Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Środki transportu pionowego

Przez wiele lat wydawało się, że w Polsce windy dekarskie należą do urządzeń stosowanych jedynie przez większe firmy dekarskie i budowlane, a niewątpliwe korzyści wynikające z ich użytkowania wiążą się ze sporymi wydatkami.

Podobnie jak drogę do polskich firm dekarskich utorowały sobie wysokiej jakości, specjalistyczne narzędzia dekarskie i ze zbytku stać się koniecznością, windy dekarskie i inny ciężki sprzęt stają się podstawowym narzędziem pracy. Ostatnie sezony w budownictwie świadczą o zmieniających się realiach.

Dla osób, które chcą nadążyć marki takie jak GEDA czy PAUS nie są już nieosiągalnym marzeniem, lecz najbardziej optymalną ofertą w relacji ceny do jakości. Warto również wspomnieć o alternatywnych środkach transportu pionowego dla branży dekarskiej. Wciągarki linowe i rusztowaniowe należą do dość często używanej grupy urządzeń zapewniających tani transport pionowy na placu budowy. Znakomicie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na ustawienie windy dekarskiej lub też potrzeby stosowania wydajniejszego sprzętu z powodu małego zakresu prac (na przykład przy drobniejszych remontach). Bardzo przydatnym urządzeniem (aczkolwiek niestety nadal drogim) jest aluminiowy żuraw na przyczepie kołowej. Sprzęt tego typu jest w zasadzie w stanie zastąpić kilka urządzeń naraz. Poza ogromnym udźwigiem (do 1200 kg) i możliwością dostarczania na dach całych palet materiałów można go ponadto wyposażyć w platformę pozwalającą na pracę jako podnośnik koszowy. Korzyści płynące z zastosowania tego typu maszyny są trudne do przecenienia.

4.8/5 - (10 votes)

Data publikacji: 8 lipca, 2014

Autor:

4.8/5 - (10 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły