Elektronarzędzia

Nowości produktowe Milwaukee

Firma MILWAUKEE® nieustannie opracowuje nowe modele elektronarzędzi akumulatorowych do wszelkich zastosowań, jak też udoskonala już istniejące poprzez technologiczny upgrading. W ostatnich miesiącach rynek odbiorców profesjonalnych był świadkiem kilku bardzo ciekawych premier, które zasługują na poniższe omówienie.

Akumulatorowe nożyce do blachy 1,6 mm

Model M12 FNB16 to pierwsze na rynku nożyce do blachy zasilane napięciem 12 V i pozwalające ciąć stal miękką do grubości 1,6 mm, stal nierdzewną do 1,2 mm i aluminium do 2,1 mm. Przy swojej wadze zaledwie 1,6 kg z akumulatorem 6,0 Ah na pokładzie, są to najlżejsze na rynku bezprzewodowe nożyce do blach. Co więcej, mimo tak niewielkiego ciężaru, śmiało konkurują one z produktami 18 V od innych wytwórców. Prędkość urządzenia reguluje się poprzez wybór jednego z pięciu dostępnych poziomów – od 1400 do 2200 skoków na minutę. Pozwala to swobodnie je stosować przy materiałach o różnych wymaganiach (stal nierdzewna, aluminium).
Na uwagę zasługuje beznarzędziowa wymiana uchwytu matrycy i stempla, a także dioda LED dla doświetlenia miejsca pracy i wbudowany zaczep paskowy. Fachowcy docenią też innowacyjną funkcję płynnego rozruchu z jednoczesnym rozpoznaniem rodzaju ciętego materiału oraz beznarzędziową zmianę kierunku cięcia w zakresie do 90°.

Akumulatorowe nożyce do blachy 1,6 mm.
Akumulatorowe nożyce do blachy 1,6 mm.

Nowe gwoździarki M18 FN15GA oraz M18 FN16GA

Te dwie gwoździarki, to modele w zasadzie bliźniacze, zasilane akumulatorami M18 Li-Ion 18 V o pojemności 2,0 Ah. Zostały one oparte na konstrukcjach z różnym pochyleniem magazynka: do 34° dla modelu FN15GA i do 20° dla modelu FN16GA. Obie nowości integrują też w sobie trzy opatentowane technologie firmy MILWAUKEE®: bezszczotkowy silnik POWERSTATE™, akumulator REDLITHIUM™ oraz inteligentny układ elektroniczny REDLINK PLUS™. Do tej listy należy dodać jeszcze technologię READY to FIRE™, która sprawia, że czas potrzebny na wbicie kolejnego gwoździa jest odczuwalnie krótszy. Kolejne istotne cechy tych narzędzi to beznarzędziowe ustawienie głębokości wbijania gwoździ, zabezpieczenie przed pracą z pustym magazynkiem (auto-wyłącznik Dry-Fire), dioda LED oświetlająca miejsce pracy oraz szybki dostęp do magazynku dla łatwego usuwania zacięć. Wielu użytkowników tych narzędzi wysoce docenia brak konieczności stosowania naboi gazowych w tych sztyfciarkach oraz mechaniczny napęd, który zapewnia im bardzo wysoką moc. Warta podkreślenia jest też estetyka wykonywanej pracy, ponieważ po osadzeniu sztyftu na powierzchni materiału pozostaje dużo mniejszy otwór niż miało to miejsce dotychczas.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na wydajność obu elektronarzędzi wyposażonych w akumulatory o pojemności 2,0 Ah, ponieważ wynosi ona około 1200 sztyftów wbitych na jednym pełnym naładowaniu. Choć standardowo producent dedykuje dla tych modeli akumulatory o wymienionej wyżej pojemności, w praktyce gwoździarki M18 FN15GA i M18 FN16GA wpisują się w elastyczny system akumulatorów MILWAUKEE® M18™ i działają ze wszystkimi akumulatorami z tej rodziny.

Subkompaktowa wiertarka udarowa M12 FPD2-602.
Subkompaktowa wiertarka udarowa M12 FPD2-602.

Subkompaktowa wiertarka udarowa M12 FPD2-602

To bardzo poręczne urządzenie o długości zaledwie 152 mm zapewnia swobodę pracy w dość ciasnych przestrzeniach i dostarcza użytkownikowi aż 45 Nm momentu obrotowego. Moment ten regulowany jest oczywiście precyzyjnie dzięki 13 różnym ustawieniom. Co więcej, wszelki osprzęt mocowany jest w szybkim metalowym uchwycie 13 mm i może pracować z maksymalną prędkością obrotową na poziomie 1550 obrotów na minutę. Wiertarka oferuje tryb wkręcania, tryb wiercenia bezudarowego oraz wiercenia z udarem regulowanym płynnie w zakresie od 0 do 22 500 uderzeń na minutę. Maksymalne średnice wiercenia w drewnie, metalu i murze to odpowiednio 35, 13 oraz ponownie 13 mm. Dodatkową pomocą dla operatora jest wskaźnik poziomu naładowania akumulatora i dioda LED do podświetlania obszaru roboczego.

Zszywacz do siatek ogrodzeniowych M18 FFUS-302C.
Zszywacz do siatek ogrodzeniowych M18 FFUS-302C.

Innowacyjny zszywacz do siatek ogrodzeniowych M18 FFUS-302C

To dość niszowy produkt, jednak bardzo ciekawy, ponieważ pozwala przymocować siatkę ogrodzeniową do drewnianych wsporników w sposób niezwykle łatwy i szybki. Duża moc tego zszywacza umożliwia precyzyjne i pewne wstrzeliwanie zszywek 50 mm w słupki ogrodzeniowe, a technologia Ready-to-Fire, eliminując przerwy w wystrzeliwaniu kolejnych zszywek, znacząco przyspiesza pracę. Zszywacz M18 FFUS–302C nie wymaga nabojów gazowych ani czyszczenia, zachowując sprawność przy absolutnym minimum konserwacji. Urządzenie obsługuje zszywki o rozstawie 10,3 mm i długościach 40, 45 i 50 mm, umożliwiając beznarzędziową regulację głębokości ich wbijania i łatwe usuwanie zakleszczonych zszywek poprzez klapkę szybkiego dostępu.

W ramach podsumowania: akcesoria

Żadne elektronarzędzie – również akumulatorowe – nie wykona swoich zadań, jeśli nie zostanie wyposażone w odpowiedni osprzęt. Dlatego marka MILWAUKEE® posiada kompletną gamę akcesoriów idealnie dopasowanych do wszystkich produkowanych przez siebie elektronarzędzi, stale ją poszerzając. W ostatnim czasie katalog akcesoriów powiększył się m.in. o nasadki udarowe i adaptery do nich w systemie 1/4”, 3/8”, 3/4” i 1”, wiele typów zszywek – w tym do opisanych wyżej elektronarzędzi – oraz wiele innego osprzętu do cięcia, szlifowania czy wiercenia. MILWAUKEE® to kompleksowe myślenie o potrzebach profesjonalnych odbiorców, o czym przekonują się kolejne rzesze nowych klientów i sympatyków marki.

Więcej informacji o narzędziach MILWAUKEE znajdziesz na stronie: pl.milwaukeetool.eu

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 8 października, 2022

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły