Pilarko-zagłębiarka MT 55 od Mafell

pilarka-tarczowa-mt55cc
pilarka-tarczowa-mt55cc 

Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc MidiMAX to przebój wszystkich branż – można nią wykonać cięcia zanurzeniowe, rozcinać, ciąć pod kątem i na ukos, zachowując maksymalną jakość i nie zadzierając powierzchni obrabianego przedmiotu.

Maksymalna głębokość cięcia wynosi 57 mm. Zarówno z szyną prowadzącą jak i bez niej, głębokość Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc MidiMAX wyposażona jest w bardzo wydajny silnik CUprex o mocy 1400 W i posiada płynną regulację prędkość skrawania od 3600 do 6250 obrotów/min.

Pilarko-zagłębiarka

Głębokość cięcia można nastawić z milimetrową dokładnością – wystarczy ustawić wskaźnik na pożądaną głębokość cięcia. Urządzenie posiada najszybszy na świecie sposób wymiany piły tarczowej – zwolnienie blokady i podniesienie dźwigni umożliwia otwarcie obudowy tarczy i pozwala w ciągu kilku sekund wymienić piłę tarczową bez obawy uszkodzenia zębów. Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc MidiMAX może być również stosowana na szynach prowadzących firm konkurencyjnych, na przykład Festool. Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc MidiMAX posiada funkcję podcinania zapewnia przejście piły bez zadr. Jest dostępna w dwóch wersjach: z szyną prowadzącą F 160 lub bez.

Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc MidiMAX
To jest to co wyróżnia MT 55 cc spośród innych: precyzyjne cięcie zanurzeniowe np. w blatach kuchennych.
Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc MidiMAX
Najszybszy sposób wymiany piły tarczowej. Zwolnienie blokady i podniesienie dźwigni pozwala na otwarcie obudowy piły.
Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc MidiMAX
Specjalnie wyprofilowana podstawowa pilarki umożliwia pracę nawet przy szynie firm konkurencyjnych.
Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc MidiMAX
Nastawianie głębokości cięcia przy szynie czy bez to tylko kwestia sekund. Wystarczy przełączyć wskaźnik i gotowe.

Dane techniczne:

Głębokość cięcia-0-57 mm
Głębokość cięcia przy 45 st.-0-40,5 mm
Max kąt cięcia – -1 – 48 st.
Prędkość obrotowa – 3600- 6250 1/min
Pobór mocy – 1400 W
Średnica piły tarczowej – 162 x 20 mm
Ciężar – 4,7 kg

5 powodów, dla których warto mieć Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc MidiMAX

Większa precyzja

Precyzyjne nastawianie głębokości cięcia ma duże znaczenie na przykład gdy pracujemy z ponownie ostrzonymi piłami tarczowymi. Pilarka MT 55 cc zapewnia idealnie czyste w przekroju krawędzie jak w przypadku maszyny stacjonarnej. Wskaźnik głębokości cięcia pozwala nastawić głębokość cięcia z milimetrową dokładnością i ułatwia przełączanie w zależności o tego, czy tniemy przy szynie czy bez.

 

Większa elastyczność

Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc może być używana przy szynie. Specjalne otwory umieszczone w stopie pilarki umożliwiają jej pracę przy szynach prowadzących firmy MAFELL, a także przy szynach prowadzących innych producentów, takich jak Festool czy Makita.

 

Większa moc

Silnik CUprex-Compact, w który wyposażona jest pilarko-zagłębiarka MT 55 cc pozwala osiągać duże prędkości cięcia, zachowując duże zapasy mocy. Urządzenie posiada płynną regulację prędkości w zależności od rodzaju obrabianego materiału i piły tarczowej oraz odciąg wiórów. Jest przystosowane do współpracy ze wszystkimi standardowymi odkurzaczami przemysłowymi. Specjalna konstrukcja obudowy zmniejsza powstawanie pyłów do minimum.

 

Większa gama dodatków

Dodatkowe akcesoria nie tylko ułatwiają, ale i przyspieszają pracę. W ofercie dostępna jest szeroka gama pił tarczowych – od pił przystosowanych do cięcia w litym drewnie po piły tarczowe do płyt gipsowo-cementowych.

 

Komfort użytkownika

Firma MAFELL oferuje najszybszy na rynku system wymiany piły tarczowej, w którym wystarczy nacisnąć przycisk zwalniający i podnieść dźwignię, by otworzyć pokrywę i w ciągu kilku sekund wymienić piłę bez ryzyka uszkodzenia zębów piły tarczowej. Ponadto otwarcie osłony piły tarczowej powoduje automatyczne załączenie włącznika pilarki i blokadę piły tarczowej. Miękki uchwyt częściowo pokryty jest antypoślizgowym, miękkim materiałem, przez co pilarka w każdych warunkach bezpiecznie spoczywa w rękach osoby obsługującej maszynę.

Aktualną listę punktów sprzedaży można znaleźć na stronie www.mafell.pl


Data utworzenia: 25.11.2012


Komentarze

  • Maciek napisał(a):

    Pilarko-zgłębiarka MT55 to będzie dobre narzędzie dla specjalistów oczekujących wysokiej precyzji cięcia drewna czy tworzywa sztucznego . Łatwość obsługi, bezpieczeństwo i możliwość rozszerzenia funkcjonalności urządzenia to same plusy dla producenta.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły