Elektronarzędzia

Zagłębiarka Festool TS 60 K wyznacza standardy cięcia

Nowa zagłębiarka Festool TS 60 K tnie materiał jak masło, lekko, płynnie i niezwykle precyzyjnie. Jest jeszcze bezpieczniejsza i bardziej wszechstronna niż jakakolwiek zagłębiarka wcześniej. Dzięki unikalnej technologii KickbackStop nowa pilarka minimalizuje ryzyko obrażeń, chroni element obrabiany i zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Większa głębokość cięcia wynosząca 60 mm (drzwi przeciwpożarowe lub lite drewno) zapewnia niezrównaną wszechstronność zastosowań. Zadowoleni będą również ci, którzy układają parkiety ponieważ nową maszynę TS 60 K można łączyć z prowadnicami FSK. Na dodatek bezszczotkowy silnik EC-TEC najnowszej generacji sprawia, że nowa pilarka jest solidna, mocna i kompaktowa.
Festool już od dziesięcioleci słynie z ręcznych pilarek tarczowych. Ich historia zaczyna się na początku lat 60., kiedy Festool wprowadził na rynek światową nowość: kombinację ręcznej pilarki tarczowej i szyny prowadzącej, a na początku lat 80. pierwszą zagłębiarkę. Za pomocą nowych modeli Festool stale podnosi poprzeczkę w dziedzinie cięcia. Dzięki nowej TS 60 K Festool po raz kolejny wyznacza trendy na całym świecie.

Większe bezpieczeństwo podczas cięcia – dzięki KickbackStop

– Nasza najlepsza zagłębiarka jest teraz jeszcze bezpieczniejsza, ponieważ nasze unikalne zabezpieczenie KickbackStop nie tylko chroni element obrabiany, ale też minimalizuje ryzyko obrażeń – mówi technik zastosowań i mistrz stolarski Simon Illing i dodaje: – Nasza nowa TS 60 K jest bardzo precyzyjna, bezpieczna i zapewnia doskonałe rezultaty. W przypadku odbicia, spowodowanego zakleszczeniem podczas cięcia lub zagłębieniem się tarczy w elemencie obrabianym, KickbackStop powoduje zatrzymanie tarczy pilarskiej szybciej niż mrugnięcie okiem. Szczególnie praktyczne jest to, że po zadziałaniu KickbackStop pilarka jest natychmiast gotowa do pracy – bez konieczności wymiany elementów i ponoszenia dodatkowych kosztów.

Czysta różnorodność

TS 60 K Festool to najbardziej uniwersalna zagłębiarka, w której głębokość cięcia wynosząca 60 mm i kompaktowa budowa pozwalają na osiągnięcie doskonałych wyników. Przy jej pomocy można wykonywać nawet cięcia ukośne pod kątem 45° w deskach litych o grubości do 40 mm – również z szyną prowadzącą. Różnorodność systemu wyposażenia TS 60 K można w pełni docenić dopiero w codziennym użytkowaniu. Szczególną zaletą jest to, że nowa zagłębiarka może współpracować ze wszystkimi prowadnicami FSK. Dzięki temu uzyskanie powtarzalnych, precyzyjnych i czystych cięć poprzecznych na „rysę” jest dziecinnie proste. Festool po raz kolejny zadbał o wiele innych szczegółów, takich jak łatwa wymiana tarczy pilarskiej, zabezpieczenie przeciwodpryskowe, przykładnica kątowa, prowadnica równoległa, dokładna regulacja głębokości za pomocą podwójnego wskaźnika oraz regulacja precyzyjna.

Solidna i mocna

Określenie „tnie materiał jak masło“, doskonale opisuje spektrum mocy nowej TS 60 K. Bezszczotkowy silnik EC-TEC najnowszej generacji sprawia, że pilarka jest praktycznie bezawaryjna i niezwykle mocna. Prędkość do 6800 obrotów na minutę zapewnia idealne cięcie, bezwysiłkowy posuw i w rezultacie najwyższą jakość. Dzięki temu nowa zagłębiarka jest solidna, a w połączeniu z kompleksowym systemem cięcia, dopracowana w każdym szczególe. Doskonale radzi sobie zarówno z precyzyjnymi cięciami w litym drewnie, jak i wydajnymi cięciami płyt warstwowych, a przy tym nie wymaga od użytkownika dużego nakładu sił.

Jakość bez kompromisów

Aby codzienne użytkowanie było bezproblemowe, nowa TS 60 K, tak jak wszystkie narzędzia Festool, objęta jest serwisem Festool: zlecenie naprawy, zgłoszenie gwarancyjne, ochrona na wypadek kradzieży lub dostępność części zamiennych.

Nowa zagłębiarka TS 60 K jest dostępna w sklepach specjalistycznych od października 2022.

Więcej informacji będzie można uzyskać na stronie www.festool.pl

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 12 marca, 2023

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Piotrek
    poniedziałek, 20 marca, 2023

    Polecam zagłębiarkę bosch, sprawdza się do dziś

Podobne artykuły