Automatyzuj i przyspieszaj!

Prebena SLIDER-4C
Prebena SLIDER-4C 

Firma PREBENA od ponad 50 lat projektuje i produkuje narzędzia pneumatyczne do wbijania elementów złącznych, a także produkuje łączniki niezbędne do pracy z tymi urządzeniami, czyli gwoździe, zszywki i sztyfty. Przez wiele lat stosowano głównie urządzenia manualne, w których manualny spust wyzwalał strzał. Z biegiem lat wraz z coraz łatwiejszym dostępem do nowych technologii rozwija się proces automatyzacji urządzeń. Poniżej prezentujemy najnowsze narzędzie umożliwiające wbijanie zszywek na dużą skalę przy wielkopowierzchniowych pracach, jak produkcja elementów do budowy domów z prefabrykatów.

Urządzenie SLIDER-4C to rozwiązanie wykorzystujące standardowy zszywacz pneumatyczny oprawiony w specjalnie zaprojektowaną zautomatyzowaną ramę z kółkami, dzięki której możemy wykorzystywać go w zupełnie nowy sposób. Narzędzie posiada automatyczny spust wyzwalający wystrzał ze stałą odległością, która może być w prosty sposób regulowana od 4 do 11 cm. Pozwala to na solidne i bardzo precyzyjne wbicie łącznika. Zszywka zostaje wbita pod kątem 30o – zgodnie z aktualnymi wymogami normy EUROKODU5. Narzędzie wyposażono dodatkowo w prowadnicę, z regulowanym dystansem od krawędzi ułatwiającą prowadzenie go w linii prostej. Można przesuwać zszywacz w obie strony. Istnieje także opcja wykonania pojedynczego strzału, który wyzwalany jest osobnym spustem. Urządzenie posiada zabezpieczenie przed przypadkowym wystrzałem i staje się gotowe dopiero po kontakcie z podłożem, w które będziemy wbijać zszywki.
Prebena SLIDER-4C
Zaawansowana technologia, a jednocześnie prostota urządzenia wyeliminowała konieczność podłączania narzędzia do prądu. Potrzebne jest tylko standardowe podłączenie do węża pneumatycznego, tak jak w przypadku standardowych narzędzi pneumatycznych.
Urządzenie waży ok. 9 kg. Potrzebuje ok. 1,7 litra na każdy strzał przy ciśnieniu roboczym od 5 do 8 bar.
Obecnie dostępne są modele wykorzystujące zszywki od 16 do 50 mm długości typu Z (grzbiet 11,2 mm) lub typu LM (grzbiet 10,7 mm) – zgodne z normą EUROKODU5.
Urządzenie dedykowane jest do łączenia płyt OSB / MDF, np. przy produkcji elementów domów szkieletowych. Zdecydowanie ułatwia czas potrzebny na połączenie elementów drewnianych. Dzięki zastosowanym akcesoriom ułatwia pracę oraz pozwala na solidne połączenie i precyzyjne wbicie zszywki zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi.

PREBENA-POLSKA
ul. Grunwaldzka 495, 62-064 PLEWISKA
tel. 618 676 728
www.prebena.com.pl

Data utworzenia: 07.03.2017


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły