Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Winda dekarska Toplight 21 Bau Klaas

W myśl motta „Lżej już się nie da” firma Lift Polska oferuje nie tylko profesjonalne żurawie dekarskie firmy Klaas, ale również ma dobrą ofertę w zakresie wind dekarskich tego samego producenta. Właśnie przykładem takiego urządzenia jest winda Toplight 21 Bau.


Masa prezentowanego urządzenia to zaledwie 750 kg, a więc może być ono transportowane na budowę za pomocą samochodu osobowego. Warto podkreślić maks. wysokość wynoszącą 21 m. Połączenie wykorzystujące głowicę zapewnia optymalną geometrię jazdy. Ważny jest równomierny rozkład ciężaru, co ułatwia manewrowanie na budowie.

Silnik

Windę Toplight 21 Bau wyposaża się w 8-konny silnik benzynowy Honda lub w napęd elektryczny zasilany napięciem 230 V AC. Benzynowa jednostka napędowa ma montowaną seryjnie automatyczną regulację gazu. Zmniejsza to nie tylko poziom hałasu i ilość spalin, ale również zapewnia mniejsze zużycie paliwa. Sprzęgło odśrodkowe redukuje prąd rozruchowy, co jest szczególnie istotne w przypadku starszych instalacji zasilających.

Winda dekarska Toplight 21 Bau Klaas

Ustawianie

System ustawiania na podporach wykorzystuje 4-krotne podpory stalowe. Podpory wychylane są na boki pod kątem 180°. Tylne podpory zaprojektowano jako konstrukcje opadające do szybkiego ustawiania. Opcjonalnie można zastosować 5-krotne oparcie na podporach celem zwiększenia bezpieczeństwa pozycjonowania. Winda ma siłowniki podnoszące z zabezpieczeniem pęknięcia rury do podnoszenia szyn o niskiej podatności na zwichrowania. Istotną rolę odgrywa stalowy wieniec obrotowy, który jest płynnie obracany w lewo i prawo o 90°. Bezpieczeństwo ładunku zapewniają systemy eliminujące zwieszanie liny na wyciągarkach szynowych i suportowych. Skrajny ogranicznik ruchu nie dopuszcza do wysunięcia ponad maksymalną długość. Opcjonalnie można zastosować mechaniczne kolanko z przedłużeniem szyn.

Winda dekarska Toplight 21 Bau Klaas

Sterowanie

Do obsługi windy służą czułe dźwignie sterujące każdą funkcją. W momencie uruchomienia funkcji automatycznie zwiększają się obroty jednostki napędowej. Opcjonalnie windę Toplight 21 Bau można wyposażyć w pilota elektrycznego, w którym kabel o długości 5,0 m umożliwia obserwację ładunku podczas całej pracy.

Podsumowanie

Windę dekarską Toplight 21 Bau Klaas z oferty firmy Lift Polska cechuje długość szyn podstawowych 5,0 m przy długości wysunięcia osiągającej 21 m. Prędkość suportu wynosi 48 m/min., a maks. udźwig to 200 kg. Pojazd ma wymiary 5,9×1,35×1,5 m. Jako wyposażenie dodatkowe producent windy przewidział skrzynkę uniwersalną o wymiarach 0,5×0,5×1 m (szer.×dł.×wys.), skrzynkę na kolektory słoneczne lub panele fotowoltaiczne, kubeł o pojemności 80 l, koło zapasowe oraz elektryczną obsługę pilotem. Opisana wyżej winda dekarska dekarska to nie jedyny produkt Klaas oferowany przez firmę Lift Polska. Warto przynajmniej wspomnieć o wciągarce HV 26/6 KA o maks. obciążeniu wynoszącym 250 kg przy wysokości podnoszenia osiągającej 26 m. Prędkość posuwu wynosi 48 m/min. Urządzenie waży 1750 kg.

Winda dekarska Toplight 21 Bau Klaas

Winda dekarska Toplight 21 Bau Klaas

W celu uzyskania szczegółowej oferty prosimy o kontakt:
Lift Polska
tel. 796 388 026
e-mail: biuro@lift-polska.pl
www.lift-polska.pl

4.9/5 - (11 votes)

Data publikacji: 30 września, 2016

Autor:

4.9/5 - (11 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły