Poczuj moc na łańcuchu

Pilarka spalinowa GRAPHITE 58G947
Pilarka spalinowa GRAPHITE 58G947 

Kolejna nowość pojawiła się w ofercie producenta elektronarzędzi marki GRAPHITE. Już w lutym do sklepów trafi mocna i wydajna pilarka spalinowa.

Najnowsza pilarka spalinowa GRAPHITE napędzana jest wydajnym silnikiem o mocy 2,7 KM i pojemności 43 cm³. Taka moc pozwoli sprostać wszystkim wyzwaniom wokół domu, ale równie dobrze sprawdzi się w rękach specjalisty przy lżejszych zadaniach. Dużym udogodnieniem jest wprowadzony w tym modelu system dekompresji komory spalania. Dzięki niemu rozruch silnika pilarki GRAPHITE stał się jeszcze prostszy.
Dwusuwowy silnik nowej piły łańcuchowej napędzany jest mieszanką benzyny i oleju (25:1) i pozwala na łatwe i szybkie osiąganie prędkości roboczej. Pilarkę wyposażono w zbiornik na paliwo o pojemności 560 ml co przy umiarkowanym apetycie na paliwo pozwala na długą pracę, bez konieczności częstego dolewania paliwa. Czas pracy na jednym zbiorniku bez obciążenia to około 45min. Dodatkowo zastosowany w pilarce gaźnik Walbro zwiększa trwałość układu paliwowego.
Prowadnica nowej piły spalinowej GRAPHITE ma długość użyteczną 435 mm i tak samo jak łańcuch, wykonana została przez renomowaną firmę Oregon. Dwupunktowe mocowanie śrubowe prowadnicy poprawia stabilność podczas cięcia, a metalowa osłona do mocowania prowadnicy zwiększa trwałość narzędzia. Na uwagę zasługuje też automatyczny system smarowania łańcucha z możliwością ręcznej regulacji wydatku oleju, który mieści się w zbiorniku o pojemności 280 ml.

Dla bezpieczeństwa i większej niezawodności pilarka GRAPHITE posiada mocowany dwupunktowo hamulec bezpieczeństwa, który chroni użytkownika w przypadku odrzutu piły w trakcie pracy. Dodatkowym zabezpieczeniem jest także specjalna osłona prowadnicy, którą producent dołączył do nowego modelu pilarki.
Waga pilarki GRAPHITE bez prowadnicy i łańcucha to ok. 6 kg. W zestawie do urządzenia dołączone zostały dwa wkrętaki, klucz sześciokątny z uchwytem typu „T” oraz klucz rurowy z wkrętakiem. Narzędzia te okażą się przydatne podczas eksploatacji i konserwacji piły.
Nowa pilarka GRAPHITE jest znakomitą pozycją dla wymagających majsterkowiczów, właścicieli dużych ogrodów lub sadów, ale także profesjonalistów, zajmujących się lżejszymi pracami związanymi z obróbką drewna.

Więcej informacji na temat pilarki spalinowej i innych narzędzi marki GRAPHITE można znaleźć na stronie www.graphite.pl

Data utworzenia: 29.01.2010


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły