Pilarka taśmowa Mafell Z 5 Ec – najbardziej wszechstronna maszyna ciesielska

Pilarka taśmowa Mafell Z 5 Ec
Pilarka taśmowa Mafell Z 5 Ec 

Pilarka taśmowa jest najbardziej uniwersalną i wszechstronną maszyną na rynku. Jeśli młody cieśla myśli o rozpoczęciu własnej działalności to jest to pierwsza maszyna, jaką powinien zakupić, gdyż umożliwia wykonanie większości cięć przy stawianiu więźb dachowych.

Taką uniwersalną pilarką jest pilarka taśmowa Z 5 Ec firmy MAFELL. Zakres cięcia, jakie umożliwia, jest bardzo szeroki:
– profile dekoracyjne,
– zaciosy,
– zaciosy koszowe,
– nakładki skośne,
– czopy,
– wpusty/połączenia na zakładkę,
– zacięcia kulawki.

Pilarką taśmową Z 5 Ec można obrabiać zarówno pojedyncze krokwie, jak i całą serię, ponieważ jest ona przystosowana do pracy wzdłuż szyny prowadzącej. Do wyboru jest szyna o długości 3 m w jednym kawałku lub dwie o długości 1,5 m.

W przeciwieństwie do zwykłej pilarki łańcuchowej (popularnie wśród cieśli zwanej motorówką) pilarka taśmowa daje czysty przekrój cięcia, dzięki czemu nie trzeba dodatkowo szlifować czy strugać krokwi – uzyskana powierzchnia jest gładka. Ponadto duża głębokość cięcia (do 305 mm) sprawia, że żadna krokiew jej się nie oprze.

Unikalnym rozwiązaniem zastosowanym w pilarkach taśmowych firmy MAFELL jest możliwość obrotu prawej taśmy o 30°. Pozwala ono na wcięcie się w materiał pod kątem prostym na głębokość 90 mm bez ryzyka uszkodzenia materiału drugą taśmą, co jest bardzo przydatne przy wykonywaniu na przykład połączeń na zakładkę.

Maszynę można również przezbroić w pilarkę obsługiwaną przez dwie osoby – w tym celu wystarczy przesunąć uchwyty pilarki do góry, a na dole zamontować dodatkową rączkę. Dzięki temu możliwe jest cięcie pilarką pod kątem w dwóch płaszczyznach. Wymaga to oczywiście pewnej wprawy od użytkowników, ale nie jest to niemożliwe.

Pilarki taśmowe firmy MAFELL są wyposażone w wysokowydajny silnik CUprex o mocy 2250 W z elektronicznym układem kontroli. Dzięki zwiększonej ilości zwojów miedzianych, mimo, iż jest to silnik jednofazowy, pilarka ma duży zapas mocy, co pozwala na osiągnięcie optymalnego momentu obrotowego nawet przy maksymalnych obciążeniach. Ponadto płynna regulacja prędkości obrotowej (od 650 do 1550 obrotów na minutę) umożliwia dostosowanie jej odpowiednio do indywidualnych wymagań.

Dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu powietrze z silnika wykorzystywane jest do wydmuchiwania wiórów powstających w czasie cięcia. Dmuchawa zapewnia czysty widok na obrabiany przedmiot, a wióry nie wpadają w oczy osobie obsługującej maszynę.

Mechaniczny hamulec bezpieczeństwa to hamulec zintegrowany z wyłącznikiem napięcia, gwarantujący większe bezpieczeństwo obsługi. Metalowe ramię pilarki taśmowej Z 5 Ec wykonane jest ze specjalnego stopu magnezu, który nadaje jej lekkość aluminium, ale wytrzymałość stali – dlatego pilarka ta waży tylko 13,7 kg.

Precyzyjne prowadzenie piły taśmowej pozwala na stosowanie cienkich i szerokich pił taśmowych. W ofercie dostępne są piły taśmowe o szer. 6 i 8 mm. Firma MAFELL oferuje również specjalną piłę taśmową o podwójnym uzębieniu, co ułatwia wycofanie pilarki, zwłaszcza w mokrym drewnie, szczególnie jeśli piła taśmowa zablokowała się w materiale. Inaczej jedynym sposobem odblokowania maszyny jest przecięcie piły taśmowej.

Pilarki wyposażone są standardowo w trzy rodzaje pił taśmowych:
– piła taśmowa o szerokości 8 mm, 4Z/cal, dwustronna,
– piła taśmowa o szerokości 8 mm, 4Z/cal,
– piła taśmowa o szerokości 6 mm, 4Z/cal.

Ponadto w wyposażeniu znajduje się dodatkowa rączka do obsługi maszyny przez dwie osoby, prowadnica równoległa i kabel zasilający o długości 10 m. Dodatkowe wyposażenie stanowi specjalny stojak na kółkach, który bardzo ułatwia transport maszyny. Wszystkie maszyny objęte są 3-letnią gwarancją, a główny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny MAFELL Service Center Polska prowadzi firma ANDREMA z Poznania.

Pilarka taśmowa Mafell Z 5 Ec  – najbardziej wszechstronna maszyna ciesielska
Pilarka taśmowa Mafell Z 5 Ec  – najbardziej wszechstronna maszyna ciesielska
Pilarka taśmowa Mafell Z 5 Ec  – najbardziej wszechstronna maszyna ciesielska
Pilarka taśmowa Mafell Z 5 Ec  – najbardziej wszechstronna maszyna ciesielska

Więcej na www.mafell.pl


Data utworzenia: 29.09.2014


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły