Elektronarzędzia

Przecinarki Rabied Biedron Diamanttechnik – czyste, szybkie, precyzyjne cięcie

Rabied Biedron Diamanttechnik to niemiecki producent przecinarek, otwornic i akcesoriów do obróbki dachówek z kamienia, betonu i innych twardych materiałów. Od 40 lat narzędzia Rabied są obecne na budowach w całej Europie. Przycinanie dachówek standardowymi szlifierkami kątowymi to czynność czasochłonna, nieprecyzyjna i niebezpieczna. Podczas przycinania powstaje bardzo dużo pyłu i odprysków, które mogą stanowić przyczynę uszkodzenia warstwy paroizolacyjnej i okien połaciowych. Z tego względu, większość inwestorów nie zgadza się na cięcie na dachu, co sprawia, że proces układania dachówek niepotrzebnie wydłuża się i generuje dodatkowe koszty.

Dachhexe K 200 + system prowadnic

Ręczna przecinarka Dachhexe K 200 to mocne, mobilne urządzenie przeznaczone do cięcia dachówek ceramicznych, cementowych, terakoty, glazury itp. Dachhexe K 200 jest prosta w obsłudze, ergonomiczna i skuteczna. Urządzenie umożliwia podłączenie odkurzacza i laserowego wskaźnika linii cięcia. Przy regulowanej głębokości cięcia aż do 70 mm, przecinarka Dachhexe K200 osiąga tę samą głębokość cięcia, co duża dwuręczna szlifierka kątowa. Uchwyt ręczny może być montowany po obu stronach, co sprawia, że urządzenie jest wygodne do obsługi dla osób prawo- i leworęcznych i może być prowadzona jedną ręką. Ponadto, przecinarkę Dachhexe K 200 można wyposażyć w wózek jezdny i system szyn do cięcia ukosowego np. wzdłuż krawędzi kosza dachowego. Szyny są dostępne w odcinkach 1 i 1,5 m. Montaż jest szybki i bezinwazyjny a transport oraz ich składowanie ułatwia akcesoryjny przenośnik.

Rabied T 230
Rabied T 230

Rabied T 230

Bez względu na to czy przycinanie ma być wykonywane na połaci dachu czy na ziemi, przecinarki stołowe Rabied to sprzęt najwyższej klasy. Rabied T230 to idealne rozwiązanie do cięcia na sucho. W standardzie, model wyposażony jest w regulowaną podstawę umożliwiającą szybki i bezpieczny montaż urządzenia bezpośrednio na dachu spadzistym. W kilka sekund i bez użycia dodatkowych narzędzi można zdemontować przecinarkę z podstawy, ułatwiając sobie tym samym jej transport. Dodatkowo, przecinarkę Rabied T230 można kupić w kompletnym zestawie z odkurzaczem przemysłowym z długim wężem i samodzielną podstawą do bezpiecznego ustawienia na łatach oraz ze stolikiem do wygodnego cięcia na ziemi.

Rabied TN 250
Rabied TN 250

Rabied TN 250

Do cięcia na mokro i na sucho najtwardszych materiałów polecamy przecinarkę Rabied TN 250 z tarczą diamentową Ø 250 mm. Przecinarka zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę. Rabied TN 250 tnie szybko i bez problemu każdy rodzaj dachówki z kamienia, betonu i ceramicznej oraz materiały takie jak cegła i bruk. Przecinarka jest wyposażona w bezstopniową regulację nachylenia do 45°. W standardowym zestawie przecinarka posiada podstawę do wygodnej pracy na ziemi. Natomiast podobnie jak model T230, przecinarkę Rabied TN 250 można zamontować bezpośrednio na łatach oraz zintegrować z odkurzaczem. Służy do tego akcesoryjna podstawa. W przypadku konieczności cięcia na mokro, urządzenie należy doposażyć w separator szlamu i pompę wody z filtrem wielokrotnego użytku.

Rabied ZR 125
Rabied ZR 125

Rabied ZR 125

Montujesz dachówki, rynny, panele solarne lub fotowoltaiczne – mamy coś dla Ciebie! Za pomocą frezarki powierzchniowej Rabied ZR 125 szybko, bezpiecznie i skuteczne zmodyfikujesz zamki w dachówce lub wykonasz otwory na haki i wsporniki pod rynny, solary lub panele fotowoltaiczne. Samo fazowanie można wykonać w około 70% krótszym czasie w porównaniu z wykorzystaniem tradycyjnej szlifierki kątowej, a co najważniejsze bezpiecznie, bez ryzyka pęknięcia dachówki lub tarczy tnącej. W ofercie Rabied znajdują się frezerki w wersji na zasilanie 230V i akumulatorowe z głowicą do frezowania w dachówkach (beton, ceramika) i w drewnie. Frezarki ZR 125 są standardowo wyposażone w przyłącze do odsysania pyłu i płynną regulację głębokości frezowania do 20 mm (szerokość fazowania dla dachówek 37 mm, dla drewna 33 mm). Firma Heisslufttechnik Flocke od wielu lat zaopatruje krajowych wykonawców dachów płaskich i dekarzy w niezawodne zgrzewarki Leister do folii i membran dachowych. Jeśli zainteresowały Cię urządzenia marki Rabied, nasz doradca techniczny jest do Twojej dyspozycji.

Łukasz Juszczak
Tel. 666 842 942
e-mail: juszczak@heisslufttechnik.pl
www.heisslufttechnik.pl


Data publikacji: 12 października, 2022

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły