Elektronarzędzia

Generatory Honda

Generatory Honda wyróżniają się nowoczesnymi technologiami, a także łatwą obsługą, niezawodnością i bezpieczeństwem. Na szczególną uwagę zasługują generatory o mocy 3 kW. Wybranym modelom przyjrzyjmy się nieco bliżej.

Z nowoczesnych rozwiązań warto mieć na uwadze technologię AVR będącą układem automatycznego stabilizatora napięcia. W sposób ciągły monitorowane są i regulowane parametry napięcia i częstotliwości. Dzięki temu generatory Honda wyróżniają się mniejszą podatnością napięcia wyjściowego na wielkość obciążenia a to przekłada się na bezpieczeństwo zasilanych odbiorników.

Generatory Honda EU30i

Generator EU30i jest cichy i ma niewielką masę. Moc urządzenia wynosi 3 kW. Dzięki inwertorowej stabilizacji napięcia generator może zasilać czułe urządzenia elektroniczne łącznie z ładowaniem akumulatorów samochodowych. Dzięki możliwości równoległego łączenia agregatów można zwiększyć moc do 6 kW. Praca w trybie ekonomicznym zapewnia zmniejszenie zużycia paliwa przy mniejszym obciążeniu.

EM30 – Kompaktowa konstrukcja, długi czas pracy. Generatory Honda

EM30 – Kompaktowa konstrukcja, długi czas pracy.

EM30

Z kolei agregat EM30 pozwala na bezpieczne zasilanie czułych urządzeń elektronicznych, oświetlenia, elektronarzędzi oraz sprzętu RTV/AGD. Ważna jest cicha praca urządzenia, wydajność i nowoczesna konstrukcja. Choć generator ma niewielkie wymiary, to jednak cechuje się powiększonym zbiornikiem paliwa, dzięki któremu czas pracy wynosi 6 h. Warto wspomnieć o tzw. cyklokonwerterze stabilizującym napięcie i częstotliwość prądu. Do dyspozycji użytkownika jest gniazdo prądu stałego.

EA3000/EA3000AVR

Dużym uznaniem cieszy się również generator ramowy EA3000/EA3000AVR. Ważna jest duża moc znamionowa prądnicy przewymiarowana o 0,5 kW, dzięki czemu wytworzona energia elektryczna jest dobrej jakości. W wersji EA3000 z układem AVR postawiono na bardzo dobre parametry prądowo-napięciowe z efektywną stabilizacją napięcia. Praca silnika GX 200VSD9OH jest stabilna pod obciążeniem, przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu i bardzo dobrej charakterystyki częstotliwości.

Inwerter zapewnia generowanie energii elektrycznej o najwyższej jakości, bez względu na prędkość obrotową. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii uzyskano urządzenie kompaktowe z prądnicą, która jest prawie o połowę mniejsza w porównaniu z tradycyjnymi agregatami. Generatory z technologią inwerterową doskonale sprawdzą się przy zasilaniu czułych urządzeń elektronicznych. Oprócz tego inwertery mogą dostarczać energię elektryczną do odbiorników indukcyjnych zapewniając ich trwałość i wydajną pracę. Ponadto agregaty inwertowe mało ważą, mają niski poziom hałasu oraz niskie zużycie paliwa.

Wybór generatora

Wybierając odpowiedni generator w pierwszej kolejności trzeba zdefiniować rodzaj zasilanych odbiorników. Nie mniej ważne jest obliczenie koniecznej mocy elektrycznej, która powinna być wyższa od sumy mocy odbiorników. Trzeba również przeanalizować odbiorniki z uwzględnieniem czułości na jakość energii elektrycznej. Chodzi tu przede wszystkim o parametry w zakresie stabilności napięcia i częstotliwości prądu. Np. urządzenia elektroniczne są bardzo czułe na parametry prądu. Tym sposobem ich zasilanie powinno uwzględnić możliwie najbardziej optymalny system odpowiedzialny za stabilizowanie napięcia. Nieco inaczej sytuacja wygląda przy urządzeniach i maszynach elektrycznych, które są używane na placach budowy. Te, jak wiadomo, cechują mniejsze wymagania a więc zasilanie może bazować na agregacie prądotwórczym bez układu stabilizacji napięcia. Jednak wiele urządzeń elektrycznych, takich jak chociażby nowoczesne elektronarzędzia, ma układy elektroniczne o wysokiej czułości na jakość energii elektrycznej.
Wybierając generator prądotwórczy warto postawić na urządzenia firmy Honda. Zyska się bowiem pewność jakości energii elektrycznej, a także trwałość i bezawaryjną pracę.

Cyklokonwerter jest opatentowaną przez Hondę technologią cyklokonwertorową, wykorzystującą technologię inwertorową ale przy uproszczonym układzie elektronicznej kontroli napięcia. Agregaty bazujące na stabilizacji cyklokonwertorowej mają kompaktowe wymiary, niewielką masę a energia elektryczna ma lepsze parametry w porównaniu z agregatami AVR. Warto podkreślić, że napięcie i częstotliwość tylko w nieznacznym stopniu ma powiązanie z obrotami silnika. W efekcie agregaty tego typu znajdują zastosowanie zarówno profesjonalne, jak i hobbystyczne.

Więcej na www.mojahonda.pl

Paweł Cudny
Specjalista Agregaty Prądotwórcze
Aries Power Equipment,
będącym Generalnym Polskim Dystrybutorem Honda Power Equipment

4.9/5 - (52 votes)

Data publikacji: 13 listopada, 2018

Autor:

4.9/5 - (52 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Maciej
    sobota, 5 stycznia, 2019

    Agregat prądotwórczy przyda się zwłaszcza na budowie i w miejscach trudno dostępnych bez zasilania z sieci. Czasami są sytuacje awaryjne i trzeba zachować ciągłość pracy. Dobrą opcją będzie generator benzynowy, według mnie bardziej niezawodny.

  2. inka2
    sobota, 12 stycznia, 2019

    Właśnie zastanawiam się nad kupnem generatora. Nie musi generować dużej mocy, ale musi mieć stabilny prąd, aby nie uszkodził urządzeń elektronicznych. Niby w dzisiejszych czasach prąd jest ciągle, ale awarie się zdarzają i wtedy nagle nic w domu nie działa.

Podobne artykuły