Elektronarzędzia

Nowe elektronarzędzia akumulatorowe Bosch Professional dla dekarzy i cieśli.

Globalne przedsiębiorstwo założone w 1886 roku przez Roberta Boscha, sukcesywnie poszerza gamę swoich elektronarzędzi akumulatorowych dedykowanych profesjonalistom z różnych branż. Nie brakuje wśród nich również urządzeń dopasowanych do potrzeb dekarzy, cieśli czy parkieciarzy. Do portfolio marki Bosch Professional dołączyły niedawno: akumulatorowa gwoździarka GNH 18V-64M i pilarka tarczowa do metalu GKM 18V-50.

Akumulatorowa gwoździarka GNH 18V-64 z linii Heavy Duty.

Praca wykonywana na dachu przy użyciu elektronarzędzi uwolnionych od przewodów zasilających jest znacznie wygodniejsza i bezpieczniejsza. Wiedzą o tym dekarze oraz inżynierowie Bosch, którzy opracowali akumulatorową gwoździarkę GNH 18V-64 M, oferującą tryb pracy manualnej oraz seryjnej.

Polecane do tego modelu są akumulatory z serii ProCORE18V o 3-warstwowej konstrukcji ogniw i pojemnościach 4.0 / 8.0 i 12.0 Ah, przy czym dedykowanym wariantem jest ten najmniejszy, a więc i najlżejszy. Pojemność 4.0 Ah to połączenie niewielkiej wagi narzędzia i wystarczającej mocy, porównywalnej z tą, jaką dysponują narzędzia sieciowe o mocy do 1600 W. Akumulatory ProCORE18V cechuje jeszcze jedno istotne rozwiązanie:  technologia COOLPACK 2.0. odpowiedzialna za odprowadzanie ciepła i chroniąca ogniwa przed przegrzaniem. Należy jednak pamiętać, że Bosch Professional posiada pełną kompatybilność elektronarzędzi akumulatorowych Bosch Professional produkowanych od 2008 roku z akumulatorami z serii ProCore i GBA w ramach klasy napięcia 18V. Innymi słowy każdy akumulator litowo-jonowy Bosch Professional (GBA) będzie pasował do tej gwoździarki.

Gwoździarka GNH 18V-64 M jest bardzo poręczna, mobilna i optymalna do mocowania listew przypodłogowych, okiennych czy wieńczących, wykonanych z drewna miękkiego, twardego jak też i materiałów kompozytowych. Urządzenie posiada wiele udogodnień i zabezpieczeń, takich jak m.in. blokada przed suchymi strzałami, gdy magazynek gwoździ jest pusty czy beznarzędziowe usuwanie zacięć. Gumowa osłona wąskiego noska dla ochrony drewna, niemal całkowita redukcja efektu odrzutu, dokładna regulacja głębokości wbijania gwoździ i wygodny interfejs użytkownika – to kolejne atrybuty tego narzędzia z serii Heavy Duty dla profesjonalistów. Pozostałe cechy i parametry techniczne gwoździarki GNH 18V-64 (M) prezentuje poniższa tabela.

ParametrWartość
  
Napięcie prądu DC18 V
Polecany akumulatorLi-Ion 4.0 Ah ProCore
Rozmiar gwoździ (sztyftów)1.6 mm
Zakres długości gwoździ (sztyftów)32 – 64 mm
Pojemność magazynka105 sztuk
Kąt nachylenia magazynka20°
Waga bez akumulatora2.9 kg
Akumulatorowa gwoździarka Bosch GNH 18V-64 z linii Heavy Duty

Akumulatorowa pilarka tarczowa GKM 18V-50 do precyzyjnego cięcia metalu.

GKM 18V-50 to kolejne elektronarzędzie akumulatorowe stworzone między innymi dla branży dekarskiej. Pilarka jest w pewnym sensie konkurentem dla typowej szlifierki kątowej w kontekście cięcia metalowych elementów, jednak w wielu punktach przeważa nad nią całkowicie. Już sama ergonomia i wyważenie powodują, że pilarkę obsługuje się jedną ręką w każdej pozycji, prowadząc bardzo precyzyjnie tarczę i uzyskując czyste cięcie – nawet przy materiałach o grubości do 50 mm. Podczas pracy użytkownik wspierany jest wskaźnikiem cięcia, przezroczystym wizjerem umożliwiającym dokładny podgląd punktu cięcia oraz diodą LED podświetlającą obszar roboczy. Pomocna jest też prowadnica równoległa do cięć podłużnych mocowana na stalowej podstawie narzędzia. Na uwagę zasługuje też fakt eliminacji iskrzenia, dzięki zintegrowanemu i łatwemu do opróżnienia pojemnikowi na opiłki, którego zastosowania wymagają obowiązujące normy bezpieczeństwa.

Pilarka GKM 18V-50 jest specjalistycznym elektronarzędziem do szybkiego i precyzyjnego cięcia elementów wykonanych z metalu, ze szczególnym wskazaniem na kanały kablowe, gwintowane pręty czy stalowe kątowniki lub płyty. Za jego zasilanie odpowiadają akumulatory 18V przeznaczone dla wszystkich elektronarzędzi Bosch z linii profesjonalnej GBA i ProCore, przy czym dla tej pilarki optymalnym wariantem, jest ten o pojemności 5.0 Ah.

Akumulatorowa pilarka tarczowa Bosch GKM 18V-50

Za doskonałą skutecznością tej pilarki stoją jej parametry techniczne, czyli niewielka waga – zaledwie 2.2 kg bez akumulatora – oraz bardzo wysoka prędkość obrotowa tarczy Ø 136 mm, osiągająca 4250 obrotów / minutę (bez obciążenia). Pełna specyfikacja pilarki GKM 18V-50 prezentuje się następująco:

ParametrWartość
  
Napięcie prądu DC18 V
AkumulatorLi-Ion 5.0 Ah GBA
Prędkość tarczy bez obciążenia4250 obr. / min
Maks. głębokość cięcia metalu (90°)50 mm
Ø tarczy tnącej136 mm
Ø otworu mocującego20 mm
Waga bez akumulatora2.2 kg

Podsumowanie.

Gwoździarka GNH 18V-64 (M) i pilarka GKM 18V-50 dowodzą tego, że nie ma dziś już narzędzi sieciowych bądź pneumatycznych, dla których nie dałoby się przygotować ich akumulatorowych odpowiedników. Bosch Professional idzie jednak dalej i udowadnia, że od strony mocy i wydajności mogą się z nimi równać, zaś z punktu widzenia ergonomii – tak istotnej w pracy dekarza – wręcz w wielu aspektach górować nad nimi. Oba opisane wyżej modele dostępne są w kilku wariantach wyposażenia i na oba ich użytkownicy mogą uzyskać nawet do trzech lat gwarancji, rejestrując je w aplikacji Bosch PRO360. Dodatkowo dokonując zakupu i rejestracji od 07.02 do 31.08.2023 można wziąć udział w specjalnej promocji. Za każde zarejestrowane elektronarzędzie akumulatorowe Bosch Professional klasy napięcia 18V użytkownik aplikacji otrzyma 100 punktów, które następnie może wymienić na nagrody:

– walizkę L-BOXX z wkładką piankową (200 punktów),

– akumulator GBA 18V 4.0 Ah (300 punktów),

– akumulator GBA 18V 4.0 Ah + ładowarka GAL 1880 CV (400 punktów),

Akumulatorowa pilarka tarczowa Bosch GKM 18V-50

Więcej informacji o produktach można znaleźć na

GKM 18V-50 Akumulatorowa pilarka tarczowa | Bosch Professional (bosch-professional.com)

GNH 18V-64 M Akumulatorowa gwoździarka do drewna | Bosch Professional (bosch-professional.com)

5/5 - (8 votes)

Data publikacji: 19 kwietnia, 2023

Autor:

5/5 - (8 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły