwustronna taśma o szerokości 20 i 50 mm, dedykowana do membran i folii, stabilizowana na działanie promieniowania UV i dzięki czemu do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynku. Wyjątkowo wytrzymała i skuteczna – wzmocniona siatką poliestrową z obustronnymi warstwami kleju akrylowego.

W ramach podsumowania: sylwetka spółki Marcopol

Marcopol jest firmą o 36-letnim doświadczeniu, której podstawowa oferta produkcyjna obejmuje zarówno standardowe, jak też specjalistyczne wkręty, śruby, szpilki, kołki oraz nity. Spółka oferuje też szeroki wachlarz powłok dla swoich produktów, czyli pokryć ochronnych oraz ozdobnych. Mocną stroną firmy jest własny dział badawczo rozwojowy, własna pakowalnia z nowoczesną automatyczną linią oraz szereg rozwiązań logistycznych, takich jak m.in. składy konsygnacyjne, produkcja i dostawy w japońskim systemie Kanban, czy też EDI. W magazynie wysokiego składowania firma posiada 30 000 produktów w stałej dostępności, a ponad 80% złożonych u niej zamówień dociera do klientów w ciągu 24 godzin.

Więcej na stronie www.marcopol.pl


Data publikacji: 13 grudnia, 2021

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły