Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Systemy do transportu pionowego GEDA

Nowoczesne budownictwo pnie się do góry. Inwestorzy jak najlepiej wykorzystują miejsce w przestrzeni nowoczesnych metropolii planując jak najwyższe budynki. Drapacze chmur wyrastają wokół nas, często nawet kosztem już istniejącej zabudowy. Taki smutny los spotkał kilka budynków w Warszawie, które zostały wybudowane na początku lat 90.tych XX wieku. Miejsca wyższym od siebie musiały ustąpić Hotel Mercure czy City Center. Budowa wieżowców jest skomplikowanym przedsięwzięciem, między innymi dlatego, że konieczne jest zastosowanie profesjonalnego transportu pionowego dla osób oraz materiałów. Najbardziej niezawodne produkuje firma GEDA.

Dźwigi towarowe, wciągarki pionowe oraz platformy towarowo-osobowe znacząco przyspieszają i usprawniają pracę. Ale nie tylko, bowiem, w dużym stopniu zapewniają bezpieczeństwo na placu budowy. Świetnie się sprawdzają również tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na rozstawienie wielkogabarytowych urządzeń.

GEDA to firma z długą tradycją, jej nazwa pochodzi od pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy oraz miejscowości Asbach, gdzie powstała. Na początku przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją i naprawą maszyn rolniczych, w 1963 roku, po zmianie kierownictwa zdecydowano rozszerzyć działalność o produkcję maszyn budowlanych. Zaś w 1963 roku skoncentrowano się na produkcji i sprzedaży wciągarek budowlanych.

Obecnie w ofercie firmy GEDA znaleźć można miedzy innymi: windy dla dekarzy, wciągarki pionowe, platformy dla budownictwa i kubły zsypowe.

GEDA 300Z/ZP- dźwig towarowy ze wstępem osób

Niemiecka solidność, niezawodność i zaawansowanie techniczne to powody dla których urządzenia GEDA są tak popularne w naszym kraju już od wielu lat. Budowlane dźwigi towarowe tej firmy mają jeszcze jedną zaletę, jest nią uniwersalność oraz wymienność wielu elementów z całej linii dźwigów budowlanych i platform towarowo-osobowych, na które składają się: Geda 300Z/ZP, Geda 500Z, Geda 500Z/ZP, Geda 1500Z/ZP. System Uni-Mast zapewnia kompatybilność także innych produktów z szerokiej oferty firmy Geda.

Systemy do transportu pionowego GEDA

Platformy towarowo-osobowe wyróżniają się podwójnym zastosowaniem. Urządzenia mogą pracować, jako dźwigi towarowe z podwyższoną nośnością lub platformy, umożliwiające transport osób nawet do wysokości 130 m. Wspomniany wyżej system Uni-Mast dodatkowo upraszcza kwestie montażowe i logistyczne trzech typów platform: Geda 300Z/ZP, Geda 500Z/ZP, Geda 1500Z/ZP. Bogaty wybór wielkości platform załadunkowych ułatwia pracę i zapewnia bezpieczeństwo na każdej budowie.

Dźwig ten odpowiada normie 98/37/UE w zakresie budowy maszyn i jest dopuszczony do podnoszenia maksymalnie 3 osób i materiału o ciężarze całkowitym do 300 kg. Jego typ został zbadany pod kątem wymagań BHP i UE oraz został dopuszczony przez UDT do stosowania w Polsce.

Dane techniczne:
Typ GEDA 300 Z/ZP – 230 V GEDA 300 Z/ZP – 400 V
Ilość osób 3
Udźwig 300 kg 500 kg
Wys. podnoszenia 50 m 50 m
Zasilanie 1,7 kW/230 V/50 Hz 1,9 kW/400 V/50 Hz
Prędkość 12 m/min 12 m/min
Systemy do transportu pionowego GEDA

Firma GEDA była obecna na prestiżowych Targach Bauma(, gdzie zajmowała niemałą powierzchnię w części odkrytej, bo aż 552 m2. Dodatkowo jej urządzenia można było podziwiać na innych stoiskach, takich jak np.: przenośne fabryki asfaltu. Gotowe do pracy dźwigi i platformy przenosiły odwiedzających na ostatni, najwyższy poziom stoiska, gdzie można było napawać się widokiem Alp na horyzoncie.

Obecny właściciel firmy GEDA – Johann Sailer przekonywał wszystkich, że Targi Bauma to najbardziej znaczące wydarzenie, dzięki któremu marka rośnie w siłę, zyskuje nowe kontrakty i pielęgnuje relacje z klientami. Nic dziwnego zatem, że już pierwszego dnia w ramach oficjalnej wizyty stoisko firmy GEDA odwiedził Niemiecki Minister Transportu Peter Ramsauer. To niezwykłe uznanie dla firmy.

Targi BAUMA trwały od 11 do 17 kwietnia 2013 roku. Po tegorocznym sukcesie, firma GEDA już zaczęła przygotowywać się do kolejnej edycji targów, która ma się odbyć w 2016 roku w Monachium.

ASZ

4.9/5 - (7 votes)

Data publikacji: 15 stycznia, 2014

Autor:

4.9/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Mateusz
    środa, 24 lipca, 2019

    jak prace budowlane na dużej wysokości to okazuje się, że firma Geda jest liderem wśród podnośników. najlepsze będą platformy do wożenia ludzi i materiałów budowlanych. im wyżej to tym trudniej ale z transportem pionowym od Geda to żaden problem.

Podobne artykuły