Akumulatorowa wkrętarka udarowa Kress – kompaktowy sprzęt dużej mocy

 

Podczas prac naprawczych, łączenia konstrukcji stalowych czy drewnianych warto skorzystać z pomocy urządzeń, które wykonają za nas najcięższe prace. Nowe akumulatorowe wkrętarki udarowe 180 AFT-D 1,5 i 180 AFT-D 3,0 marki Kress, dostępne na polskim rynku dzięki wyłącznemu dystrybutorowi – spółce Lange Łukaszuk s.j., posiadają dużą moc, mimo niewielkich rozmiarów i wagi. Ich moment obrotowy na poziomie 140 Nm to gwarancja skuteczności pracy ze średniej wielkości wkrętami wkręcanymi w drewno czy beton.

Nowa jakość wkręcania

Firma Kress przygotowała dwie akumulatorowe wkrętarki udarowe – 180 AFT-D 1,5 oraz 180 AFT-D 3,0. Modele te różnią się od siebie jedynie wagą i wymiarami, a także czasem ładownia baterii oraz długością jej pracy. Kompaktowa konstrukcja narzędzia oraz niewielka waga pozwalają bez problemów pracować w miejscach trudno dostępnych i dość ciasnych. Urządzenia zostały wyposażone w baterie litowo – jonowe firmy Sony. Technologia ta umożliwia szybkie jej ładownie i dłuższą pracę, bez konieczności poszukiwania źródła zasilania. Co więcej jest ona przyjazna środowisku. To także eliminacja tzw. efektu pamięci i zjawiska samo rozładowania się baterii. Osłona wkrętarki udarowej marki Kress została wykonana z ciśnieniowego odlewu aluminium, który jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz doskonale odprowadza nadmiar ciepła. Korpus, rękojeść oraz włącznik narzędzia są dodatkowo gumowane. Dzięki temu nawet w wilgotnych dłoniach, można stabilnie utrzymać maszynę. Oba modele posiadają system wytłumienia odbicia, zabezpieczający przed powrotnym odbiciem urządzenia podczas pracy. Z kolei szybkie zatrzymanie obrotów z blokadą wrzeciona skutkuje możliwością dokończenia rozpoczętej pracy nawet po całkowitym rozładowaniu akumulatora. Obroty urządzeń w prawo i w lewo można przełączać za pomocą przełącznika słupkowego. We włączniku wkrętarek udarowych marki Kress znajduje się także płynna regulacja prędkości pracy. Niezwykle przydatnymi dodatkami są zamontowane na stałe dwie diody LED, które oświetlają miejsce pracy. Co ciekawe, diody zostały umieszczone w baterii wkrętarki, dzięki czemu nie zasłonimy ręką źródła światła. Pomiędzy nimi znajduje się wskaźnik poziomu naładowania baterii. Akumulatorowe wkrętarki udarowe marki Kress są zapakowane w profesjonalną walizkę, która ułatwi ich transport oraz ochroni przed ewentualnymi uszkodzeniami. Warto podkreślić, że wkrętarki udarowe marki Kress zostały wyprodukowane w Szwajcarii – w kraju, w którym przykłada się szczególną wagę do precyzji wykonania, rzutującej na bezawaryjne użytkowanie.

Wszędzie tam, gdzie liczy się czas

Akumulatorowa wkrętarka udarowa marki Kress oznaczona symbolem 180 AFT-D 3,0 to urządzenie silniejsze od modelu 180 AFT-D 1,5. Większa bateria litowo – jonowa ładuje się jedynie 30 minut przy użyciu dostępnej w zestawie szybkiej ładowarki CSL 30 LI. Urządzenie przed przegrzaniem i przeładowaniem chroni cyfrowy układ z łagodnym startem. Dzięki temu z powodzeniem możemy pracować przez cały dzień bez obawy uszkodzenia maszyny. Dodatkowo wkrętarka 180 AFT-D 3,0 została wyposażona w zawieszkę na pasek ze zintegrowanym schowkiem na bity, dzięki czemu przenosimy ją przypiętą do paska, bez konieczności wykorzystania rąk. Warto podkreślić, że mocniejsze urządzenie z tej serii jest cięższe jedynie o 250 gram. Oznacza to, że bez wysiłku możemy wykonywać pracę z rękami uniesionymi ku górze lub przy wkręcaniu w trudno dostępnych miejscach.

Gwarancja dłuższa o rok

Spółka Lange Łukaszuk jest wyłącznym dystrybutor elektronarzędzi marki Kress na Polskę. Teraz każdy użytkownik, który dokona zakupu jednego z narzędzi Kress, ma możliwość rozszerzenia gwarancji z dwóch do trzech lat. „Elektronarzędzia Kress to sprzęt bardzo wysokiej jakości. Dlatego też możemy pozwolić sobie na program, który zakłada rozszerzenie okresu gwarancyjnego. Dzięki temu każdy potencjalny majsterkowicz, bez obaw o swój sprzęt, może go użytkować” – mówi Łukasz Lewczuk, Menedżer Produktu z firmy Lange Łukaszuk. Aby dokonać rozszerzenia gwarancji, wystarczy zarejestrować zakupione urządzenie na stronie internetowej www.langelukaszuk.pl. Nowa generacja akumulatorowych wkrętarek udarowych Kress obejmuje dwa produkty: Kress 180 AFT-D 1,5 i 180 AFT-D 3,0. Oba zostały wyposażone w baterię litowo – jonową firmy Sony. Wkrętarki różnią się pojemnością i wagą baterii – Kress 180 AFT-D 3,0 ma mocniejszy akumulator o dłuższym czasie ładowania i użytkowania. Dzięki kompaktowej budowie praca z urządzeniem jest niezwykle lekka i przyjemna.

Dane techniczne akumulatorowej wkrętarki udarowej Kress 180 AFT-D 1,5

Akumulatorowa wkrętarka udarowa Kress – kompaktowy sprzęt dużej mocy
Bateria 18.0 V / 1.5 Ah Li-Io
Obroty bez obciążenia 0 – 2400 / min
Udary bez obciążenia 0 – 3200 / min
Uchwyt ¼” wewn. sześciokąt
Max. Moment obrotowy 140 Nm
Zakres pracy z akcesoriami M6 – M12
Wkręty – kotwy max 7,5 mm
Wkręty do drewna max 12 x 100 mm
Śruby max 12 mm
Czas ładownia 15 min
Wymiary 172 x 56 x 209 mm
Waga 1,4 kg

Dane techniczne akumulatorowej wkrętarki udarowej Kress 180 AFT-D 3,0

Bateria 18.0 V / 3.0 Ah Li-Io
Obroty bez obciążenia 0 – 2400 / min
Udary bez obciążenia 0 – 3200 / min
Uchwyt ¼” wewn. sześciokąt
Max. Moment obrotowy 140 Nm
Zakres pracy z akcesoriami M6 – M12
Wkręty – kotwy max 7,5 mm
Wkręty do drewna max 12 x 100 mm
Śruby max 12 mm
Czas ładownia 30 min
Wymiary 172 x 56 x 209 mm
Waga 1,7 kg

Akumulatorowa wkrętarka udarowa Kress 180 AFT-D 1,5, cena 1480,00zł brutto Akumulatorowa wkrętarka udarowa 180 AFT-D 3,0, cena1930 zł brutto


Data utworzenia: 07.01.2013


Komentarze

  • Stefan napisał(a):

    Na rynku mamy różne wkrętarki akumulatorowe i przewodowe. W mniejszości są o takiej mocy akumulatorowe o tak sporej mocy. Firma Kress postarała się. Jak ktoś dużo wkręca to warto zainwestować w ten sprzęt, z czasem zwróci się w efekcie wykonanej pracy.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły