Elektronarzędzia

Milwaukee® prezentuje nowości

Inżynierowie MILWAUKEE® nigdy nie odpoczywają. Nieustannie zaskakują rynek nowymi modelami elektronarzędzi akumulatorowych, nie zapominając też o klasycznych narzędziach ręcznych lub środkach bezpieczeństwa, takich jak m.in. odzież ochronna. Wiele z tych ciekawych premier, to narzędzia stworzone z myślą o branży obróbki drewna, z dekarzami i cieślami na czele.

Nowości Milwauke

Nowości w grupie elektronarzędzi akumulatorowych

Praca na dachu bez kabla zasilającego to dziś nie tyle opcja, co wręcz oczywistość. Znika konieczność doprowadzenia prądu, nie przeszkadza plątanina przedłużaczy oraz kabli zasilających, a tym samym znacznie zmniejsza się ryzyko potknięcia się o nie i doznania urazu. W ich miejsce pojawia się niczym nieograniczona mobilność pracownika i sprzęt bardzo często oferujący tyle samo mocy, co jego sieciowe odpowiedniki. Uwagę rynku zwróciły w ostatnich tygodniach trzy nowe elektronarzędzia akumulatorowe, dlatego niniejsze omówienie nie może ich pominąć.

  • Subkompaktowa wiertarka udarowa M12 FPD2-602. To bardzo poręczne urządzenie o długości zaledwie 152 mm zapewnia swobodę pracy w dość ciasnych przestrzeniach i dostarcza użytkownikowi aż 45 Nm momentu obrotowego. Moment ten regulowany jest precyzyjnie, dzięki 13 różnym ustawieniom. Co więcej, wszelki osprzęt mocowany jest w szybkim metalowym uchwycie 13 mm i może pracować z maksymalną prędkością obrotową na poziomie 1550 obrotów na minutę. Wiertarka oferuje tryb wkręcania, tryb wiercenia bezudarowego oraz wiercenia z udarem regulowanym płynnie w zakresie od 0 do 22 500 uderzeń na minutę. Maksymalne średnice wiercenia w drewnie, metalu i murze to odpowiednio 35, 13 oraz ponownie 13 mm. Dodatkową pomocą dla operatora jest wskaźnik poziomu naładowania akumulatora i dioda LED do podświetlania obszaru roboczego.
  • Akumulatorowe nożyce do blachy 1,6 mm M12 FNB16. Ten model to pierwsze na rynku nożyce do blachy zasilane napięciem 12 V i pozwalające ciąć stal miękką do grubości 1,6 mm, stal nierdzewną do 1,2 mm i aluminium do 2,1 mm. Przy swojej wadze zaledwie 1,6 kg z akumulatorem 6.0 Ah na pokładzie, są to najlżejsze na rynku bezprzewodowe nożyce do blach. Co więcej, mimo tak niewielkiego ciężaru, śmiało konkurują one z produktami 18V od innych wytwórców. Prędkość urządzenia reguluje się poprzez wybór jednego z pięciu dostępnych poziomów – od 1400 do 2200 skoków na minutę. Pozwala to swobodnie je stosować przy materiałach o różnych wymaganiach (stal nierdzewna, aluminium). Na uwagę zasługuje beznarzędziowa wymiana uchwytu matrycy i stempla, a także dioda LED dla doświetlenia miejsca pracy i wbudowany zaczep paskowy. Fachowcy docenią też innowacyjną funkcję płynnego rozruchu z jednoczesnym rozpoznaniem rodzaju ciętego materiału oraz beznarzędziową zmianę kierunku cięcia w zakresie do 90°.
  • Akumulatorowy odkurzacz plecakowy M18 FBPV. Dzięki swojej wadze 8,7 kg z akumulatorem M18 B5 na pokładzie może być długo noszony na plecach dla wykonania większych i bardziej czasochłonnych prac. Zasila go autorski napęd MILWAUKEE®, czyli bezszczotkowy silnik POWERSTATE™, zaś nad bezpieczeństwem układu napędowozasilającego czuwa system REDLINK PLUS™, który chroni akumulator i silnik przed przeciążeniem. Sam akumulator to jednostka z serii REDLITHIUM™, która cechuje się wzmocnioną obudową i układem cyfrowym dbającym o jej żywotność i efektywność. Odkurzacz działa na zasadzie cyklonu, nadaje się do odsysania pyłów klasy L, a jego filtr HEPA zbiera aż do 99,97% cząsteczek o rozmiarze > 0.3 mikrona zawieszonych w powietrzu. Jak każdy profesjonalny odkurzacz, również model M18 FBPV może współpracować z elektronarzędziami, emitując hałas na poziomie zaledwie 76 dB. Wbudowany w odkurzacz hak ułatwia pracę na rusztowaniach i drabinach, zaś w razie potrzeby odpinana uprząż przekształca go w standardowy model. Pozostałe kluczowe parametry techniczne tego modelu prezentują się następująco: pojemność zbiornika 3,8 litrów, średnica węża 36 mm, maksymalne podciśnienie 189 mbar, objętość przepływającego powietrza 1557 litrów na minutę.
Nowości Milwauke

Nowości w dziale narzędzi ręcznych i odzieży roboczej

O tym, że środki ochrony indywidualnej, zwane potocznie artykułami BHP, to niezwykle ważna kwestia, inżynierowie MILWAUKEE® wiedzą doskonale. Dlatego ich nowe rękawice z serii HI-Dex Cut C Gloves, dostępne w rozmiarach od 7/S do 11/XXL to wyrób odporny na przecięcia (poziom C) i jednocześnie o wysokim stopniu manipulacyjności. Rękawice te posiadają dodatkowe wzmocnienie z powłoki nitrylowej pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym dla zapewnienia maksimum bezpieczeństwa, a wykorzystanie w nich technologii SMARTSWIPE™ umożliwia ich właścicielom swobodne korzystanie z ekranów dotykowych bez ich zdejmowania. Nowe rękawice MILWAUKEE® spełniają wymagania wszystkich europejskich norm bezpieczeństwa w zakresie odporności na przecięcia, posiadają 5-letni termin przydatności po dacie produkcji i mogą być prane w temperaturze do 40°C. Na polu narzędzi ręcznych, które są wprost zadedykowane cieślom, MILWAUKEE® zaprezentowało dwa nowe młotki ciesielskie z zakrzywionym pazurem. Są to:

  • młotek z trzonkiem z włókna szklanego w dwóch wersjach rozmiarowych 16oz i 20oz,
  • młotek z trzonkiem z drewna hikorowego w dwóch wersjach rozmiarowych 16oz i 20oz.

W obu modelach wersja mniejsza waży 450 gramów, zaś większa 570 gramów. Obie też cechuje magnetyczny chwytak do gwoździ na główce młotka, który umożliwia łatwe wstępne nabicie gwoździa przed ostatecznym wbiciem go do końca. Zakrzywione pazury cechujące oba modele ułatwiają czyste wyrywanie gwoździ, zaś idealne wyważenie młotków zapewnia łatwy zamach. Główne różnice między tymi modelami wynikają z materiału jaki użyto do wykonania trzonka. Ten z drewna hikorowego zapewnia najmniejszy poziom przenoszonych wibracji, dlatego warto go rozważyć dla długotrwałych prac. Natomiast model z trzonkiem z włókna szklanego to przede wszystkim większa wytrzymałość konstrukcji i bardzo pewny chwyt dzięki gumowej nakładce na trzonku.

Nowości Milwauke

W ramach podsumowania

Powyższe omówienie nowości udowadnia, że MILWAUKEE® to marka konsekwentnie rozwijająca wszystkie typy i rodziny swoich wyrobów. Oznacza to, że działy badawczo-rozwojowe nie spoczywają na laurach, lecz stale wykorzystują nowe zdobycze nauki na polu rozwiązań materiałowych i technicznych do udoskonalania istniejących produktów, bądź kreowania zupełnie nowych, w odpowiedzi na nowe potrzeby rynku.

Więcej informacji o narzędziach MILWAUKEE znajdziesz na stronie: pl.milwaukeetool.eu

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 9 marca, 2023

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły