Blachy dachowe

Stalowy dach w rąbku na felc

Rąbek rzemieślniczy zwany także łamanym lub na felc jest najbardziej szczelną metodą krycia dachów z wykorzystaniem blach. Rąbek na felc posiada także inne niezaprzeczalne zalety – możliwość obróbki wszelkich elementów – kształtów połaci, w tym ze stylem zdobionym (np. obiekty sakralne), wysoką estetykę wykończenia oraz to, że jest aplikacją na niemalże wszystkich rodzajach dachów.


Blachy stalowe służące do krycia metodą na felc charakteryzują się znacząco innymi właściwościami fizyko-chemicznymi niż klasyczne arkusze blachodachówki czy blachy trapezowej. Bardzo niskie promienie zaginania, wysoka masa protekcji cynkowej, duże naciągnięcia podczas aplikacji są podstawą do bezwzględnego stosowania specjalnego stopu stali właściwego do krycia metodą rzemieślniczą.
System paneli Bratex Standing Seam jest kompletnym zestaw komponentów do budowy dachów w stylu na felc. Sztandarowym materiałem systemu paneli Standing Seam jest szwedzka stal SSAB GREENCOAT® PRO w gatunku PLX. Blacha PLX zachowuje się jak plastelina, jest bardzo łatwo formowalna, można z niej wykonać niemalże każdy detal i nie pęka. Te specyficzne właściwości czynią PLX najlepszym na rynku rozwiązaniem do krycia na rąbek rzemieślniczy.

Właściwości stali PLX

  • grubość 0,6 mm z protekcją cynkową aż 350 g/m2,
  • możliwość obróbki mechanicznej nawet przy -10°C,
  • maksymalna długość pasa nawet 30 m,
  • znikoma rozszerzalność termiczna: 0,012 mm/m/°C czyli 13,2 mm/arkusz między zimą a latem,
  • minimalny promień gięcia 1T (jedna grubość blachy),
  • wysoka estetyka powierzchni – lakier hutniczy z szerokiej palety kolorów,
  • gwarancja koloru 15 lat, gwarancja funkcjonalna 50 lat,
  • brak problemu zawilgocenia powierzchni podczas składowania przed instalacją,
  • wyższa niż alternatywne materiały wytrzymałość na rozciąganie i pękanie.

System Bratex Standing Seam oferuje gotowe prefabrykowane panele do felcowania na dachu, blachę w kręgu, profesjonalne klipsy montażowe szwedzkiej firmy BJARNES oraz maty, folie i membrany. Firma posiada do wypożyczenia dwie profilarki Schlebach Mini-Prof-Plus, zaginarkę do łuków Schlebach RBM-25 oraz falcownicę Schlebach Spider. Dodatkowo Bratex oferuje wysokiej klasy wsparcie techniczne w pełnym zakresie konstrukcyjnym i wykonawczym.

Bratex Dachy sp. z o.o. s.k.
PL 39-400 Dębica, ul. Drogowców 7
tel. +48 14 6822 822
info@bratex.pl
helpline: +48 801 081 018
www.bratex.pl

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 8 marca, 2016

Autor:

5/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły