GST 150 CE/BCE Professional firmy Bosch – najmocniejsze wyrzynarki w swojej klasie

GST 150 CE/BCE Professional firmy Bosch, najmocniejsze wyrzynarki w swojej klasie
GST 150 CE/BCE Professional firmy Bosch, najmocniejsze wyrzynarki w swojej klasie 

Raport z testów wyrzynarki Bosch GST 150 BCE Professional przeprowadzonych w ramach programu Bosch ProTeam.

Podczas testów przeprowadzonych przez uczestników programu Bosch ProTeam nowa wyrzynarka firmy Bosch była wykorzystywana do szerokiego zakresu prac – od wycinania otworów w blatach i płytach wiórowych po podcinanie drzwi i deskowanie zewnętrzne. W ramach programu do testów nowej wyrzynarki zaproszonych zostało pięciu profesjonalistów reprezentujących różne branże. Krzysztof Półchłopek z firmy VeryTrend.pl reprezentował branżę meblarską, Marcin Szlendak z firmy White Line Expo Sp. z o. o., – wykonawców stoisk wystawienniczych, Paweł Samelak z firmy Pe-Es – meblarstwo ogrodowe, Robert Krzoska – firmy remontowo-wykończeniowe, a Robert Borowy z firmy Contractors Wojciech Borowy – budownictwo).

Wydajność i moc wyrzynarki GST 150 BCE Professional sprawdzana podczas wycinania otworów w materiale o grubości od 18 do 40 mm, obróbki elementów wykończeniowych i precyzyjnego wykrawania powierzchni krzywoliniowych, a także prac szalunkowych i cięcia paneli podłogowych, we wszystkich wypadkach oceniana była pozytywnie. Szeroki zakres przeprowadzonych testów pozwolił uczestnikom programu sprawdzić również precyzję cięcia, która okazała się bardzo wysoka niezależnie od rodzaju obrabianego materiału. Pozytywną ocenę testerów zyskały także inne cechy wyrzynarki, w tym regulacja obrotów, niski poziom wibracji, przedni wyrzut powietrza i wydajność wydmuchu, wygodny uchwyt, a także czytelne przełączniki. Ponadto testerzy zwrócili uwagę na estetykę i solidne wykonanie nowej wyrzynarki, a materiały użyte do jej produkcji uznali za najwyższej jakości.

GST 150 CE/BCE Professional firmy Bosch – najmocniejsze wyrzynarki w swojej klasie

Kontrowersje wśród testerów wzbudziła waga urządzenia i głośność jego pracy. Część testerów uznała nowe elektronarzędzie za lekkie, poręczne i ciche, części nie odpowiadała znaczna waga i emitowany hałas. Rozbieżność ocen może w tym przypadku wynikać z uprzednich doświadczeń z narzędziami firm konkurencyjnych. Niemniej nawet profesjonaliści, którzy uznali GST 150 BCE za zbyt ciężkie, uważali, że przeszkadza to jedynie podczas wykonywania cięć krzywoliniowych, podczas gdy w przypadku cięć prostoliniowych większa waga pozwalała prowadzić urządzenia w zdecydowany sposób. Podobna rozbieżność ocen dotyczyła kabla sieciowego, który przez część testerów został uznany za zbyt krótki, a dla innych zaś był w zupełności wystarczający.

Za cechy BCE Professional wymagające zdaniem testerów ulepszeń związane były z możliwościami technicznymi urządzenia bądź osprzętem. Dwóch uczestników testów wskazało na konieczność poprawy trzeciego punktu prowadzenia noża, z uwagi na wykazywaną ich zdaniem tendencję wyrzynarki do ukosowania w grubszych materiałach. Jeden z testerów uznał za niepraktyczne przeźroczysty plastik w obudowie i usunął go jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Testujący zwrócili również uwagę na to, że standardowo wyrzynarka nie jest sprzedawana w skrzyni L-boxx, co ma znaczenie szczególnie dla tych użytkowników, którzy posiadają już inne elektronarzędzia firmy Bosch i kompletują ten system transportu.

GST 150 CE/BCE Professional firmy Bosch – najmocniejsze wyrzynarki w swojej klasie

Podsumowując wrażenia z przeprowadzonych testów jeden z uczestników napisał: „(…) wyrzynarka spełniła swoją rolę w 100%. Wywarła bardzo dobre wrażenie zarówno na mnie jak i na moich pracownikach, którzy wprost wyrywali ją sobie z ręki. Uważam, że GST 150 BCE Professional to urządzenie o bardzo dobrej konstrukcji, które nie wymaga żadnych ulepszeń. Podsumowując mogę powiedzieć, że ci, którzy planują jej zakup nie będą żałować a ci, którzy już ją mają na pewno nie żałują.“

Wyrzynarki GST 150 CE/BCE Professional są przeznaczone do prac trudnych i długo trwających. Dzięki zastosowaniu wydajnych i odpornych na przeciążenia silników 780W nowe urządzenia wyróżniają się dużymi rezerwami mocy. Podstawa nie ulega odkształceniom, a specjalny system mocowania brzeszczotów zapewnia najwyższą precyzję cięcia. Na polskim rynku dostępne od marca 2010.

Nowe wyrzynarki Bosch GST 150 CE/BCE Professional wyróżniają się wysoką wydajnością, wytrzymałością i dużą głębokością cięcia. Silnik o mocy 780 W sprawia, że zaliczane są do najwydajniejszych wyrzynarek w swoim segmencie cenowym. Wyrzynarki Bosch GST 150 CE/BCE Professional umożliwiają wykonywanie cięć do głębokości 150 mm i znakomicie nadają się do piłowania grubszych belek i płyt. Wytrzymała podstawa z odlewu aluminiowego pozwala na wykonywanie wymagających prac, redukując ryzyko odkształcenia lub pęknięcia do minimum.

GST 150 CE/BCE Professional firmy Bosch – najmocniejsze wyrzynarki w swojej klasie

Wyrzynarki szczególnie nadają się do cięć krzywoliniowych i wycinaniu okręgów w materiałach takich jak drewno, płyta gipsowo-kartonowa i płyty izolacyjne. Szybkie tempo pracy zapewnia silnik o mocy 780 W, a jego konstrukcja gwarantuje odporność na obciążenie prądem o nadmiernym natężeniu. Zapobiega to przegrzewaniu się silnika i sprawia, że wyrzynarki Bosch GST 150 CE/BCE Professional są o jedną trzecią bardziej odporne na obciążenia niż inne urządzenia w tym segmencie cenowym i wyróżniają się dużymi rezerwami mocy.

Kolejną cechą wyrzynarek Bosch jest nowy system montażu brzeszczotu, umożliwiający szybką i łatwą wymianę narzędzi. Urządzenia posiadają ponadto ergonomiczną, miękką rękojeść. W sprzedaży dostępne są modele z rękojeścią prostą (GST 150 CE) oraz zamkniętą (GST 150 BCE).

Sugerowana cena detaliczna brutto (marzec):
– wyrzynarka GST 150 CE – 853 zł
– wyrzynarka GST 150 BCE – 853 zł

Więcej informacji:
www.bosch-pro-team.com www.bosch.pl


Data utworzenia: 24.04.2012


Komentarze

  • Arek napisał(a):

    Bosch jest profesjonalną marką wśród producentów elektronarzędzi, moc i wytrzymałość narzędzi jest na pierwszym miejscu. Dobrze gdy nowy produkt ocenią specjaliści którzy używają sprzętu na co dzień i ocenią co im się podoba a co nie, czasami za jakiś czas wychodzi nowa ulepszona wersja elektronarzędzia już ulepszonego o cenne uwagi.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły